Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

Dnia 8.12.2021 o 21:05, Ars_Poland napisał:

Dziś na testy z MA Silver 500 trafił się do mnie Vincent 237mk.  Nowiutki więc dam mu trochę godzin pograć.  Miałem w planach inne wynalazki ale niestety problem z dostępnością. 

Mogę tylko powiedzieć,  że już przy pierwszym włączeniu jest dobrze😁

 

20211208_205939.jpg

Czesc,no i jak tam wrazenia  po brzmieniu wincentego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zbynio napisał:

Czesc,no i jak tam wrazenia  po brzmieniu wincentego?

Kurczę narazie mieszane uczucia. On jest nowy nie wiem ile trzeba czekać na wygrzanie lamp . Góra mi się nie podoba jest ostra z MA Silver.  Muszę na jakiś czas odpocząć bo mam ochotę zmienić cały setup. 

Na tą chwilę Denon zrobił na mnie najlepsze wrażenie z MA.

Ale spokojnie nie poddaje się😉

Ma ładną barwę i jest dociążenie no mocarny piec tylko tą góra to nie to🙁 to nie jest wzmacniacz do każdej muzyki jeśli chodzi o połączenie z MA Silver 

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ars_Poland napisał:

Kurczę narazie mieszane uczucia. On jest nowy nie wiem ile trzeba czekać na wygrzanie lamp . Góra mi się nie podoba jest ostra z MA Silver.  Muszę na jakiś czas odpocząć bo mam ochotę zmienić cały setup. 

Na tą chwilę Denon zrobił na mnie najlepsze wrażenie z MA.

Ale spokojnie nie poddaje się😉

Ma ładną barwę i jest dociążenie no mocarny piec tylko tą góra to nie to🙁 to nie jest wzmacniacz do każdej muzyki jeśli chodzi o połączenie z MA Silver 

Tak,denon ten stary poczciwy denon 1500r zagral u mnie tak z silverami ze cxa80 powedrowalo do pudelka  tego samego dnia,po jego podlaczeniu dowiedzialem sie ze jednak mam dwoje uszu,ale po cichutku krazy mi w glowie cos jescze a mianowicie wzmak lampowy,taki magiczny wyglad i moze i brzmienie,takie np.uzywany yaqin ms 30l,poprobowac sobie ehh to audio zawsze malo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zbynio napisał:

Tak,denon ten stary poczciwy denon 1500r zagral u mnie tak z silverami ze cxa80 powedrowalo do pudelka  tego samego dnia,po jego podlaczeniu dowiedzialem sie ze jednak mam dwoje uszu,ale po cichutku krazy mi w glowie cos jescze a mianowicie wzmak lampowy,taki magiczny wyglad i moze i brzmienie,takie np.uzywany yaqin ms 30l,poprobowac sobie ehh to audio zawsze malo...

Lampa to dobry pomysł😉 masz Denona zostaw go i będziesz mieć zawsze porównanie. Ja mam jeszcze jeden problem.  Mieszkanie wystawiłem na sprzedaż i muszę odpuścić bo to się mija z celem. Pójdę na nową chatę a tam czar pryśnie . Nowe pomieszczenie,  inna akustyka itp. MA zrobiły na mnie wrażenie  i na moich znajomych i tego narazie się trzymam. Czas pokaże 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też sprostować jedną rzecz której się nie spodziewałem. Vincent tak po ponad godzinie grania zmienił oblicze😄 ostrość zniknęła pojawiło się ciepełko także do pieca nie dokładam 😄 no trochę jestem pogubiomy bo gra całkiem inaczej . Wychodzi na to żeby go nie wyłączać z prądu.  Bardzo fajna barwa , bass poteżny,  trochę mi brakuje przejrzystości. A z drugiej strony nie mam zamiaru czekać po włączeniu wzmacniacza żeby grał dopiero po 1h pracy.  Dam mu szansę bo jest nowiutki z pódła. No zdziwiłem się 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2021 o 21:11, Ars_Poland napisał:

Muszę też sprostować jedną rzecz której się nie spodziewałem. Vincent tak po ponad godzinie grania zmienił oblicze😄 ostrość zniknęła pojawiło się ciepełko także do pieca nie dokładam 😄 no trochę jestem pogubiomy bo gra całkiem inaczej . Wychodzi na to żeby go nie wyłączać z prądu.  Bardzo fajna barwa , bass poteżny,  trochę mi brakuje przejrzystości. A z drugiej strony nie mam zamiaru czekać po włączeniu wzmacniacza żeby grał dopiero po 1h pracy.  Dam mu szansę bo jest nowiutki z pódła. No zdziwiłem się 😉

no i prosze wincenty sie rozkreca,a jak moglbyc go porownac do testowanego wczesniej yagina?,co na plus u jednego i co na plus u drugiego i oczywiscie co na minus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2021 o 19:37, Ars_Poland napisał:

a mianowicie wzmak lampowy,taki magiczny wyglad i moze i brzmienie,takie np.uzywany yaqin ms 30l,poprobowac sobie ehh to audio zawsze malo...

