Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

2 godziny temu, misiek x napisał:

Możesz już coś skrobnąć jak grają czy jeszcze za wcześnie ?

Za wcześnie, ale i tak skrobnę. ;) To zdecydowanie Monitor Audio. Łagodniejsza góra niż w Silverach, bardziej wypełniona średnica, bas z jeszcze lepszą kontrolą (a już w Silverach było, jak na mój gust, całkiem dobrze). Ale pewien charakter pozostał ten sam - to wciąż konkretne granie, do przodu, z wysuniętymi wokalami i sceną budowaną raczej wszerz niż w głąb . Nie chcę nic pisać na temat przestrzeni, namacalności, szczegółów i barwy, bo Goldy muszą się wygrzać i zagrać głośniej. Ale początki są obiecujące. Jak na razie, nic nie zabrzmiało źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie ma silver 500 6g gra z roksan k3, I jest to świetne połączenie. Te kolumny graja wyśmienicie nic im nie brakuje bas jest aż nadto przy gałce głośnośći 1/4  gdzie ja lubię głośno to mi wystarczy  i dostarcza wszelkich smaczków od słuchowych. Wcześniej polk audio s60 i różnica kolosalana pomieszczenia 20 m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable polecacie do Silverów 500 6g? Aktualnie mam Melodiki MDC2400G 4mm - i ogólnie jedna rzecz mi lekko przeszkadza która wyszła również w pomiarach - przygaszona góra, a głównie wokale - są za bardzo "utemperowane". W szczególności że gdzieś na forum mrugnęła mi informacja że Melodiki właśnie nie są optymalne do Silverów.

Jakie kable będą optymalne do Silverów?

Dzięki.

Edytowano przez MaciejKrk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MaciejKrk napisał:

Jakie kable polecacie do Silverów 500 6g? Aktualnie mam Melodiki MDC2400G 4mm - i ogólnie jedna rzecz mi lekko przeszkadza która wyszła również w pomiarach - przygaszona góra, a głównie wokale - są za bardzo "utemperowane". W szczególności że gdzieś na forum mrugnęła mi informacja że Melodiki właśnie nie są optymalne do Silverów.

Jakie kable będą optymalne do Silverów?

Dzięki.

Miałem melodike / jest dokładnie tak jak piszesz, generalnie we wszystkich aspektach jest średnio/słabo. Miałem nordost 2flat - zbyt ostra gora, reszta pasma średnia. Tellurium q black 2- rewelacja ! W każdym aspekcie jest dobrze/bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Witold Bjs napisał:

Miałem melodike / jest dokładnie tak jak piszesz, generalnie we wszystkich aspektach jest średnio/słabo. Miałem nordost 2flat - zbyt ostra gora, reszta pasma średnia. Tellurium q black 2- rewelacja ! W każdym aspekcie jest dobrze/bardzo dobrze. 

Dzięki! Jest konkret, choć mają swoją cenę. Czy coś tańszego od nich, a zbliżonego jakością :D ? Czy szkoda zabawy i trzeba się pogodzić z ich ceną :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaciejKrk napisał:

Dzięki! Jest konkret, choć mają swoją cenę. Czy coś tańszego od nich, a zbliżonego jakością :D ? Czy szkoda zabawy i trzeba się pogodzić z ich ceną :) 

Nie testowałem zbyt wielu kabli, ale myśle ze wszystko co będzie na podobnym poziomie będzie w zbliżonej cenie. 
Tutaj przynajmniej masz pewność ze kable nie będą wąskim gardłem nawet przy innej konfiguracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiek x napisał:

koledzy którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie i przesłuchali dziesiątki o ile nie setki kabli, raczej niechętnie zaczęli się na ten temat wypowiadać ze względu na szydercze docinki niesłyszących .

Dokładnie, lepiej czasem przemilczeć ten temat. To zawsze taki kij w mrowisko i awantura gotowa. To wątek klubowy więc myślę że będzie spokój, zresztą odpukać uspokoiło się ostatnio wyraźnie a i ubyło trochę forumowiczów przy okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lysyrafal napisał:

@Szkice Witaj w klubie MA, a jak to pierwszy zestaw to konkretnie można by rzec. Masz możliwość szerszego rozstawu kolumn lub rozstawienia systemu w innym miejscu?

no właśnie tu mam wielki problem, i9 tak udało się jakoa tako ustawić. Narazie musi tak zostać z czasem pewnie coś będę zmieniał. Idealnie nie ejst ale i tak gra bardzo ładnie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Dzięki uprzejmości kolegi @Payek dostały się w moje ręce śliczne MA Studio. No to bez Kraftestu się nie obejdzie;). 

