Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

2 godziny temu, Markcox napisał:

Jasna sprawa

Klub Yaqina zatwierdzony i uruchomiony, można pisać. 

Żeby nie było, że spamuję, Bronze 6 genialnie zgrywają się z lampą np Yaqinem. Trochę nie po drodze były mi ostatnio zakupy poważnego i drogiego audio, wiadomo najpierw gdzieś trzeba mieszkać i oczywiście Bronze to nie moje ostatnie słowo , celuję w Silvery. Chociaż prawdę mówiąc w salonie Bronze wygrały/pokonały około 10 innych konkurentów, więc wybór nie był tak pochopny.

Nawiązując do dyskusji, też zauważyłem wpływ ustawienia na brzmienie. Pomijam fakt, że jak u wielu zniknęły teraz u mnie na chwilę firanki i zasłonki i akustyka rozleciała się, ale przy okazji biegania z odkurzaczem żona poprzestawiała mi kolumny, kąty, odległości i całą mikroregulację szlag trafił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Markcox napisał:

właśnie dlatego odkurzam chałupę sam

Ja jakoś w tej kwestii mam arabskie poglądy :). Od zawsze to był "obowiązek" żony. Ja tylko się przyglądam i instruuję by w okolicach audio nie machała zbyt agresywnie rurą. Oczywiście nie jestem typem Ferdka z żółtą puszką i jakaś tam wypracowana przez lata symbioza funkcjonuje. Ona robi to, ja tamto.  Z racji charakteru pracy czy tam raczej harmonogramu na przykład dużo więcej gotuję niż ona. Co święta jest natomiast ten sam rytuał "mógłbyś odsunąć szafkę RTV i ogarnąć tam? - nie, nie da rady, za dużo tam tych kabli, jeszcze coś może się popsuć". Jak każdy mam konkretne gniazdo żmij za szafką, od cholery jest tych kabli, sam nie wiem skąd.

17 minut temu, Amarok napisał:

Kup robota sprzątającego

O to to. Kolega jednak narzeka, że ma problemy z kablami głośnikowymi i pracą robota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Yaqina miałem tylko jeden dzień i też nówka sztuka ale zagrał dobrze.

Skoro sztuka była nowa, niewygrzana, to dużo straciłeś. Miałem możliwość porównania dobrze wygrzanej sztuki z ekspozycji i nówki z pudełka. Różnica była, lekko mówiąc...ykhm...spora ;) Ale prawdą jest, że to kawał dużej i ciężkiej, do tego niekoniecznie przyjaznej małym dzieciom krowy.

10 godzin temu, Wito76 napisał:

Ona robi to, ja tamto

To u mnie klimat jest podobny, ja jednak z rurą przy audio wolę latać sam ;) 

10 godzin temu, J4Z napisał:

Sorry za słowo, wy***wiście wygląda ten Mac

Zgadzam się w 100%

7 godzin temu, J4Z napisał:

P.S. Kiedy Silvery zmieniasz? 😏

Królik wyrwał się z klatki, mówisz?! Fakt, trochę wstyd do takiego Mac'a stawiać takie paździerze 😂

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wam Panowie co zrobiłem. Odpuściłem  słuchania Vincenta(nie chciałem żeby się ucho przyzwyczaiło😁) Jak wyciągnąłem go nówke sztukę z pudełka i podłączyłem to się załamałem. Góra sycząca,  czym głośniej to męczące w ch..j. Mój stary Technics su-v500 mnie  bardziej czarował. 

Wczoraj zostawiłem go właczonego od 5rano i nic nie słuchałem.  Dzisiaj po 30h wygrzewania siadam wrzucam jakąś nutkę i pojawił się banan na twarzy.  Zniknęło syczenie nie wiem jak to nazwać,  słyszę szczegóły,  mocarny bass nosz jprdl😁 swoboda w graniu , kontrola, gęsta średnica , głębia , ekstremalna moc😄. Widze, że vicek dobrze sie czuje w utworach na żywo. No się porobiło.  Z racji tego , że zmieniam lokum i mieszkanie już wystawione na sprzedaż odpuszczam dalsze odsłuchy jeśli chodzi o wzmacniacze.  To się mija z celem sami wiecie o co chodzi . Jeszcze sobie sprawdzę inna lampę w tym okienku w Vincencie i tyle. 

Będzie nowe miejsce to będzie nowa przygoda😉 tam zrobię wszystko jeśli chodzi o akustykę na tą chwilę "PAUZA" bo od nowego roku czeka mnie zapier..l .

Trzeba chatę wykończyć potem zabawa. 