Polecam polecam. Na rynku wtórnym często na olx trafiają się ciekawe egzemplarze po upgrade i z ciekawymi lampami. Bo jak weźmiesz z salonu na testy to możesz się trochę rozczarować, takie trochę zamulone granie, bez przesady, ale nie jest to na pewno to co ten wzmacniacz potrafi.

Naprawdę zaskoczysz się przygarniając takiego yaqina. Ta marka to naprawdę drzazga w dupie dla wielu firm, zwłaszcza polskich producentów jak Fezz czy Haiku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Polecam polecam. Na rynku wtórnym często na olx trafiają się ciekawe egzemplarze po upgrade i z ciekawymi lampami. Bo jak weźmiesz z salonu na testy to możesz się trochę rozczarować, takie trochę zamulone granie, bez przesady, ale nie jest to na pewno to co ten wzmacniacz potrafi.

Naprawdę zaskoczysz się przygarniając takiego yaqina. Ta marka to naprawdę drzazga w dupie dla wielu firm, zwłaszcza polskich producentów jak Fezz czy Haiku. 

No to teraz mnie nakręciłeś jeszcze bardziej na tą lampkę, trzeba tylko złapać okazję na dobry egzemplarz na olx 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę trochę na priv z jednym kolegą który w wakacje kupił ode mnie lampy mocy Tung-Sol. Od zakupu trochę się zakolegowaliśmy i dużo wymieniamy się doświadczeniem i obserwacjami. Nigdy nie mieliśmy okazji porównać co gra lepiej, czy yaqin ms-30l czy jego Fezz Luna, ale to są tacy bezpośredni konkurenci. Od słowa do słowa na przykład Fezz Luna nie ma w standardzie pilota, nie ma soft startu, nie ma gniazda słuchawkowego, zabezpieczeń (wszystko jest za dopłatą i 1k trzeba dołożyć być mieć to co yaqin daje fabrycznie). Yaqin natomiast daje na dzień dobry lampy no name i trzeba je zmienić by wejść naprawdę półkę wyżej. Fezz daje już jakieś markowe np Electro Harmonix , ale nie jest to jakiś top i każdy i tak chcąc lepiej zmienia lampy mocy i sterujące i dodatkowy wydatek czy tu czy tam jest. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wito76 napisał:

na przykład Fezz Luna nie ma w standardzie

Potwierdzam, właśnie szukam dla koleżanki jej pierwszego stereo i jeden pewnik, jaki do tej pory mamy, to to, że na pewno będzie to lampka. I w przypadku Feez'a cena katalogowa dotyczy samego golasa, za całą resztę, czyli np. pilota, klatkę zabezpieczającą etc. trzeba dopłacić +450PLNów, za każdą z opcji. 

A tak w temacie, kolega @Ars_Poland coś tam wstępnie podzielił się pierwszymi wrażeniami, a jak sytuacja wygląda u kolegi @Amarok? ;) Przyznam, że jestem bardzo ciekaw wrażeń tej fluorescencji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany, więc wypadałoby coś napisać. McIntosh u mnie zostaje. Przez pierwsze dwa dni podobnie jak Ars_Poland miałem mieszane uczucia. Nawet pisałem do Bogusława z pytaniem jak długo musi się "wygrzewać" by zaczął brzmieć jak na taki wzmacniacz przystało. MF M3Si dzielnie się bronił i byłem sceptyczny, czy inwestycja McIntosha będzie warta różnicy w modernizacje. Na trzeci dzień zaczęło się zmieniać, z każdą godziną brzmienie zmieniało się na co raz bardziej efektowne. Utwory stawały się czyste, cieplejsze, pełne detali i precyzyjne. Po przesłuchaniu Dead Can Dance płyty Anastasis a zwłaszcza utworu Amnesia, wtedy podświadomie podjąłem decyzje, że Mac zostanie. Wcześniej tej płyty tak pięknie brzmiącej nie słyszałem. No cóż, chyba teraz zacznie się szukanie nowych, innych lampek...a miał być koniec. 😉

Mac.jpeg.4934666ae561ba5a04568624fe2929e6.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak to działa wśród moich znajomych, że każdy z wielką obawą podchodził do lampy. Bo to nie dla mnie chyba, trochę za trudne może, nie znam się w ogóle na lampach, raczej mi się nie spodoba - i ciekawostka, wszystkie te osoby zarzekają się, że w życiu już nie wrócą do tranzystora, żałują że tak późno się zdecydowały.

