Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

@Ars_Poland w pierwszej kolejności chyba jednak będę chciał zadbać o - co prawda droższy element, ale jednak stanowiący najwęższe gardło systemu (na co już dawno została mi zwrócona uwaga), czyli  źródło. Aczkolwiek może pchnę oba tematy równolegle?! Kto wie. W końcu idą święta 😉

A że na odsłuch wybieram się do salonu, w którym Yaqina nabyłem, to wykorzystam okazję i trochę pomęczę chłopaków.

10 minut temu, sonique napisał:

Jak to bardzo trafnie moim zdaniem ujął autor wątku, MA grają konkretnie.

Ja do tego dodałbym równie trafne moim zdaniem określenie (nie moje - ale przepraszam autora za brak pamięci) grania radosnego. Przynajmniej w przypadku Silverów wpisuje się ono idealnie :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sonique napisał:

To prawda. Do oddawania melancholii nadają się ciut słabiej 😉

A ja jednak czasem nawet w melancholię potrafię wpaść, przy odpowiednich numerach ;) Uwielbiam na nich słuchać również numerów w wykonaniu akustycznym/instrumentalnym etc. Ale pewnie jest wiele innych producentów i modeli nadających się do tego lepiej :) 

8 godzin temu, Amarok napisał:

Mnie też coraz bardziej kusi by sprawdzić lampę lub hybrydę z silverami.

Hybryda zawsze jest jakimś środkiem pomiędzy tranzystorem a typową lampą. Moim zdaniem spróbować się powinno, żeby poznać cały wachlarz możliwości i wybrać ten najwłaściwszy dla siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miejsca współdzielonego z innymi członkami rodziny, Silver 500 nadają się świetnie bo są wyraźne, mocne i efektowne. Np. ich konkretny bas rodzina docenia podczas oglądania filmów. A ja cieszę się nimi podczas samotnych odsłuchów… wszyscy mają dobrze.

Coraz bardziej jednak kusi mnie zbudowanie jakiegoś małego intymnie grającego systemu do sypialni opartego o monitorki i może lampę…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sonique napisał:

Coraz bardziej jednak kusi mnie zbudowanie jakiegoś małego intymnie grającego systemu do sypialni opartego o monitorki i może lampę…

I dokładnie o tym samym myślę poważnie😁 odciąć sie od reszty na chwilę reset i delektować się dźwiękiem😉 też mam to w planach.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też chodzi o odrobinę magii, nie tylko o dźwięk - o tym się nie dyskutuje bo to oczywiste. Lampy tę magię mają…

Niektórzy podśmiewają się z ładnych rzeczy tu na forum ale ja nigdy bym brzydkiego klocka nie umieścił w pokoju. Pierwsza selekcja zawsze okiem. Druga uchem. A że ładnych sprzętów multum, to jest w czym wybierać i nie czuję abym się jakoś ograniczał. Lampy, szczególnie gdy w pozycji „on” wyglądają zjawiskowo i ozdobią każdy pokój, a szczególnie sypialnię 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Markcox napisał:

I wertując teraz temat widzę, że meldunku z mojej strony nie było, poza postem dot. bypass w Yaqinie - więc jestem i ja ;) 

Witamy w Naszym Klubie.

15 godzin temu, Markcox napisał:

Ja do tego dodałbym równie trafne moim zdaniem określenie (nie moje - ale przepraszam autora za brak pamięci) grania radosnego. Przynajmniej w przypadku Silverów wpisuje się ono idealnie :)  

Jedno drugiego nie wyklucza, jest banan na twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

1 godzinę temu, sonique napisał:

Lampy, szczególnie gdy w pozycji „on” wyglądają zjawiskowo i ozdobią każdy pokój, a szczególnie sypialnię 😉

a i dogrzeją trochę pomieszczenie 🙃

1 minutę temu, lysyrafal napisał:
15 godzin temu, Markcox napisał:

Ja do tego dodałbym równie trafne moim zdaniem określenie (nie moje - ale przepraszam autora za brak pamięci) grania radosnego. Przynajmniej w przypadku Silverów wpisuje się ono idealnie :)  

Jedno drugiego nie wyklucza, jest banan na twarzy.

I nie wiem, czy to "radosne" granie, nie było właśnie Twojego autorstwa kolego @lysyrafal Witam również ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, engajner napisał:

Silvery są ok ale na dłuższą metę...będą dość sporym ograniczeniem zestawu. To ciągle budżetowe kolumny i zmieniając wzmacniacze czy źródła nie przeskoczy się pewnego poziomu. 

