Skocz do zawartości

Stereo - krok do przodu.

engajner

Recommended Posts

Nie znalazłem na forum podobnego tematu albo źle szukałem. Chcę zrobić krok do przodu w stereo, zrobić skok jakościowy. Miałem takie zestawy:

1) Monitor Audio Silver 100 z Heglem 90.  Po pół roku wymiana na:

2) Monitor Audio Silver 300, C350, FX i 2xSvs pb2000 plus Denon 4700. Dodatkowo Roksan K3 w stereo. Sprzedałem mieszkanie razem z całym sprzętem.

Grało to w pokoju ok 18mkw. Wytłumionym. Przeskok z Silver 100 na 300 napędzanymi Roksanem K3 był bardzo zauważalny. Źródłem był CD Roksana (ogólnie wzmak jest 3 razy lepszy niż ich CD). Pomimo tego że Silverom 300 brakuje trochę dołu tak ten wzmak świetnie to maskował. Silver 300 grały jak dla mnie bardzo szczegółowo, dynamicznie. Scena może ciut za mała ale w tej cenie nie oczekujmy cudów. Było dobrze do czasu aż posłuchałem Goldów. Jak mówiłem pozbyłem się tego zestawu. Czas zrobić krok do przodu w stereo. Przeprowadzka do nowego domu i ten sam kłopot. Co wybrać...

Poķój mam ciut mniejszy od poprzedniego w dodatku kwadrat 4x4. Myślę o monitorach:

1) Monitor Audio Gold 100. Najpoważniejszy kandydat póki co.

Lub coś innego: Dynaudio Evoke 20, KEF R3? 

Słuchałem tylko Goldów ze wspomnianym Roksanem K3. Bardzo fajnie wybrzmiewający bas, dobra separacja kanałów, ciepła barwa czyli coś co lubię. Ogólnie Roksan mi zaimponował, w dodatku można go podłączyć z amplitunerem i odciążyć w kinie fronty. Kino nie jest priorytetem. Stereo na pierwszym miejscu. Nie wiem tylko czy Roksan to dobry wybór do Goldów... Myślałem jeszcze o marce Naim, dużo ludzi na anglojęzycznych forach ma wspomniane Goldy z Naimem XS3. Lampy nie rozważam. Jeszcze.

Czy ktoś miał podobny dylemat albo może coś zasugerować? Chciałbym dokonać wstępnej selekcji przed wypożyczeniem sprzętu do domu. 

Szkoda że sprzedałeś ten system bo pewnie kupujący kupił by w tej samej cenie bez niego :P

Taki jest rynek mieszkaniowy teraz.

Jesli byłeś fanem Monitor audio to Gold 100 przeniesie Cie jednak level wyżej od Silver 300 czy 100. Brzmienie jest znacznie ciekawsze. Ale tu proponował bym podłączenie Caspiana M2 a nie K3. Zwłaszcza że ich cena zaczyna się zacierać.

KEF R 3 to zacne monitory ale grają inaczej, Cieplej, bardziej basowo, znakomicie środkiem pasma, delikatnie górą. Zapraszam do nas na odsłuch obu modeli, albo po wypozyczenie ich do Ciebie.

Piotr

Rynek mieszkaniowy jest taki że ceny wywaliły do góry. Kupujący dopłacił do sprzętu audio. Nieistotne.

Myślałem o Caspianie, co drugiego do pary polecasz Piotrze? Co byś polecił do KEF R3? Jedna para to Goldy 100 z Caspianem. Tak dla kontrastu.

Używka K3 była na olx za niecałe 5tys na gwarancji.

19 godzin temu, engajner napisał:

Kupujący dopłacił do sprzętu audio.

To ok.

Myślałem o Caspianie, co drugiego do pary polecasz Piotrze? Co byś polecił do KEF R3? Jedna para to Goldy 100 z Caspianem. Tak dla kontrastu.

Z KEFem też możesz sprawdzić Caspiana. Może konkurent XS3 od Naima albo PIER 680.

Używka K3 była na olx za niecałe 5tys na gwarancji.

Czyli tyle ile przed pandemią za nowy. No to się zgadza.