Pozdrawiam Was wszystkich 😉

 

20210912_125101.thumb.jpg.8c9e21ba42cb1c5dbcbb849f404ea537.jpg

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mając na uwadze, że pewnikiem jest u Ciebie zmiana lokalowa, to w sumie absurdalnym by było teraz podejmowanie decyzji co do elektroniki. Może się jeszcze okazać, że i kolumny pójdą do wymiany ;)  Ale to, co sobie posłuchałeś, czego doświadczyłeś, jest Twoje i tylko zaowocuje później w docelowym miejscu. Tym czasem trzymamy kciuki za pozytywny rozwój wypadków związanych z chałupą :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2021 o 17:22, Ars_Poland napisał:

Trzeba chatę wykończyć potem zabawa. 

Niestety, wiem coś o tym. Jeśli nie jest się milionerem tylko normalnym podatnikiem to trzeba z czegoś zrezygnować na rzecz czegoś ważniejszego. Ameryki nie odkryję, wszyscy widzimy jak zdrożały materiały i usługi. Ja w tym roku latem robiłem gruby remont kuchni, holu i salonu, taki z pruciem ścian i podłóg, wszystkie meble i AGD nowe i szczerze mówiąc jeszcze nie wyszedłem na prostą. Przeliczyliśmy się w kilku tematach, druga sprawa że apetyt rośnie w miarę jedzenia i w trakcie do głowy przychodzą ciekawsze droższe pomysły i wyszło tak że parę groszy musieliśmy nawet pożyczyć. Tak więc dopiero po nowym roku zacznę myśleć o ewolucji audio. Najpierw zachcianki żony a potem dopiero wyższe modele Monitor Audio, no bo co :).

(To ostatnie zdanie, żeby nie było że spam i offtop hehe)

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mar dyg gratuluję zakupu. Spróbuj sobie w ramach testów "pojeździć" trochę z kolumnami po pomieszczeniu, zwłaszcza przetestuj sobie ich większe wysunięcie w głąb pomieszczenia ;) 

@MaciejKrk 70W na kanał, nie dużo?! Kwestia umowna. U mnie grały/grają z ampli KD, z realnego ~160W na kanał (przy wysterowanych dwóch kanałach) w klasie D, jak również z lampą 28W na kanał w triodowym trybie pracy. I nie ma co nawet porównywać klasy grania. Waty to nie wszystko ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 * 80 W tyle uzyskuje rzeczywistej mocy ten wzmacniacz przy kolumnach 8 ohm, przy 4 już ponad 150, na papierze jest 2* 70 ale testy pokazały inaczej.Kolumny tez niby 8ohm ale testy pokazuje ze 4ohm można poczytać na stronie audio.com.pl. Mocy napewno nie brakuje, proszę się też nie sugerować w żadnym sprzęcie tym co podaje producent bo jedni jak widać po marantzie potrafią zaniżyć wartości inni zawyżają i to znacznie. Dźwięk z Silver 500 jest dla mnie bardziej niż satysfakcjonujący ciężko mi opisać szczegółowo jak grają gdyż nie potrafię obrać tego w słowa tak ładnie jak co niektórzy na tym forum, mogę jedynie napisać ze w porównaniu z Silver 8 które wcześniej grały z tym marantzem jest dużo lepiej, inna charakterystyka brzmienia, więcej dołu i troszkę cieplejszy dźwięk, dobrze nasycony. Kolumny może tego nie widać na zdjęciu odsunięte od ściany na ok 35 cm. Najbardziej obawiałem się ze będą za duże do mojego pokoju 22m ale nic bardziej mylnego, bas nie przytłacza jest tam gdzie powinien i jest go moim skromnym zdaniem tyle ile trzeba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że @Amarok przeszedł taką ewolucję a może jeszcze ktoś? Kto przeszedł z serii Bronze na Silver? Jak duże są różnice jakościowe (myślę o brzmieniu) między tymi seriami. Bronze wygrały u mnie na odsłuchach z kilkoma innymi gdy je kupowałem prawie 2 lata temu. Były wtedy na odsłuchach jakieś Pylony Pearl, Spaphire, Diamond Monitor, Focal Chora 826, System Audio Saxo 40, QAcoustic 3050i, Klipsche, Indiana Line, Polk SE55E, Dynaudio Emit M30 i jeszcze jakieś. Jak widać to taka półka do 4k (w tamtych czasach) i trochę posłuchałem ich wtedy. Może jeszcze nie dzisiaj, ale będę chciał zrobić krok do przodu. Jeśli chodzi o Bronze 6 to uważam, że za tę kasę naprawdę grają dobrze. Basu mi nie brakuje, rozdzielczość zwłaszcza w porównaniu z niektórymi tu wymienionym bardzo dobra. Jeśli już to chyba mogę się przywalić do tego metalowego tweeterka. Niby nie kłuje, nie iskrzy jakoś, ale czasem męczy trochę to granie. Odkąd mam lampę jest tylko lepiej, ale jednak. I tak się zastanawiam nad Silver 300 czy będzie to duży progres, czy może progres ale jednocześnie takie wejście z deszczu pod rynnę ze względu na firmowy charakter grania. Jeśli już to myślę o Silver 300 6G, jako model schodzący jest atrakcyjniejszy cenowo.

