Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

45 minut temu, Wito76 napisał:

Kusi mnie zmiana, ale to raczej z audio-nerwicy niż niezadowolenia, bo naprawdę niewiele mogę się przyczepić do grania jakie oferuje mi mój system. To raczej czytanie forum sprawia, że swędzi tyłek i

Hmmm miałem kiedyś monitory chyba BX2 takie ze złotą kopułką i jedna, jedyna rzecz która mi nie leżała to jakiś taki syk na wysokich, to były jedyne chyba moje kolumny w których jak się zbliżało do wysokotonowych to brzmiało to jakoś tak nieczysto i jazgotliwie. Z miejsca odsłuchowego było ostro, ale wydawało się ok 🙄

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinmarcin napisał:

Hmmm miałem kiedyś monitory chyba BX2 takie ze złotą kopułką i jedna, jedyna rzecz która mi nie leżała to jakiś taki syk na wysokich, to były jedyne chyba moje kolumny w których jak się zbliżało do wysokotonowych to brzmiało to jakoś tak nieczysto i jazgotliwie. Z miejsca odsłuchowego było ostro, ale wydawało się ok 🙄

Słyszę czasem coś podobnego w Silverach, ale tylko z bardzo bliska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Słyszę czasem coś podobnego w Silverach, ale tylko z bardzo bliska.

Dołączam do klubu słyszących to coś. Pisałem już kiedyś na forum. Robiłem kiedyś eksperymenty. Przyklejałem taśmą różnej wielkości kawałki papieru toaletowego tak że swobodnie sobie wisiał na tweeterze. Zasłaniał np 1/3 albo połowę tweetera, albo cały. Pod maskownicą oczywiście tego nie widać. P.S Najważniejsze, żeby papier był nie używany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wito76 napisał:

Najważniejsze, żeby papier był nie używany. 

Dobre 👍🤣

Ja wstawiłem experymentalnie (lubie sobie potestować rozne opcje) cienki filc i fizelinę rzadką - głównie zmiany w sz, ś itp.

Z instrumentami nie opisze tego - brak mi poezji pisanej by wyrazić odbiór zmian

26 minut temu, Wito76 napisał:

 Przyklejałem taśmą różnej wielkości kawałki papieru toaletowego tak że swobodnie sobie wisiał na tweeterze. Zasłaniał np 1/3 albo połowę tweetera, albo cały. Pod maskownicą oczywiście tego nie widać. 

Jeśli mogę sie wtrącić zaproponuje nie zasłaniać połowy tweetera, ale cały - za to w centralnej czesci "listka papieru toaletowego" np. Dziurkaczem biurowym zrobić dziurkę i tak zainstalować by byla ona centralnie przed szczytem kopółki! A w drugim "listku" zrobić dziurkaczem dookoła (srednica zawieszenia kopółki czyli w ringu ok 1cala, ale wewnatrz zostawić "zaslepione) i porównać który lepiej "brzmi". Mozna pokusić sie o "takie czary" również z materiałami typu filc/fizelina. Pozdrawiam i miłej zabawy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaciejKrk napisał:

Panowie czy ktoś słuchał Monitorów ze wzmacniaczem Unison? Zastanawiam się nad Unison Research Unico Due do moich Monitorów Silver 500 6g. Co sądzicie? Wiem wiem, odsłuch ale czy w ogóle warto go rozważać pod silvery?

Warto sprawdzić i odsłuchać. Proponowali mi go chłopaki z q21 cyt. "Jeśli chciałbyś uzyskać łagodniejsze brzmienie to polecałbym także wziąć pod uwagę Haiku Audio Bright MK5 lub Unison Research Unico Due".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ars_Poland napisał:

wziąć pod uwagę Haiku Audio Bright MK5 lub Unison Research Unico Due".

Też te wzmacniacze brałem pod uwagę i były na liście do sprawdzenia. Tak jakoś wyszło zacząłem od McIntosha...i już został. 

@MaciejKrk na pewno warto je wziąć pod uwagę a nawet przesłuchać. Jak masz takie możliwości to najlepiej dwa od razu, będziesz miał bezpośrednie porównanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o przyjęcie do "klubu" z MA Studio 🙂, które grają u mnie z Yamahą 803 (Tidal + net radio + pliki). Studio grają u mnie na niewielkiej, otwartej z jednej strony powierzchni - w poprzek kuchniopokoju 3,3 x 9,3 i w tym układzie przydaje się YPAO.

Z innymi kolumnami porównywałem Studio tylko na etapie wyboru / zakupu, ale DLA MNIE grały lepiej (równiej) niż KEF R300 (nieco za dużo basu) i Dynaudio Emit m20.

@Kraft, jeśli chcesz ich posłuchać u Siebie, to mogę Ci je pożyczyć, ale, ponieważ to w tej chwili moje jedyne kolumny, więc w formie "wymiany jeńców" - szczegóły i terminy do uzgodnienia.

Szampańskiego Sylwestra 4 all!!!

Payek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem,słuchając zerknąłem na ASR, gdzie przywoływane są wyniki pomiarów dokonanych przez SoundStage:

https://www.soundstagenetwork.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2204:nrc-measurements-monitor-audio-gold-100-loudspeakers&catid=77&Itemid=153

Mówimy o edycji 5G, która dostała nagrodę EISA. Wyniki pomiarów mocno kontrastują z nagrodą. Ale oczywiście to nie pomiary i nie nagrody nam grają. :)

 

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości co sądzicie o zmianie MA Silver 500 na Ma Gold 200/300 lub wychwalane w prasie Elac Vela 407/408.
Na razie z RZ840. Dwa razy już kupiłem Arcama Sa30 pod Silvery ale ani razu nie dotarł. Tak gonię króliczka... Miał być wzmacniacz pod silvery ale teraz myślę czy nowe paczki nie dadzą więcej. KD 90%/ Stereo 10% dla tego u mnie się to tak odwleka i kręci wokół KD. W obecnym KD nie brakuje mi niczego a bardziej boję się stracić obecną charakterystykę. W stereo brakuje mi masywności, Nie ta liga ale czasem posłucham Sopra 2 z unity nova i wracam do domu smutny :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...