Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

45 minut temu, Darek Zuk napisał:

Ja ostatnio stwierdziłem że na razie koniec z kupowaniem czegokolwiek do systemu bo to nie ma końca a w domu wydatków jest i tak dużo. 

Audio jest tak interesującym hobby z taką różnorodnością narzędzi i instrumentów sprawiających frajdę, że aż trudno się czasem powstrzymać od kolejnych poszukiwań, które najczęściej kończą się kolejnym zakupem.

Dlatego ja teraz nałożyłem na siebie embargo na jakiekolwiek zakupy audio z jednym wyjątkiem: mogę inwestować tylko w poprawę akustyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Naturalnie luźna sugestia , bo nie pasuje mi ten laptop do wystroju 😋 Pzdr serdecznie 👍

 

 

Mi bardziej nie pasuje ten kwiatek😁😁już się go pozbyłem 😉😁

 

1 godzinę temu, sonique napisał:

 

Dlatego ja teraz nałożyłem na siebie embargo na jakiekolwiek zakupy audio z jednym wyjątkiem: mogę inwestować tylko w poprawę akustyki :)

Też ostatnio patrzyłem na ustrojstwa do akustyki. I żona ma też coraz więcej kwiatów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroje akustyczne mają jedną przewagę nad cyfrowymi procesorami poprawiającymi dźwięk: poprawiają jakość nie tylko słuchanej muzyki, ale również jakość przebywania w danym pomieszczeniu. Pogłos obecny w większości pomieszczeń urządzonych modnie i nowocześnie na dłuższą metę może męczyć również podczas rozmowy, przesuwania krzesła, itp. Są to oczywiście dźwięki, na które nie zwracamy za bardzo uwagi ale jestem pewien, że mogą jednak sprawiać, że pomieszczenie nie jest wystarczająco przytulne sonicznie ;)

Nawiązując zgrabnie do tematu wątku - kolumny Monitor Audio znane są z soczystej góry pasma. A ona brzmi świetnie tylko gdy pogłos jest na przyzwoitym poziomie.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzm sczerze  że ta soczysta góra na początku użytkowania trochę mi przeszkadzała... Szukałem kabli które trochę okiełznają wysokie częstotliwości. W końcu znalazłem van den hul cs 122 które to zadanie wykonują świetnie po dziś dzień 😉 Dziś zmieniłem przetwornik i zamiast arcama powrócił denon który naprawdę dociąża dźwięk na niskich częstotliwościach i jest bardzo pastelowy. Aż brakuję mi trochę wysokich😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darek Zuk napisał:

Przyzm sczerze  że ta soczysta góra na początku użytkowania trochę mi przeszkadzała... Szukałem kabli które trochę okiełznają wysokie częstotliwości. W końcu znalazłem van den hul cs 122 które to zadanie wykonują świetnie po dziś dzień 😉

Ja miałem szczęście zakupić swoje Silver 500 u fachowców rzetelnie i bez naciągania podchodzących do klienta. Zaproponowali mi VdH CS122 jako absolutnie wystarczające jak również dobrze pasujące do moich nowo nabytych MA. Po czasie widzę, że to był dobry i optymalny cenowo wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sonique napisał:

Ja miałem szczęście zakupić swoje Silver 500 u fachowców rzetelnie i bez naciągania podchodzących do klienta. Zaproponowali mi VdH CS122 jako absolutnie wystarczające jak również dobrze pasujące do moich nowo nabytych MA. Po czasie widzę, że to był dobry i optymalny cenowo wybór.

Czyli mamy te same kabelki. Ja swoich vdh używam na średnicę i górę natomiast dół jest zasilany na  chord clearway gdyż w połączeniu z cyrusem miałem niedosyt niskich częstotliwości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sonique napisał:

Chord Clearway też był na mojej liście. Jak zrobię porządek z akustyką to zabiorę się za audio biżuterię i gdy usłyszę różnicę to pewnie nawet coś kupię ;)

A jak nie to zaoszczędzę :P

Jeśli chodzi o chord clearway w połączeniu z ma i cyrusem miałem za dużo wysokich tonow i było dla mnie za ostro. Poza tym mam wrażenie że vdh jest poprostu kablem jeśli chodzi o scenę i głębię 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fajnie że się podoba .

Sam zrobiłem .

Tzn klocek z dębu wyrwałem u znajomego stolarza, czekałem aż schody będzie działał, o wymaganej przeze mnie grubości 😊 więc zawsze jakiś kawałek zostanie to sobie odciąłem. Otwory nawierciłem według szablonu  kupiłem olejowosk wtarłem 4 razy ,dystanse ,nóżki i jest 😉.  Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...