Skocz do zawartości

Monitor Audio - Konkretne granie


Recommended Posts

Dnia 21.09.2022 o 14:45, lysyrafal napisał:

Dzisiaj mija rok od założenia klubu MA i widać, że trochę posiadaczy kolumn tej marki mamy. Zapraszamy wszystkich użytkowników, którzy jeszcze nie dołączyli lub się wahają.

Monitor Audio wprowadza na rynek nową serię kolumn Platinum 3G

Dostępne w trzech kolorach, choć lakier Piano to mi się średnio widzi.

PLATINUM 100 3G

image.thumb.png.ae39064884b9969adc32b1b2b69b10c7.png

PLATINUM 200 3G

image.thumb.png.1b6d42804eae0ffcb18b2c2f3b434a0c.png

PLATINUM 300 3G

image.thumb.png.274997016e7c6ce89c3315816b998935.png

PLATINUM C250 3G

 

image.thumb.png.47f67f610c7a69c4bca0df0583b21844.png

 

 

 

Ociekają luksusem… muszę chwilę z nimi pobyć (raczej z ich zdjęciem) aby zdecydować czy nie przedobrzyli…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja to rozumiem. I zdaję sobie sprawę, że zazwyczaj grają w pomieszczeniach im odpowiadającym poziomem i blichtrem, który to jest znacząco odległy od klimatu IKEA.

U mnie jednak, że tak to ujmę eufemistycznie, gryzłyby się z meblami…;)

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Stałem się posiadaczem używanych kolumn Monitor Audio GS20. W tej chwili gra to z dość leciwą już Yamahą AX-592. Generalnie nie jest źle ale myślę, że można więcej wycisnąć z tych kolumn. Może ktoś ma takie kolumny i mógłby coś polecić w granicach do 4 tyś  za wzmacniacz używany.

 

Pozdrawiam

Wojtek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, chciałbym dołączyć do grupy. Mam na pokładzie kolumny MA Bronze 100 połączone z Denonem pma 800ne. Kable to Melodika purple rain. Sprzęt nabyłem nowy ponad rok temu więc jestem początkujący. Chciałem nowe i mam nowe, wiem że w tej cenie kupiłbym używki lepszej jakości ale zostawmy to. Czytałem że Denon fajnie się łączy z MA, więc zaryzykowałem  i wziąłem w ciemno. Ogólnie dźwięk mi się podoba, przy  dobrym materiale dźwięk wydaje się dociążony i w miarę naturalny.

Tylko jest jedno "ale". Lubię słuchać rocka i przy niektórych zespołach których słuchałem latami na innym sprzęcie, na tym zestawie ehh ciężko. W kawałkach Nirvany gitary są jakoś dziwnie przeostrzone. Pewnie wszyscy znają Creep Radioheada. Gdy pojawią się gitara do prawie krew uszu leci. Może ktoś podpowie czy mozna to jakoś poprawić, czy zostaje mi wymiana kolumn ew. wzmacniacza? 

Wiem że mój Denon to nie jest jakiś szczyt techniki, warunki ustawienia kolumn też nie idealne, 1 kolumna przed oknem,  druga wzdluz sciany. Pomiędzy kolumnami jest narożnik. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu szukaj raczej w akustyce pomieszczenia lub w słabej jakości materiale muzycznym. Jest część muzyki, która słabo brzmi na dobrym sprzęcie bo ten obnaża braki w realizacji.

Ostatnio przesłuchałem płytę „Low” Davida Bowie, która dostępna jest na TIDALu jedynie w wersji zremasterowanej (w 2017r): myślę, że gdyby katastrofa miała jakieś brzmienie to właśnie ją wtedy usłyszałem… 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zygfryd S napisał:

Może ktoś podpowie czy mozna to jakoś poprawić, czy zostaje mi wymiana kolumn ew. wzmacniacza?

Możesz spróbować jakichś kabli o łagodzącym charakterze. Niekoniecznie głośnikowych, może być też interkonekt (cyfrowy lub podwójny analogowy - nie wiem z jakiego źródła korzystasz). Raczej używane, bo nowe wyjdą nieproporcjonalnie drogo w stosunku do ceny zestawu . Ale jeśli brzmienie ostro nagranych płyt na tym zyska, to te które teraz grają dobrze staną się zbyt ciemne - stracą na szczegółowości góry. Coś za coś. Zastanów się, czy chcesz złagodzić / przyciemnić "po całości", czy nie. Wymianę sprzętu zostaw sobie na koniec, chyba, że przeszkadza Ci w nim coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Możesz spróbować jakichś kabli o łagodzącym charakterze. Niekoniecznie głośnikowych, może być też interkonekt (cyfrowy lub podwójny analogowy - nie wiem z jakiego źródła korzystasz).