Masz rację, że przeskoczyć poziom można głównie i może nawet tylko wtedy gdy wymieni się kolumny na inne, lepsze. Ale to stwierdzenie ogólne i tyczy się wszystkich zestawów i wszystkich poziomów. 
 

Ale nie masz racji, że Silvery są sporym ograniczeniem zestawu. Bo nie pisząc jakiego dokładnie, na myśli masz każdy. A tak nie jest!

I z tą budżetowością też bym nie przesadzał. Nawet w samej gamie MA nasz dwa piętra w dół. W ten sposób wiele kolumn powyżej 10tys. zł można nazwać budżetowymi. Ja nie mam z tym problemu ani kompleksu. Czuję po prostu, że to stwierdzenie nie pasuje do serii Silver. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, engajner napisał:

Dla mnie były ograniczeniem i pozbyłem się ich bez żalu. Chciałem czegoś więcej. Silvery np 300 to kolumny wg mnie bardzo szczegółowe, oferujące fajną przestrzeń w tej cenie ale brakuje im zdecydowanie dołu. W kinie z subem grały bardzo poprawnie, w stereo ze wzmacniaczem też było fajnie ale do czasu jak... posłuchałem Goldów. Nie uważam swojego zestawu za jakiś mega audiofilski ale dziś na Silvery nawet bym nie spojrzał chociaż wiem że są dość popularne i ludzie je kupują.

 

Hmmm, a ja myślę, że Goldy są sporym ograniczeniem dla Twojego zestawu. Spróbuj Platinum a przekonasz się, ze mam rację. I nawet pewnie wtedy nazwiesz Goldy budżetowymi… bo takie z pewnością są dla wielu… 😉

Kolego, przecież tak można w nieskończoność… 😉

Przy okazji gratuluję świetnych kolumn 😎

Pytanie do tych co mają Silver 500 6G: jak w tych kolumnach odbieracie bas? Co Wam się w nim podoba a co nie? Jest go za dużo, w sam raz, czy za mało? Jaką macie odległość frontu kolumny od ściany za nimi? I jaka jest odległość między nimi (mierzona od środków membran)? Pomieszczenie z adaptacją czy bez?

Wykres 500 6G zdradza tony basu… a jak u Was w realu?

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2021 o 22:52, engajner napisał:

Dla mnie były ograniczeniem i pozbyłem się ich bez żalu. Chciałem czegoś więcej. Silvery np 300 to kolumny wg mnie bardzo szczegółowe, oferujące fajną przestrzeń w tej cenie ale brakuje im zdecydowanie dołu. W kinie z subem grały bardzo poprawnie, w stereo ze wzmacniaczem też było fajnie ale do czasu jak... posłuchałem Goldów. Nie uważam swojego zestawu za jakiś mega audiofilski ale dziś na Silvery nawet bym nie spojrzał chociaż wiem że są dość popularne i ludzie je kupują.

Faktem jest, że seria Gold to bardziej wyrafinowane brzmienie tzn. równiejsze i muzykalniejsze. Silvery moim zdaniem zaś mają przewagę, jeżeli chodzi o przetworniki wysokotonowe. Wstęga nie da tej namacalności co kopułka i brzmi bym powiedział dość płasko. Dla każdego coś dobrego w zależności od budżetu i preferencji poszukiwanego brzmienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2021 o 12:34, sonique napisał:

Pytanie do tych co mają Silver 500 6G: jak w tych kolumnach odbieracie bas?

Widzę, że nie ma odważnych 🙃 Więc może ja zacznę... Przypomnę, że jestem (byłem?? 🤔) totalnym basolubem "wychowanym" na Klipschach, zarówno na kolumnach, jak i kinowych sub'ach 2x 115SW.

Na ten moment nie mogę powiedzieć, żeby niskich tonów mi brakowało - na początku to nie było dla mnie takie oczywiste ;)Na pewno  - co chyba nie powinno dziwić - wiem, że potrafią zagrać tym basem mocniej, jeżeli miałbym porównać to, co słyszałem w salonie audio na odsłuchach, a co słyszę u siebie w domu. Natomiast to, co bardzo mi się podoba, to grają fajnym zróżnicowanym basem, czego w Klipschach w ogóle nie było, nie brakuje im też absolutnie niskiego zejścia, co osobiście lubię. Ja na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony, ale oczywiście czasem dalej próbuję sobie poeksperymentować z ustawieniem samych kolumn. 

