Skocz do zawartości

Podłączenie kablem optycznym czy coaxial?


Marcin12345

Recommended Posts

Podłączenie radyjka internetowego przez kabel optyczny. Obecnie mam radyjko internetowe HAMA DIT2000 podłączone kablem optycznym do kina domowego panasonic PT170 i przy słuchaniu radia internetowego a w zasadzie przy przełączaniu pomiędzy różnymi stacjami internetowymi w momencie przełączania do póki nowa stacja nie wskoczy tzn nie połączy się (buforowanie) co trwa 2-3 sekundy to w głośnikach kina domowego słyszę trzaski (coś jakby trzaski przy działającym radiu fm gdzie nie jest ustawiona częstotliwość danego radia). Po 2-3 sekundach łączy się z nową stacją radiową i już trzasków nie ma tylko leci dźwięk stacji internetowej. Ten sam kabel optyczny używałem do przesyłu dźwięku z telewizora do amplitunera pioneer i wtedy przy zmienianiu kanałów w tv takich trzasków nie było. Tu przy połączeniu radia internetowego do panasonica PT170 takie trzaski były od początku. Jaka może być tego przyczyna?

Zmieniając stację w radiu internetowym poprostu wciskam mute w pilocie od kina domowego na czas zbuforowania następnej stacji i jeszcze raz jak już się zbuforuję (wiem to wkurzające rozwiązanie ale trzasków nie słychać przez te 2-3 sekundy).

Moje radio internetowe HAMA DIT 2000 ma jeszcze złącze coaxial wyjście ale nie mam takiego kabla i nie mam jak podłączyć, żeby przetestować bo mój panasonic PT170 ma tylko optical in.

Jakość dźwięku jest lepsza poprzez kabel optyczny czy coaxial?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2021 o 19:11, Marcin12345 napisał:

Jakość dźwięku jest lepsza poprzez kabel optyczny czy coaxial?

Te kable praktycznie nie mają żadnego wpływu na dźwięk.

Różnice czasami mogą być przy połączeniu tymi przewodami dwóch urządzeń ale jeśli są to wynikają z jakości elektroniki na wyjściu jednego klocka i wejściu elektroniki w drugim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...