Skocz do zawartości

Marantz PM 6007 i dokupienie NA 6006


Szamus1

Recommended Posts

Cześć.

Posiadam wzmacniacz Marantz PM 6007 oraz kolumny heco aurora 700. Zastanawiam się nad dokupieniem amplitunera NA 6006 i mam kilka pytań.

1. Czy kupując amplituner poprawi mi się jeszcze bardziej jakość dźwięku całego zestawu?

2. Czy będę mógł podłączyć sprzęty tak aby jednym pilotem włączyć obydwa urządzenia?

3. Jeśli można je podłączyć tak żeby sterować jednym pilotem to czy wtedy głośność zestawu jest regulowana na wzmacniaczu czy na amplitunerze?

4. Czy ten amplituner posiada internetowe radia typu eska czy RMF itp?

5. W internecie widzę ceny po 2999. Lecz wcześniej widziałem o wiele taniej. Kupować za tyle czy czekać na jakieś obniżki?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz NA6006 jest odtwarzaczem sieciowym (nie jest to amplituner) - posiada możliwość odtwarzania muzyki z popularnych serwisów strumieniowych czy też słuchania radia internetowego. To czy wpłynie na jakość odtwarzanej muzyki zależy głównie od tego co jest Twoim obecnym źródłem.

Co do pilota - taki duet (wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy) można obsługiwać jednym pilotem.

Jeżeli chodzi o cenę - na forum aktywnych jest kilka kont z branży audio. Odezwij się do nich np. w wiadomościach prywatnych. Dostaniesz lepszą cenę :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA 6006 to odtwarzacz sieciowy, ale to już ci kolega wyjaśnił.

7 godzin temu, Szamus1 napisał:

1. Czy kupując amplituner poprawi mi się jeszcze bardziej jakość dźwięku całego zestawu?

Co teraz jest źródłem Twojej muzyki?

7 godzin temu, Szamus1 napisał:

2. Czy będę mógł podłączyć sprzęty tak aby jednym pilotem włączyć obydwa urządzenia?

Tak. Jest to w instrukcji.

7 godzin temu, Szamus1 napisał:

3. Jeśli można je podłączyć tak żeby sterować jednym pilotem to czy wtedy głośność zestawu jest regulowana na wzmacniaczu czy na amplitunerze?

Na wzmacniaczu. Bo to nie amplituner :)

7 godzin temu, Szamus1 napisał:

4. Czy ten amplituner posiada internetowe radia typu eska czy RMF itp?

Tak

7 godzin temu, Szamus1 napisał:

5. W internecie widzę ceny po 2999. Lecz wcześniej widziałem o wiele taniej. Kupować za tyle czy czekać na jakieś obniżki?

Ceny audio rosną. Taniej na razie nie będzie. Mogę Ci zrobić forumowy rabat. Zapraszam na PW

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Szamus1, skoro chcesz wydać 3000 PLN na streamer, proponuję spojrzeć na Bluesounda. Przede wszystkim zaoszczędzisz kilka stówek, a po drugie otrzymasz o wiele lepszą aplikację, niż tę oferowaną przez denona/marantza. 

A jeśli chcesz jeszcze taniej, może warto zainteresować się po prostu maliną. Twój marantz ma DAC, więc wystarczy Ci do niego źródło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...