Jestem bardzo ciekaw wyników. Nie każ nam czekać zbyt długo. :)Reszta Twojego toru (czyli to, co Twoim zdaniem nie wpływa na dźwięk) daje chyba efekt przyciemnienia. Tak wnioskuję z poprzednich testów, np. Bise XL. Napisz koniecznie, z czym zagrały Studio. Jeśli w tym samym torze i pokoju, co Bise XL, to może być jednocześnie ciemnawo i bez odpowiedniej masy i dociążenia dołu, za to z niezłą kontrolą. Ale oczywiście wróżę z fusów. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rafał S napisał:

Reszta Twojego toru (czyli to, co Twoim zdaniem nie wpływa na dźwięk) daje chyba efekt przyciemnienia. Tak wnioskuję z poprzednich testów,

Według pewnych teori...   dany element toru może "zagrać" różnie w różnym towarzystwie... podobno.... heh ;)

48 minut temu, Rafał S napisał:

Ale oczywiście wróżę z fusów. :)

No.... raczej :)

Podobno najlepiej wrożyć z "Purple tea". Fusy ładnie sie układają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2022 o 00:33, Łowczy napisał:

Docelowo MR780.

Miałem wcześniej MR780 z Bronze 6. Fajnie się to zgrywa MA ale jeszcze fajniej te kolumny zagrają z lampą. W podobnym budżecie co Magnat możesz kupić np Yaqina i będzie to dużo lepsze granie. Oczywiście Magnat ma też swoje zalety typu wypasiony DAC tzn wejście USB, Coax x2, Optical x2 czy nawet nikomu nie potrzebny bluetooth na pokładzie. Ale muszę też zaznaczyć, że "wypasiony" nie oznacza jego jakości. Jest na kości Wolfsona i mam porównanie z dwoma zewnętrzymi DACami, z SMSL i z własnej roboty w technologii R2R i obydwa wygrały z magnatowym swoim brzmieniem, przestrzenią.

No i te kabelki na zdjęciu trochę kłują w oko. To jakieś zwykłe marketowe za klika złotych czy coś lepszego? Jeśli te zwykłe to będzie to CCA czyli aluminium pokryte miedzią i one znacznie degradują dźwięk. Nie namawiam na wydatek 5 stów na kable, ale każde miedziane będą lepsze.

Ale nie od razu Kraków zbudowano, najważniejsze wyznaczyć sobie cel, osłuchać się i powoli do przodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 że zdjęcia wnioskujesz że to aluminium 😊 nie oslabiaj chłopie przy niedzieli . Magnata tez krytykujesz choc sam go miałeś ,  dac na  Wolfsonie  też jest słaby 😳 ,  choć to nie tylko kość ma znaczenie .

Zareklamowałeś nam forum prima sort 👎

@Łowczy będzie coraz lepiej 👍 ,masz już bazę  . Z MA też nieźle się zgrywa Advance Acoustic . Jeśli mogę coś podpowiedzieć to grzejnik pomiędzy nie pomaga . Pzdr 

Ps 

Niektórzy bardzo szybko zapominają w jakim miejscu jeszcze niedawno byli .

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dedal75 napisał:

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to grzejnik pomiędzy nie pomaga. 

Moim zdaniem bardziej pomaga niż szkodzi. Zawsze to jakaś częściowo przepuszczalna przeszkoda, na której fale mogą wytracić energię. A i ryflowanie może coś tam odrobinę rozproszyć. Gorszy niż betonowa ściana nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki za uwagi.  Jestem w drodze   jak wroce to napisze cos wiecej. Tak na szybko to kable oczywiscie zwykla miedz 2.5 wyciagnieta z zapasow by posluchac na szybko. Co do MA to mysle ze mnie zadowolą. Najbardziej jestem zaskoczony tym jak gra ten onkyo, szczena mi opadla bo sluchalem go z roznymi kolumnami marketowymi kolegow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...