Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

@Ars_Poland - a jak oceniasz bas u siebie. Jest go tyle ile potrzeba, za dużo, za mało?

Gdy porównywałem Pylon Diamond 28 z  MA Silver 500 to główna różnica w basie była taka, że pojawiały się momenty gdy 28-ki zagrały „bułą” - takim nieprecyzyjnym basowym zlepkiem. To dla mnie było nie do zaakceptowania, pomimo iż  reszta pasma mi odpowiadała na równi z Silverami - choć jakże inna. Silvery 500 też mają bardzo mocny bas i do pomieszczeń poniżej 30m chyba nadają się słabo.

Dopytuję o bas bo jest to jedyna kłopotliwa cecha Silver 500, z którą trzeba trochę pokombinować (z akustyką) aby je sobie ułożyć po swojemu. 

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sonique napisał:

@Ars_Poland - a jak oceniasz bas u siebie. Jest go tyle ile potrzeba, za dużo, za mało?

Z Denonem miałem taki bass jak trzeba solidny, dynamiczny ,szybki, mocny, głeboki ,teksturowany, nie wiem jakich słów jeszcze użyć😁 Denon trzymał kontrolę nad basem no podobało mi się bardzo. Z Roksanem k3 zabrakło dołu i dociążenia w moim pomieszczeniu . Yaqin ms90b też miał dobry bass.

Kolejny przeciwnik i chyba w pierwszej kolejności Musical Fidelity M6si. Może uda mi się to ogarnąć w tym tygodniu. Ciekawe jakby MA Silver np. z takim heglem h190 zagrały hmmm 🤔

 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Kolejny przeciwnik i chyba w pierwszej kolejności Musical Fidelity M6si. Może uda mi się to ogarnąć w tym tygodniu. Ciekawe jakby MA Silver np. z takim heglem h190 zagrały hmmm 🤔

 

Tez jestem ciekaw co wysluchasz i jak odbierzesz z MF M6si. Obecnie mam MF M3si i moze wystarczy zrobić tylko przeskok na wyższy poziom . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nastąpiła mała zmiana, mianowicie nowe źródło - przesiadka na Node'a z gołego Chromecast'a. Zmiana na bardzo duży plus, kwiecistych opisów ode mnie nie uzyskacie. Nie jestem też człowiekiem, co wyłapuje niuanse, ale dźwięk z Chromecasta jest wyraźnie bardziej płaski, zmiana w percepcji, nawet jak dla mnie, bardzo wyraźnie słyszalna i cieszy ucho. I poszukiwane w kilku ostatnich postach niskie tony nabrały większej głębi (z resztą nie tylko one uległy zmianie). Aż żałuję, że tak długo na tę zmianę się czaiłem ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

A u mnie nastąpiła mała zmiana, mianowicie nowe źródło - przesiadka na Node'a z gołego Chromecast'a. Zmiana na bardzo duży plus, kwiecistych opisów ode mnie nie uzyskacie. Nie jestem też człowiekiem, co wyłapuje niuanse, ale dźwięk z Chromecasta jest wyraźnie bardziej płaski, zmiana w percepcji, nawet jak dla mnie, bardzo wyraźnie słyszalna i cieszy ucho. I poszukiwane w kilku ostatnich postach niskie tony nabrały większej głębi (z resztą nie tylko one uległy zmianie). Aż żałuję, że tak długo na tę zmianę się czaiłem ;) 

 

Chromecast Audio po analogu vs Node po analogu? Miałeś chociaż ustawione 2V na wyjściu z Chromecast Audio? Patrząc po opiniach moich znajomych którzy przerobili Node i wrócili/przeszli na różne maliny, niekoniecznie Node musi być do przodu... Co prawda teraz używam głównie usbridge sig jako źrodło, ale CA gra bardzo dobrze.

Ale po optyku CA potrzebuje dobrego daca, mało wrażliwego na jitter. Na analogu z kolei, przyzwoity interkonekt też nie zaszkodzi - u mnie z 3 kabli grał najlepiej na 1 z supermarketu za 20zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem niejednokrotnie, u mnie to nie był nawet Chromecast Audio, tylko chromecast wbudowany w MiBox'a :D Ale też miałem możliwość na tym systemie porównać swojego, z CA mojego brata i tam jakichś wyraźnych różnic nie dało się zauważyć (wszystko po analogu). Tu jest bardzo wyraźna zmiana - oba wpięte w system, puszczony ten sam numer z tej samej platformy streamingowej, wystarczy tylko zmiana źródła na wzmaku - różnice od razu "widoczne" gołym uchem. 

W każdym razie powiedzieć, że jestem ze zmiany zadowolony, to nic nie powiedzieć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sonique napisał:

Podpytałem bo one zazwyczaj w rozmiarze 120x60cm a tutaj jakieś DIY chyba widzę… :)

I tak i nie 😁sam pochłaniacz był kupiony w jednym ze sklepów z artykułami do akustyki natomiast część rzemieślnicza to zmiana koloru już przez tapicera gdyż poprzedni kolor nie bardzo odpowiadał mojej drugiej połowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dedal75 napisał:

A nie myślałeś o mini pc + mysz powietrzna ? 

Ja korzystam już 7;lat , niektórym nie pasuje bo za monitor robi tv ale jak odpalisz cała płytę to można wyłączyć . Pzdr

Używam klawiatury Logitech do laptopa i w sumie nigdy nie zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem bo to jest wygodne. Ale dzięki za pomysł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG20211201105209.thumb.jpg.c9f544b7cfec16ccef052353e446209d.jpgIMG20211201105212.thumb.jpg.7ae70d8846b0aee13c8ef35d48b46940.jpgW sumie to nie wygodne i nie mam gdzie postawić by nie szpecił 😂 . Wcześniej miałem pipo x8 ale zmieniałem system i już się nie uruchomił teraz Beelink 4 lata.

Po HDMI do tv i z kanapy dostęp do wszystkiego dysk podpiety , streamery go widza jak jeszcze miałem  więc pobiera z biblioteki muzykę i tyle 👍 . Pzdr

 

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...