 

Dzięki za sugestie, spróbuję z tymi kablami, moje źródło to Bluesound 2i, wcześnie słuchałem na starej wieży Sony z oryginalnych płyt.

Edytowano przez Zygfryd S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zygfryd S napisał:

Takie jest ustawienie. Obok klatka schodowa, dwoje drzwi, 3 obrazy, na ścianach panele, ogolne ksztalt nieregularny pokoju. Wiem że kolumny zbyt blisko siebie ale na dzien dzisiejszy nie ma jak inaczej podlaczyc.

Dużo osób nie ma możliwości dobrego ustawienia kolumn z różnych powodów i brzmienie jest dalekie od ideału. Sama akustyka nie jest najgorsza, bo nieraz na Forum były zdjęcia salonów zupełnie pustych. Jaka jest powierzchnia całkowita tego salonu?

18 godzin temu, Zygfryd S napisał:

No wiadomo chcialoby sie głośniej ale problem sie wzmaga.

Czyli wzmacniacz ma problem, ale w moim przekonaniu lepiej będzie wymienić kolumny na grające łagodniej. Koszty wymiany kolumn i tak będą mniejsze niż wymiana wzmacniacza. Oczywiście po wcześniejszym odsłuchu na swoim wzmacniaczu i moje typy do odsłuchu:

Pylon Audio Diamond Monitor 18

Wharfedale Evo 4.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy patriotycznie i klubowo cackają się z tematem  - dla mnie to oczywiste że to kolumny iskrzą. Znam Bronze doskonale (podłogowe serii 6), zresztą Silver w tej kwestii też nie różnią się istotnie. Miałem na odsłuchach Silver 300 i w porównaniu z Bronze to takie z deszczu pod rynnę dla mnie było. Lepiej na zasadzie niuansów w sensie sceny, stereofonii, ale absolutnie przepaści i tego czegoś co uzasadniałoby sporą dopłatę nie dopatrzyłem się. Ale te kolumny po prostu tak mają. Są żywe, bardzo detaliczne, fajne prezentują średnicę. potrafią nisko zejść, czasem wręcz sejsmicznie, ale pogódźmy się z tym, metalowy tweeterek wredny jest niestety. I jak stworzyć mu warunki tj specyficzny odtwarzany materiał, wzmacniacz, jazgotliwy DAC, czy kable - to niestety kolumny pięknie "odwdzięczą się" krwawieniem z uszu. Ktoś napisze, że każde kolumny z jazgotliwym wzmacniaczem czy DACiem tak się zachowają - no nie do końca. Wspomniane pylony choćby czy jakieś Aurory- no ciężko je zmusić by męczyły  górą - owszem, mają swoje inne mankamenty, ale na pewno nie jest to jazgot.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2022 o 17:27, Zygfryd S napisał:

Czytałem że Denon fajnie się łączy z MA, więc zaryzykowałem  i wziąłem w ciemno.

@Wito76 Popatrz co napisał kolega @Zygfryd S kupiłem w ciemno?

Ja nie będę za wszelką cenę bronić klubu MA, bo najważniejsze jest to, aby być zadowolonym z brzmienia swojego systemu i dlatego zaproponowałem wymianę kolumn.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można to trochę poskromić, tak jak  u mnie z wzmacniaczem lampowym takie MA to całkiem udane małżeństwo, jest detalicznie i z aurą. Ale DAC, który mam jest z rodziny delta-sigma i mimo że jest na w miarę łagodnym AKM a nie jakimś słynącym z ostrości Sabre - ciut niestety od czasu do czasu dołoży swoje 3 grosze. Miałem na testach DACa z rodziny R2R i tu już jest dużo spokojniej, łagodniej może i muzykalniej, ale jak dla mnie kosztem jednak pewnego zaokrąglenia. Niektórzy może widzieli, w dziale DIY niedawno opisywałem swój projekt/pomysł zasilania bateryjnego dla DACa. No jest mega poprawa, wybrzmienia, czarne tło, dużo takiego mikro się pojawia, ale czasem też za dużo cukru w cukrze i taka mnogość detali, smaczków też czasem powoduje pewne zmęczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...