Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

2 godziny temu, Przemkoch napisał:

Witam mam pytanie odnośnie syczenia sopranu w moich ma silver500 z roksan k3. Przy słuchaniu muzyki klasycznej to jakaś masakra syczenie, kłucie niecwiem jak opisać.

Wcześniej posiadałem polk audio s60 I takiego problemu nie było czy to wina wzmaka czy kolumn ktoś wie coś na temat ????

Miałem dokładnie to samo MA Silver 500 z Roksanem K3(nowy) . Po tygodniu się go pozbyłem. Do tego jeszcze słyszałem dziwne zakłócenia na godzinę 12 jak szybko na pilocie dawałem głośność raz w lewo raz w prawo . To było najlepiej słychać właśnie na muzyce klasycznej.  Inne wzmacniacze takich cyrków nie miały. Dla mnie nieudane połączenie MA silver z Roksanem K3

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zastanawia mnie jak do tego doszło, że kompletujac sprzet popełniłeś taką hmmm... (niewiem co by tu napisać bys sie nie obraził). Czy nie zauważyłeś wczesniej że dane komponenty nie "zazębiają" sie tworzac odpowiednie brzmienie. 🤔 w ciemno kupowałeś czy co? 

Miało być.... "odpowiednie brzmienie dla Ciebie" - bo każdy postrzega inaczej.

Brzmienie jest jak najbardziej ok, bardzo Ok.

Tylko ten jeden mankament soprany i syczenie, to wada roksana k3 jest to bardzo dobry wzmak ale nie bez wad. Wymienię kable i się okaże czy coś się poprawi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemkoch napisał:

Kable to qed silver anniversary

To tak żebyś nabrał pewności, bo chłopaki już o tym pisali, ja też potwierdzę. Miałem kiedyś je na wypożyczeniu i z przyjemnością oddałem, mniej basu i ostra, wrzaskliwa góra.

1 godzinę temu, stach_s napisał:

Może być też QED, ale inny - najtańszy z oferty Classic 79 Czysta miedź, fajny tani kabel który niczego nie psuje!

Do pierwszego sprzętu poprosiłem w salonie jakieś niedrogie, ale rozsądne kable, wiadomo spłukałem się i dostałem te Classic 79. Dokładnie jak kolega pisze, czysta miedź, nic nie psuje, nie koloryzuje, Zdaje się nawet jakieś nagrody dostał w kategorii budżetowych kabelków. Jak sprzedawałem kolumny klient nawet wzmacniacza jeszcze nie miał, no nic nie miał, więc dałem mu te kable w pakiecie i teraz żałuję bo przydałyby mi się. Ale za to z klientem do dzisiaj jestem w mega dobrych relacjach, spędziliśmy nawet sylwestra więc nie ma tego złego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Miałem dokładnie to samo MA Silver 500 z Roksanem K3(nowy) . Po tygodniu się go pozbyłem. Do tego jeszcze słyszałem dziwne zakłócenia na godzinę 12 jak szybko na pilocie dawałem głośność raz w lewo raz w prawo . To było najlepiej słychać właśnie na muzyce klasycznej.  Inne wzmacniacze takich cyrków nie miały. Dla mnie nieudane połączenie MA silver z Roksanem K3

Z tymi zakłóceniami mam dokładnie tak samo :) , w lewym kanale podczas zmiany głośności słychać szum od godz 11. Taki chyba urok wzmacniacza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witold Bjs napisał:

Z tymi zakłóceniami mam dokładnie tak samo :) , w lewym kanale podczas zmiany głośności słychać szum od godz 11. Taki chyba urok wzmacniacza 

Roksan K3 jest polecany na forum w co drugim poście. Przecież opisywana przypadłość powinna go kompletnie skreślić. Są kopy innych, poprawnie działających wzmacniaczy. O co tu chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Przemkoch napisał:

Sprzedałeś wzmaka czy znalazłeś jakieś inne rozwiązanie  ? Jakie kable używałeś  ?

Sprzedałem wzmak. Chord clerway,  tellurium Q Blue II,  van den hul cs 122, jakaś tam melodika , zwykły kabel z elektronika.

 

23 minuty temu, Kraft napisał:

Roksan K3 jest polecany na forum w co drugim poście. Przecież opisywana przypadłość powinna go kompletnie skreślić. Są kopy innych, poprawnie działających wzmacniaczy. O co tu chodzi?

Ja już do niego nie wrócę.  Grał w miarę  poprawnie ale te mankamenty mnie szybko wyleczyły no i nie spasował mi z silverami 😉

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Przemkoch napisał:

Kable to qed silver anniversary

Teraz są takie i nie pasują?

Dnia 2.01.2022 o 23:14, Przemkoch napisał:

Ja mam qed ruby anniversary  i jest ok 

Wcześniej były takie i nasuwa się pytanie czemu zmieniłeś?

14 godzin temu, stach_s napisał:

Classic jest tanszy niz ply, mialem oba, jak najbardziej mozna przetestowac, z MA moze byc ok. 

