Skocz do zawartości

Sub do zestawu stereo Onkyo TX8150 + 2x Polk T50


tefi

Recommended Posts

Cześć. Jak w temacie - zastanawiam się nad wyborem subwoofera do mojego zestawu stereo.
Salon ~30m2
3-3,5 m siedząc na narożniku do źródła dzwięku.

Co do zestawu Onkyo TX8150 + 2x Polk T50. Dobrano mi go w sklepie audio (pozdrawiam RMS Białystok!).
Nie znam się szczególnie na parametrach sprzętu audio. Wiem tylko tyle, że do moich potrzeb (70% filmy netflix / 30% spotify) zestaw sprawuje się naprawdę zadowalająco. Dziwięk jest bardzo czysty i przyjemny.

Jeśli dobrze pamietam, kolumny PolkT50 mają specyfikację, która pozwala nie dobierać subwoofera do zestawu.
Wydaje mi się jednak, że z czasem zaczęło mi brakować nieco niskich tonów w filmach i przy muzyce elektronicznej. 

Szukam więc suba, w cenie do około 400 zł. Wstępnie zainteresował mnie używany sprzęt Koda sv1000. Doczytałem jednak, że powinienem dobrać subwoofer do kolumn oraz samego pomieszczenia. Chciałbym się więc dopytać - czy będzie to dobry wybór do upgrade mojego 2.0 do 2.1. Czy też w tej cenie - powinienem szukać czegoś innego.

Btw. Zauważyłem, że na jednej z moich kolumn, na dolnym głośniku są widoczne dwa niewielkie rozcięcie (0,5 cm) na membranie. Powinienem oddać go do regeneracji czy nie ma się czym przejmować?


vpdHa9N.jpg

 

Xc1kLLp.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomentacje :) rzucę okiem

Poczytałem sobie jeszcze o dodaniu DAC.
Wyjaśnijcie mi proszę jedną kwestię, bo mam mały mętlik w głowie.

Obecnie TV (netflix / yt / telewizja) wypuszcza sygnał do ampli stereo po kablu optycznym.
1. Czy połączenie po hdmi nie będzie lepsze?
2. Czy przy połączeniu HDMI / kabel optyczny z TV, warto w moim przypadku dorzucić jakiś budżetowy DAC?
3. Jeśli tak, to czy zamiast DAC, mogę wykorzystać zewnętrzną kartę muzyczną https://pl.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro, która wala mi się gdzieś w szafie? 


 

Edytowano przez tefi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...