1 godzinę temu, Markcox napisał:

U mnie w przypadku Yaqin'a wygrzewanko trwało dłuuugo.

Przypomnij, którego kupiłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

MS-90B

Założyłem właśnie Klub Yaqina, aż wstyd że ta marka nie posiada jeszcze tu swojego fanklubu.  Klub czeka jeszcze na zatwierdzenie przez administrację, ale myślę że lada chwila będzie już aktywny, zapraszam Cię do zapisania się i zaproszenia osób, które wiesz, że posiadają sprzęt tej marki.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu MA - w wątkach poświęconych innym głośnikom forumowicze piszą trochę na temat kąta ustawienia kolumn.: równolegle, skośnie z punktem przecięcia w miejscu odsłuchu / za miejscem odsłuchu. Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii? Próbowaliście różnych ustawień? Czy producent pisze coś na ten temat (ja niczego nie znalazłem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie zrobiłem przerwę od słuchania. Mój Vincent może pograł narazie z 4h. Nie wiem jaki czas na wygrzanie potrzebują lampy w vincencie. Chcę mu dać szansę. Tak jak pisałem góra jest trochę męcząca ale widać poprawę jak gra tak ponad 1h. Jeśli chodzi o bass mogę wam tylko powiedzieć ,że nie bedzie go wam brakować. Jeszcze mam możliwość zmiany lampy w tym okienku w Vincencie podobno ona wnosi najwięcej ile w tym prawdy nie wiem ale sprawdzę. 

Dnia 12.12.2021 o 17:31, zbynio napisał:

no i prosze wincenty sie rozkreca,a jak moglbyc go porownac do testowanego wczesniej yagina?,co na plus u jednego i co na plus u drugiego i oczywiscie co na minus.

Yaqina miałem tylko jeden dzień i też nówka sztuka ale zagrał dobrze. Odrzuciłem go tylko ze względu na wielkość,  ciężar no i mam też małe dzieciaki.  Moja druga połówka się też trochę przeraziła 😄 jak to włączyć jak to obsługiwać itp. Wart jest zdecydowanie sprawdzenia. 

18 godzin temu, Amarok napisał:

 No cóż, chyba teraz zacznie się szukanie nowych, innych lampek...a miał być koniec. 😉

Mac.jpeg.4934666ae561ba5a04568624fe2929e6.jpeg

Piękny sprzęt😍 

3 godziny temu, Rafał S napisał:

A wracając do tematu MA - w wątkach poświęconych innym głośnikom forumowicze piszą trochę na temat kąta ustawienia kolumn.: równolegle, skośnie z punktem przecięcia w miejscu odsłuchu / za miejscem odsłuchu. Jakie są Wasze doświadczenia w tej materii? Próbowaliście różnych ustawień? Czy producent pisze coś na ten temat (ja niczego nie znalazłem)?

Ja mam ustawione lekko pod skosem z punktem przecięcia się za miejscem odsłuchu. Bawiłem się w różne ustawienia ale tak mi chyba najbardziej odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ars_Poland napisał:

Ja mam ustawione lekko pod skosem z punktem przecięcia się za miejscem odsłuchu. Bawiłem się w różne ustawienia ale tak mi chyba najbardziej odpowiada.

Też tak ustawiłem. Trochę na wyczucie, trochę na zasadzie uśrednionego układu. Ale nie bawiłem się w to zbyt długo i byłem ciekaw, czy ktoś poświęcił temu więcej czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wito76 napisał:

zapraszam Cię do zapisania się i zaproszenia osób, które wiesz, że posiadają sprzęt tej marki.

Jasna sprawa ;) 

10 godzin temu, Rafał S napisał:

Czy producent pisze coś na ten temat

Przed momentem robiłem małe porządki i wpadła mi w ręce jakaś mega skrócona, nawet nie instrukcja i jedyny sztywny pewnik, jaki tam na szybko wyczytałem, to zachowanie minimum 90cm odległości od ścian bocznych ;) 

A z zabaw własnych, finalnie mam podobnie, jak kolega @Ars_Poland

6 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Ja mam ustawione lekko pod skosem z punktem przecięcia się za miejscem odsłuchu

To, co jeszcze zauważyłem, że przy ustawieniu równoległym bas wydaje się być trochę bardziej dominujący (być może przez brak skierowania wysokich/średnich bezpośrednio w miejsce odsłuchu), ale też wtedy gubią trochę ze sceny. 

I raczej trzeba zadbać jednak o dość sporą odległość od tylnej ściany i wjechać z kolumnami na środek pomieszczenia. 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...