Zaczerpnięte z recenzji Silverów: "Brzmienie kolumn marki Monitor Audio od lat kojarzy się z pewnym rozjaśnieniem i wyszczupleniem, ale jednocześnie ze znakomitą szybkością i precyzją. Niejednokrotnie spotkałem się z opinią, że zestawy Monitor Audio nie grają dobrze z sucho brzmiącą elektroniką tranzystorową"

No właśnie, o to rozjaśnienie i wyszczuplenie chodzi. Chciałbym więcej gęstości i barwy w brzmieniu, pytanie czy silvery to potrafią? Chodzi o zagranie dużym, może źle się skojarzy, nieco kinowym dźwiękiem.

I kolejny fragment recenzji: "Potrafię sobie wyobrazić mezalianse ze wzmacniaczami, z którymi niekoniecznie wyjdzie to dobrze. Z całą pewnością odrzuciłbym wszystkie poprzednie modele integr Primare, pracujących w klasie D, jak np. i32, czy i22. Bez wątpienia nie będzie dla tych kolumn dobrym partnerem wzmacniacz Cambridge Audio CXA60, który niedawno testowałem, ale też wiele innych modeli tej marki. Ostrożny byłbym także przy zestawianiu ich ze wzmacniaczami Naim (z wyjątkami) oraz np. Moona. Silver 300 potrzebują raczej ciepło i organicznie, ale jednocześnie czysto brzmiącego wzmacniacza." 

No jest nadzieja, mój Yaqin raczej do tych ciepło i organicznie grających należy a po zmianie lamp również bardzo czysto.

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 miałem miesiąc temu okazje słuchać Silver 300 i odpowiednik Bronze - słychać różnicę - może nie zdecydowaną różnicę ale jendak silver gra lepiej - chyba nawet bym powiedział inaczej niż bronze - ale słuchałem góra 10 min tych Bronze, a znowu Silver 300 były ledwo z pudełka wyciągnięte. BTW: Sprawdź sobie Silver 500 6G jeszcze da się kupić w naprawde dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wito76 napisał:

Chyba za duże będą dla mnie. Mimo posiadania sporego salonu z kuchnią świadoma decyzja mam sprzęt w sypalni 20m2

Nie chce robić za eksperta bo sam borykałem się z podobnym problemem ale w końcu postawiłem w pokoju 22m Silver 500 i powiem tak 20m dla nich przy dobrym ustawieniu i akustyce pomieszczenia może być w zupełności wystarczalne , dużo też zależy od elektroniki z która będą współpracowały. Dla przykładu praktycznie każde pomieszczenia odsłuchowe w salonach audio są poniżej 20m i tam te kolumny a nawet większe grają dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Recenzja najnowszego modelu MA Silver 100 7G

http://highfidelity.pl/@main-4101&lang=

W tej recenzji jest ciekawe spostrzeżenie dot. Silverów 100 6G. A mianowicie, że grają ciemniej niż 5G i obecne 7G. I to wytłumaczyło mi, dlaczego (po ogarnięciu kwestii kabli) moje Silvery zupełnie nieźle zgrały się CXA81. Bo brzmieniowo 6G trochę wyłamywały się z "silverowej" konwencji. Tak myślę. Ale i tak rośnie mój apetyt na Goldy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

W tej recenzji jest ciekawe spostrzeżenie dot. Silverów 100 6G. A mianowicie, że grają ciemniej niż 5G i obecne 7G. 

Info od znajomego z branży jeśli chodzi o MA 500 Silver 6g . 7g są bardziej otwarte na górze,  szczegółowe co męczy po dłuższym odsłuchu. 

U mnie vicek zostaje gra coraz lepiej . Jeszcze czeka mnie zmiana lampy😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Amarok napisał:

Czyli decyzja już zapadła i vicek zostaje. 😀

Masz na oku już jakieś lampy?

Tak zostaję 😉

Mam jakieś lampy na oku ale będę jezszcze jutro rozmawiał z Rafałem G. z q21 bo podobno ma vincenty ogarnięte także chętnie posłucham jego rady. 

Ogólnie jedzie do mnie lampa ECC83 RAYTHEON SBP mam nadzieję, że będzie petarda wziąłem od razu z grubej rury😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...