Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich 

Postanowiłem napisać w tym temacie ponieważ od wielu lat jestem posiadaczem kolumn MA Bronze z serii BX. Mam BX6, BX2, BX1, BX-FX i dwa suby BXW-10 a do tego sufitowe CP-CT 260. Kolumy te (oprócz BX2) tworzą kino domowe w układzie 7.2.2.  Wszystko napędza Denon AVC-X4700H.

Ostatnio wymieniłem fronty na MA Silver 500 7g.  Teraz planuję wymienić wzmacniacz i odtwarzacz CD/CACD.  Obecnie nie wiem jeszcze co kupię ale najczęściej chodzi mi po głowie Denon PMA 1700NE i Denon DCD-1700. Przed zakupem na pewno muszę tego posłuchać u siebie w domu, wtedy zapadnie decyzja. Poniżej wrzucam foto mojego zestawu.20240128_132404.jpg.59c7bb65a8891eb5a372d4a8bf2499cb.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie czytałeś uważnie … A.B.😏

Czytałem. :) Cóż, niektórzy do satysfakcji z dźwięku potrzebują adaptacji, klasowego systemu i dobranych kabli, a i tak krytycznym uchem usłyszą, co jeszcze można poprawić. A inni się z tym zadowoleniem z brzmienia rodzą. Takie życie - ciężka praca nie zastąpi talentu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

@kdawid Jako były posiadacz MA Silver 100 6G gratuluję zakupu! :)

Dzięki :)

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Ale, spoko, zaraz znajdą się tacy, co kolegę odpytają... z akustyki.  ;)  

Co do akustyki to w swoim czasie też zamierzam się tym zająć, niestety nie mam wiedzy, która pozwoli mi odpowiadać na pytania ale chętnie posłucham rad dotyczących akustyki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2024 o 15:13, kdawid napisał:

Witam wszystkich 

Postanowiłem napisać w tym temacie ponieważ od wielu lat jestem posiadaczem kolumn MA Bronze z serii BX. Mam BX6, BX2, BX1, BX-FX i dwa suby BXW-10 a do tego sufitowe CP-CT 260. Kolumy te (oprócz BX2) tworzą kino domowe w układzie 7.2.2.  Wszystko napędza Denon AVC-X4700H.

Ostatnio wymieniłem fronty na MA Silver 500 7g.  Teraz planuję wymienić wzmacniacz i odtwarzacz CD/CACD.  Obecnie nie wiem jeszcze co kupię ale najczęściej chodzi mi po głowie Denon PMA 1700NE i Denon DCD-1700. Przed zakupem na pewno muszę tego posłuchać u siebie w domu, wtedy zapadnie decyzja. Poniżej wrzucam foto mojego zestawu.20240128_132404.jpg.59c7bb65a8891eb5a372d4a8bf2499cb.jpg

 

 

 

Czyli wtedy stereo osobno a kino osobno?

Dobry plan

Dnia 29.01.2024 o 04:57, Sławek1 napisał:

Witam w klubie z MA Platinum PL300

Czym napędzasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli wtedy stereo osobno a kino osobno?

Chcę kupić wzmacniacz, który podłączę do pre-out amplitunera żeby kolumny grały też w kinie.

Do wzmacniacza podłączę bezpośrednio gramofon i odtwarzacz CD.

W pierwszej kolejności planuję popracować nad akustyką pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sławek1 napisał:

Audio Analogue Maesrto Anniversary kable głośnikowe Van Den Hul

Maestro

Pieknie. To wzmacniacz też masz nietuzinkowy :)

Super

15 godzin temu, kdawid napisał:

Chcę kupić wzmacniacz, który podłączę do pre-out amplitunera żeby kolumny grały też w kinie.

Do wzmacniacza podłączę bezpośrednio gramofon i odtwarzacz CD.

W pierwszej kolejności planuję popracować nad akustyką pomieszczenia. 

No własnie. Czyli system będzie rozdzielony.

Tak warto o akustyke się zatroszczyć. Czasem to zmiana ustawienia kolumn, czasem niestety coś więcej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem zestawu KD tj. Marantz Sr 7015, oraz głośników Monitor Audio Silver 300 (6G). Chciałbym  zmodyfikować ten zestaw i polepszyć stereo. Dlatego zastanawiam się nad zakupem i podłączeniem jako bypass wzmacniacza o ciepłym brzmieniu. Pokój 20 m2 a moje typy to:

1) Atoll IN200 Signature i kiedyś  WiiM Pro Plus,

2) Roksan K3

3) Musical Fidelity M6si

Może ktoś ma jeszcze inne typy które dobrze się zagrają z Monitorami Audio Silver 300 w stereo.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...