Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
1 minutę temu, lysyrafal napisał:

Jaką powierzchnię będzie miało pomieszczenie w którym mają grać te przyszłe monitory?

Jakieś 16 metrów kwadratowych. Kompletnie nie zaskarży mi na niskich tonach , wyłącznie na rozdzielczości i stylu grania bardziej zbliżonego do Goldów. SILVER 200 kiedyś miałem ale studio nigdy . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Witold Bjs napisał:

Może sie tutaj wypowiedzą :) 

Tylko, co mam powiedzieć? Studio mam nawet aktualnie na stanie, ale nie słuchałem pozostałych o które pytasz, więc porównać ich nie mogę. 

Technologicznie na pewno Studio bliżej do Goldów niż Silverów. Technika Goldów i Studio jest właściwie identyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2022 o 21:34, Witold Bjs napisał:

Jakieś 16 metrów kwadratowych. Kompletnie nie zaskarży mi na niskich tonach , wyłącznie na rozdzielczości i stylu grania bardziej zbliżonego do Goldów.

Jeśli rozdzielczość połączona z pewną subtelnością, to chyba rzeczywiście Studio. Ale czy jesteś pewien? Silver 100 mają w sam raz basu na 16m^2 - to męskie granie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Jeśli rozdzielczość połączona z pewną subtelnością, to chyba rzeczywiście Studio. Ale czy jesteś pewien? Silver 100 mają w sam raz basu na 16m^2 - to męskie granie. :)

Finalnie kupiłem SILVER 😛, mam nadzieje ze kiedyś przeniosę je do sypialni i będzie idealnie , ponadto zaważył bardziej klasyczny wygląd i maskownice w kpl. Prawda jest tez taka ze łatwiej w razie czego sprzedać silvery ( mogą funkcjonować samodzielnie) studio bez subwoofera raczej słabo . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś stara serie SILVER 100 6g z nowa 7g ? Na papierze, 35 Hz – 35 kHz w najnowszej odsłonie. Ciekawi mnie czy w realu rzeczywiście jest taka duża różnica w niskich częstotliwościach ? Stare miły niskie dopiero od 40 Hz. Cała seria 7g schodzi sporo niżej 

Edytowano przez Witold Bjs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Witold Bjs napisał:

Porównywał ktoś stara serie SILVER 100 6g z nowa 7g ?

Zejście basu, to może nie być jedyna różnica. Nie porównywałem, ale czytałem, że Silver 100 6G gra równiej, a 7G ma bardziej cofniętą średnicę. Faktycznie w pomiarach 6G były bliżej liniowego grania niż V-ki, którą się im tradycyjnie przypisuje i ja też je tak odbierałem. Co do 7G, to przy cofniętym środku, ich bas będzie pewnie relatywnie lepiej wyeksponowany, więc te parę Hz na dole może być dodatkowo bardziej słyszalne. Rozumiem, że kupiłeś 7G i jesteś pozytywnie zaskoczony basem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Zejście basu, to może nie być jedyna różnica. Nie porównywałem, ale czytałem, że Silver 100 6G gra równiej, a 7G ma bardziej cofniętą średnicę. Faktycznie w pomiarach 6G były bliżej liniowego grania niż V-ki, którą się im tradycyjnie przypisuje i ja też je tak odbierałem. Co do 7G, to przy cofniętym środku, ich bas będzie pewnie relatywnie lepiej wyeksponowany, więc te parę Hz na dole może być dodatkowo bardziej słyszalne. Rozumiem, że kupiłeś 7G i jesteś pozytywnie zaskoczony basem? :)

Nie, kupiłem 6g :) , nie porównywałem z nowa serią ale tak z ciekawości pytałem czy ktoś porównywał. Mam Goldy 200 które schodzą do 35Hz i bas jest zupełnie innej jakości , dlatego trudno mi uwierzyć ze 3 rqzy mniejsza kolumna jest w stanie zejść do 35Hz. Milem tez kiedyś SILVER 200 6g które rzekomo miały 38Hz i tez nie widziałem przy tym samym ustawieniu różnicy . Dlatego ciekawi mnie jaki to jest z tymi parametrami na papierze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przyszedł czas, że też mogę się pochwalić swoim sprzętem 😊

Posiadam Monitor Audio 300  G6, które połączone są za pomocą Tellurium Q Blue II z Roksan Attessa. Do tego posiadam Gramofon Pro-ject Debut Carbon EVO a w planach mam jeszcze dokupienie odtwarzacza CD również z firmy Roksan.

Póki co jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Niestety nie mam jeszcze w pełni przygotowanego salonu (nie ma np. dywanu czy zasłon), więc dźwięk ma swoje mankamenty, ale jak dla mnie nie jest źle. Załączam zdjęcie, ale dodam, że kolumny mam obecnie bardziej oddalone od ścian, chociaż ta z lewej strony nie ma lekko tam w rogu.

Jedyne czego mogę się czepić to to, że przy muzyce symfonicznej instrumenty brzmią może ciut płasko, mało wyraźnie i się ze sobą tak jakby mieszają- nie są wyodrębnione. Walczę z tym w ten sposób, że jak podgłośnie to jest trochę lepiej. Za to przy rocku/metalu i muzyce elektronicznej jest bomba. Zapraszam do oceny i do sugestii co mogę ewentualnie poprawić. Pozdrawiam.

20220408_204157.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mati92 napisał:

Jedyne czego mogę się czepić to to, że przy muzyce symfonicznej instrumenty brzmią może ciut płasko, mało wyraźnie i się ze sobą tak jakby mieszają- nie są wyodrębnione. Walczę z tym w ten sposób, że jak podgłośnię to jest trochę lepiej. Za to przy rocku/metalu i muzyce elektronicznej jest bomba.

Zdaje się, że Atessa nie ma korektora, tak? Teoretycznie mógłbyś wymienić kable na "jaśniejsze". Ale nie warto. Bo wtedy wprawdzie miałbyś bardziej szczegółowe brzmienie symfoniki przy mniejszych głośnościach, ale już przy większych system dawałby po uszach sopranami. A w rocku i metalu mógłby być wręcz jazgot.

Znalazłeś świetny sposób na muzykę poważną - zrobić głośniej. Kompozytorzy tej muzyki tylko się uśmiechną (choć niektórzy pewnie już z chmurki). Oni chcą, żebyś właśnie tak ich słuchał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Znalazłeś świetny sposób na muzykę poważną - zrobić głośniej. Kompozytorzy tej muzyki tylko się uśmiechną (choć niektórzy pewnie już z chmurki). Oni chcą, żebyś właśnie tak ich słuchał. :)

Nawet nie chodzi o muzykę poważną,  lubię płytę Lady Pank symfonicznie i wkurza mnie to, że w pewnych momentach trąbki na zestawie u kolegi grają fajniej niż u mnie 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...