Piotr

Ten nowy Roksan to jakaś najniższa linia chyba. Czy ma wyjść jakiś flagowiec? Coś na wzór Caspiana m2? Blak w sumie nowy jest ale coś innego maja jeszcze wypuścić? 

Piotrze co możesz dobrego lub złego powiedzieć o XS3? Nie miałem nigdy styczności z Naimem.

Roksan K3 budził respekt mocą, był lekko po cieplejszej stronie mocy. Caspiana nigdy nie miałem i nie wiem czy rzeczywiście przeskok jest aż tak duży w stosunku do Kandy. Naim XS3 z tego co czytam kusi niezwykle dynamicznym dźwiękiem. K3 chyba nie ma co porównywać do tego Naima.

20 godzin temu, engajner napisał:

en nowy Roksan to jakaś najniższa linia chyba. Czy ma wyjść jakiś flagowiec? Coś na wzór Caspiana m2? Blak w sumie nowy jest ale coś innego maja jeszcze wypuścić? 

Najniższa linia. Ale pamiętajmy że Roksan miał jeszcze K2 iona był rewelacją w swojej cenie.

Caspian M2 jest produkowany ponad 10 lat już. To znakomity wzmacniacz w konstrukcji i brzmieniu. Nie bardzo jest co zmieniać bo zrobisz coś nowego o tych samych parametrach to +5000 zł do ceny

BLAK jest juz też długo na rynku.

Roksan miał jeszcze wykupioną konstrukcję Oxygene. Jedyny dla nich w klasie D. Nie przyjął się.

Piotrze co możesz dobrego lub złego powiedzieć o XS3? Nie miałem nigdy styczności z Naimem.

Brzmienie zbliżone do Caspianowego. Z tym że jest słabszy. Może bardziej melodyjny? Ciezko powiedzieć zalezy od kolumn. Moim zdaniem dobry wzmak ale to Naim. Sama firma w sobie nie nalezy do tanich. Ja bym wybrał Caspiana

Roksan K3 budził respekt mocą, był lekko po cieplejszej stronie mocy. Caspiana nigdy nie miałem i nie wiem czy rzeczywiście przeskok jest aż tak duży w stosunku do Kandy. Naim XS3 z tego co czytam kusi niezwykle dynamicznym dźwiękiem. K3 chyba nie ma co porównywać do tego Naima.

Naim gra lepiej od K3 ale od Caspiaan juz nie.

Piotr

Może coś z Dirac Live na pokładzie? Arcam SA30 lub NAD C658 plus jakaś końcówka mocy? To na pewno pomoże i ułatwie lepiej wpasować cały zestaw do akustyki pomieszczenia. Caspiana M2 jako końcówkę miałe przez dwa tygodnie i powiem szczerze, że mnie nie porwał a za konkurenta miał NAD c356 po mudyfikacji, więc go odesłałem. Obecnie do Pre C658 mam podłaczoną końcówkę Nuprime AMG STA (klasa D) i gra to zacnie. Jeżeli jednak wolisz coś w klasycznego to polecam Musical Fidelity M6si ewentualnie M5si. Słuchałem tego i gdyby miał więcej kasy to chyba bym się na 6 zdecydował.

Edytowano przez slaw0001

był lekko po cieplejszej stronie mocy

W mojej opinii raczej po jaśniejszej i potrzebuje ciemnych kolumn. 

Dnia 23.09.2021 o 07:38, S4Home napisał:

Czyli tyle ile przed pandemią za nowy. No to się zgadza.

Na początku 2020r, K3 kosztował od 5,5 do 6k - w zależności od koloru, w detalu chyba 6900, pamiętam bo pytałem ;)

Engajner,  nie wiem czy po niego nie wrócę. Ogólnie to poziom grania moich Cyrusów ale inaczej. Czy inaczej warte jest tych pieniędzy, to jest pytanie... Ten Naim jest o tyle fajny, że ładnie gra już bez żadnych dodatkowych zasilaczy od Naima itd. I "lubi" kiepskiej jakości nagrania, dodaje im nasycenia i dynamiki oraz blasku. 