Classic miałem i niestety po zmianie wzmacniacza musiały iść w odstawkę, ponieważ była mała masakra z kolumnami MA. Także jak widać, metodą prób i błędów można znaleźć odpowiedni przewód, a w tej chwili gra czysta miedź.

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Roksan K3 jest polecany na forum w co drugim poście. Przecież opisywana przypadłość powinna go kompletnie skreślić. Są kopy innych, poprawnie działających wzmacniaczy. O co tu chodzi?

Dobre pytanie, aczkolwiek odpowiedź sama się nasuwa, a usterek jak widać jest dużo. Myślę, że dla wielu osób po prostu przemawia brzmienie tego wzmacniacza.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Classic miałem i niestety po zmianie wzmacniacza musiały iść w odstawkę, ponieważ była mała masakra z kolumnami MA. Także jak widać, metodą prób i błędów można znaleźć odpowiedni przewód, a w tej chwili gra czysta miedź.

Widzisz, wszystko zależy co łączą te przewody. Kolega ma problem ze zbyt "krzykliwą" górą, a u mnie obie Supry zawsze dawały efekt "wygładzenia" dźwięku, stąd IMHO może to nie być zła droga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

od tygodnia jestem posiadaczem MA silver 500 7g. Grają z Marantzem PM7000n. Generalnie wszystko jest ok, ale brakuje mi trochę głębi jeżeli chodzi o odwzorowanie sceny. Na odsłuchu wyglądało to lepiej, ale słuchałem MA S 300, finalnie jednak ze względu na rozmiar mojego pokoju wziąłem 500. Czy ktoś ma jakieś sugestie jak można by to poprawić?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Thin123 napisał:

Generalnie wszystko jest ok, ale brakuje mi trochę głębi jeżeli chodzi o odwzorowanie sceny. Na odsłuchu wyglądało to lepiej, ale słuchałem MA S 300,

głębi w sensie głębokości sceny?

Generalnie bardziej odpowiada za to ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia (o ile porównujesz ten sam sprzęt)

U mnie ogromną różnice w głębokości sceny wnosi odległość od tylnej ściany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

głębi w sensie głębokości sceny?

Generalnie bardziej odpowiada za to ustawienie kolumn i akustyka pomieszczenia (o ile porównujesz ten sam sprzęt)

Tak, głębokości.

Odsłuch robiłem z tym samym wzmacniaczem, ale z kolumnami MA silver 300 7g. Zakładam, że nie powinno być gorzej. Kombinuję właśnie z ustawieniem kolumn, ale może jakieś bazowe wskazówki np. większe rozstawienie lub większy dystans od tylnej ściany? W manualu nie widzę też informacji czy kolumny powinny być skierowane do słuchacza, czy raczej równolegle do ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Thin123 napisał:

większe rozstawienie lub większy dystans od tylnej ściany

u mnie zwiekszenie dystansu od tylnej ściany ma bardzo duży wpływ

11 minut temu, Thin123 napisał:

W manualu nie widzę też informacji czy kolumny powinny być skierowane do słuchacza, czy raczej równolegle do ściany.

Zobacz sam ale mi osobiście nigdy nie przekonywało ustawienie "z folderów" ;)

Czyli równoległe do ścian

Jest jakiś gigant problem z forum - wolne, dublują sie posty

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2022 o 12:56, Thin123 napisał:

od tygodnia jestem posiadaczem MA silver 500 7g. Grają z Marantzem PM7000n.

Jaką powierzchnię ma pokój w którym gra ten zestaw i jak przedstawia się akustyka?

Dnia 31.01.2022 o 13:18, Thin123 napisał:

Kombinuję właśnie z ustawieniem kolumn, ale może jakieś bazowe wskazówki np. większe rozstawienie lub większy dystans od tylnej ściany? W manualu nie widzę też informacji czy kolumny powinny być skierowane do słuchacza, czy raczej równolegle do ściany.

U mnie kolumny, choć podstawkowe Silver 2 są skierowane w kierunku słuchacza, równoległe się nie sprawdziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, engajner napisał:

Z całym szacunkiem ale K3 to nie jest dobry wybór do muzyki klasycznej. Między innymi dlatego się go pozbyłem. To dobry wół pociągowy do cieżkich nagrań. Metal, hard rock jak najbardziej. Dobry wzmak ale ma swe wady jak np skokowa regulacja głośności. Silvery to fajne szczegółowe kolumn ale przy źle dobranym źródle i kablach ich odbiór w połączeniubz K3 będzie rozczarowaniem.

Witam to już zdążyłem zauważyć. Kable zmieniłem, a źródło którego tu nie podałem to był spotify. Wszystko przez bluetooth z telefonu prosto do k3. Po zmianie na Tidal dużo lepiej, mniej kłucia, ale też ciszej ale tak ma być. Co byś polecił zależy mi na pre out do amplituner KD. I tu się na denonem 1600 zastanawiam lub coś w tej półce cenowej  ?? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...