Dnia 19.11.2021 o 12:34, sonique napisał:

Jaką macie odległość frontu kolumny od ściany za nimi? I jaka jest odległość między nimi (mierzona od środków membran)?

Na ten moment kolejno: 85cm i 235cm. Pomieszczenie bez żadnej adaptacji (nad tym rozmyślam), jedynie z niewielkim dywanem i dużą powierzchnią gołych ścian niestety ;) 

20211119_142952.thumb.jpg.d062dc6ceb624f463f2a3862b00dd481.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Markcox za ciekawy opis uzupełniony zdjęciem. Silvery w tym kolorze prezentują się moim zdaniem świetnie. 

Zapomniałem jeszcze zapytać o wielkość pomieszczenia - a to istotna informacja. Jeśli mógłbyś uzupełnić byłby już komplet ;)

Ja też pracuję nad akustyką. I nie zdecydowałem jeszcze czy zacznę od ingerencji cyfrowej (Dirac Live) czy ustrojów. Ciągnie mnie w pierwszej kolejności do tych drugich… 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie jest to informacja bez znaczenia dla całości. Jest to pokój z aneksem kuchennym, w sumie 31m², z czego sam pokój około 25m² w formie nawet nie kwadratu, a trochę trapezu, ale o dość równych proporcjach bliskich właśnie kwadratu (żeby nie ta jedna trochę skośna ściana) ;) Aneks kuchenny mam za plecami, po prawej stronie - całość tak trochę w literę "L". Do tego pomieszczenie jest jeszcze otwarte przejściem szerokości jakieś 1,2m na kilkunastometrowy przedpokój. Więc nie jest łatwo :) 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a więc w sumie dźwięk krąży po ponad 40m2 - gdy to zsumować. To bardzo podobnie do mojej strefy dziennej (pokój ok. 28, otwarta kuchnia za plecami z prawej ok. 12, hall po prawej z przodu ok. 4m2 - taka niewdzięczna litera U gdzie salon u jej podstawy) - a to już daje mi konkretne odniesienie.

Czasem bas staje się trochę niesforny. Ale gdy nagranie pozwala to faktycznie jest pięknie zróżnicowany i schodzi nisko. następny etap: akustyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odstęp od ściany 30cm . Rozstaw 3m i do słuchacza też 3m. Pomieszczenie 32m2 z aneksem plus otwarcie na przedpokój.  Bass w tych kolumnach 💪💪💪. Miałem wielki dywan ale dzieciaki zrobiły swoje (slajmy itp.) Na szczęście od sprzętu trzymają się z daleka😁. Nie planuje już w tym pomieszczeniu zabawy z akustyką ewentualnie jeszcze raz duży dywan. 

20211122_165938.thumb.jpg.af10928684c6b5dbe2ff1cc4a7885741.jpg

A poniżej dlaczego już nie planuje zabawy z akustyką. Czeka mnie kolejna zabawa aż strach pomyśleć jak zagra w nowym pomieszczeniu ehh😁received_588512135763031.jpeg.0d26bb5e1d49023831777ea4cf6df946.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sonique napisał:

Jak się domyślam ok. 65cm gdy mierzone od frontu kolumny, tak? I bas się nie wzbudza?

Tak od frontu 65cm.  Bass jest ok . Czasami jak jestem sam przesuwam  sobie bardziej do przodu tak na 80cm.

6 minut temu, sonique napisał:

Dzięki za zdjęcia. W nowym pomieszczeniu wyzwaniem może być okno tarasowe po lewej… zamieszkasz, zobaczysz 😉

No tego sie obawiam😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Wito76 napisał:

tak się zastanawiam czy nie warto byłoby założyć Klubu tej marki

niby można, ale ja do tej pory, poza tym, że go kupiłem i przyniosłem do domu, to żadnych modyfikacji nie przerabiałem, więc na ten moment poza posiadaniem do klubu bym nie wniósł za wiele ;) Ooooo przepraszam, padł ofiarą jednej modyfikacji - wyraźnego wskaźnika głośności na gale, bo z daleka tej kropki za cholere nie widzę, a zdarza mi się pogrywać późno w nocy, więc wolę wyraźnie widzieć, na ile "przeszkadzam" sąsiadom ;) a raczej, żeby właśnie za mocno im nie przeszkadzać

26 minut temu, Ars_Poland napisał:

No tego sie obawiam😉

najwyżej zamurujesz 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...