A z drugiej strony Heed Lagrange kusi równym ale bardzo, bardzo zróżnicowanym dołem, emocjonalnymi wokalami i otwartą a zarazem nasyconą górą. Różnica, poza ceną taka, że XS3 bardziej dynamizuje granie a Lagrange zawsze jest taki poprawny, bardziej ułożony, ugrzeczniony. Więcej o nim - Lagrange napiszę za jakiś tydzień w dziale Nasze testy. 

Kacza..co masz za Cyrusy? I z czym grają? Jakie masz źródło? Ja słucham głównie płyt, streaming omijam. We wtorek mam pierwszy odsłuch Goldów z Caspianem. Jak będzie przyzwoicie to pożyczam do domu od kogoś z forumowej branży.  Czy cd z serii Caspiana jest na takim poziomie jak polecany wzmak? Ktoś ma taki cd? 

Cyrus 8.2 DAC i psx r2, po dac z Cyrusa lub A&K sr25. Caspiana m2 (chociaż Piotr z S4Home namawiał) niestety nie posłuchałem ale gadałem z wieloma jego byłymi właścicielami i zawsze ten sam problem - jego średnica. Jedni mówią, że krzykliwa i rozjaśniona a inni, że nerwowa, ogólnie męcząca. Jak posłuchasz z tydzień to daj znać, szybki odsłuch jest g...o wart. 

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Jak posłuchasz z tydzień to daj znać, szybki odsłuch jest g...o wart. 

To prawda, nie ma jak to posłuchać w domowym zaciszu przez dłuższy czas. Kolejnym atutem takiego odsłuchu są warunki w jakich rzeczywiście ma grać.

Edytowano przez lysyrafal

Dnia 25.09.2021 o 17:42, engajner napisał:

Czy cd z serii Caspiana jest na takim poziomie jak polecany wzmak? Ktoś ma taki cd? 

Tak, Caspian M2 to bardzo dobry Cedek!

Dnia 25.09.2021 o 18:00, kaczadupa napisał:

Jak posłuchasz z tydzień to daj znać, szybki odsłuch jest g...o wart. 

Dokładnie. Po to wypożyczamy do domu. Żeby się dobrze zaznajomić ze sprzętem.

Piotr

Byłem wczoraj na odsłuchu Goldów 100 z Caspianem m2. Źródło to streamer CA CXN V2 i spotify. 

Pierwsze wrażenie przy cichym graniu mocno przeciętne. Braki basu, średnica jakoś mało wyraźna. Separacja kanałów przeciętna. Dopiero po podkręceniu pokrętła głośności pojawiło się życie tak jakby grał całkiem inny wzmacniacz. Góra bardzo przyjazna, nie męcząca, taka plastyczna. Środek - tutaj myślałem że będzie ciut lepiej, agresywny tak to odebrałem co przy muzyce której słucham odbieram za zaletę. Bas który był sprężysty, fajnie wybrzmiewał. Ogólnie dźwięk zadziwiająco dobrze odrywał się od kolumn które zeszły na dalszy plan... Przy głośniejszym graniu bardzo dobra separacja kanałów. Czuć zapas mocy jak w K3 ale granie bardziej subtelniejsze, na pewno z lepszą dynamiką i barwą. 

Na ten moment faworyt. W piątek XS3.

Byłem tylko 2godz nie ogarnąłem tego.

Po cichu słabiutko, głośniej o trzy klasy lepiej jak nie więcej co w moich 16mkw może stanowić problem przy spokojnym cichym graniu a tak czasem słucham. Głośniej też lubię ale człowiek nie zawsze tak słucha muzyki. Fajny wzmak ale...to ciche granie mnie trochę przeraża. Pewnie z każym będzie podobnie...ehhh i bądź tu mądry z takim metrażem...

Poza tym jakość obsługi klienta na Pomorzu jest fatalna. Tak na marginesie.

XS3 od samego dołu gra i z blaskiem i uderzeniem a i wokal jest na swoim miejscu. Powiedziałbym, że traci właśnie na wysokich poziomach głośności czyli przeciwnie do Caspiana :) Wybór z pewnością łatwy nie będzie. 

12 godzin temu, engajner napisał:

Poza tym jakość obsługi klienta na Pomorzu jest fatalna. Tak na marginesie.

W którym Salonie byłeś? Premium Sound są super, więc to chyba nie oni?