Skocz do zawartości

Loteria kolumn kupionych w ciemno


HQ150

Recommended Posts

Kolega któremu bardzo podoba się brzmienie moich monitorów ( Audiosynergia model GoldenEye) chciał sobie coś podobnego kupić, bo na zrobienie go aktualnie nie stać.

I kupił w necie trójdrożne podłogówki z niskotonowym głośnikiem takim samym jak u mnie ( Peerless HDS-205). Na górze ma Scan-Speak R2604/833000, na średnicy Scan Speak Discovery.  Też obudowa otwarta.

Dotarły rewelacyjnie zapakowane na palecie bez jednej ryski.

Są co najmniej dwa razy większe niż moje monitory.

signal-2021-09-22-181847.jpeg

signal-2021-09-22-181854.jpeg

Podłączyłem je w dokładnie taki sam sposób jak monitory.

I niestety jest słabo. Grają przy moich monitorach jak jakieś komputerowe głośniczki.

Oderwanie od kolumn fajne, przestrzeń też znośna ale reszta....

Bas na szczęście sie nie wlecze, ma ładną barwę ale jest go jak kot napłakał. Grają głównie jakimś pasmem wyższego basu. Średnica i góra mocno przygaszona. Jakby nie potrafiły się otworzyć.

Słabo.

Co prawda były tanie ale będzie je musiał koniecznie dać komuś do ponownego zestrojenia. Oby litraże obudowy były poprawnie do przetworników dobrane to ze zwrotnicą dają sobie radę.

Jutro przyjedzie je zabrać to zobaczymy co powie. Ale obawiam się, że powie to samo co ja.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HQ150 napisał:

Bas na szczęście sie nie wlecze, ma ładną barwę ale jest go jak kot napłakał.

Nie no, Panie... Jeżeli porównanie było robione w takim ustawieniu jak na zdjęciu, to nic dziwnego, że z monitorów słychać więcej basu. Przypuszczam jednak, że biorąc pod uwagę umiejscowienie, miałbym inną ocenę co do tego, które brzmią w tym zakresie poprawniej ;) Jeszcze raz powtórzę, tylko przypuszczam :)   

Ogólnie, porównanie kolumn ma sens, jeżeli obie pary będą ustawiane do odsłuchu dokładnie w tym samym miejscu. Piszę to także z własnego doświadczenia. Pomieszczenie ma bardzo duży wpływ i niekiedy nawet centymetry sprawiają, że te same kolumny potrafią zachować się znacząco inaczej. Jak więc porównywać, gdy mamy sytuację jak na zdjęciu?

Jeżeli jednak kolumny były przestawiane, proszę zignorować powyższą wiadomość ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nowy78 napisał:

Jeżeli porównanie było robione w takim ustawieniu jak na zdjęciu, to nic dziwnego, że z monitorów słychać więcej basu.

No na zdjęciu jeszcze nie były podłączone. Podczas odsłuchu były bardziej dosunięte ale oczywiście nie dokładnie w tych samych miejscach co monitory bo się tak po prostu nie da.

Uwierz mi różnice nie są na poziomie zmian wprowadzanych ustawieniem.

6 godzin temu, nowy78 napisał:

Przypuszczam jednak, że biorąc pod uwagę umiejscowienie, miałbym inną ocenę co do tego, które brzmią w tym zakresie poprawniej

Dzisiaj przyjedzie właściciel tych nowo zakupionych paczek. Zobaczymy co on powie.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soberowy napisał:

To nie wina kolumn a akustyka pomieszczenia. 

Oczywiście, że akustyka i ustawienie kolumn u mnie w kuchni leży. Na szczęście nie jest to mój główny system tylko ,, radyjko w kuchni''.

Ale monitory na zdjęciu radzą sobie tutaj całkiem, całkiem.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że kolumny mogą być skopane, jednak główny nacisk mojej wypowiedzi był kładziony na warunki porównania. Nie chodzi tu nawet o ogólną akustykę pomieszczenia, a o to by obie pary kolumn miały równe szanse. Po prostu sam kiedyś złapałem się na tym, że porównanie kolumn ustawionych obok siebie niekoniecznie prowadzi do poprawnych wniosków. Konkretniej, jedne stały w miejscu, w którym stoją na stałe, a drugie dostawiłem obok. Gdy jednak przemyślałem sprawę i w końcu podjąłem wysiłek fizyczny, byłem wręcz zaskoczony, jak zmienił się odbiór dźwięku.

Zresztą jakiś czas temu nawet demonstrowałem koledze z forum, jak można sobie zrobić bumboxa, dosuwając kolumny do ściany o zaledwie paręnaście cm (szerokość panela podłogowego). Dodam, że normalnie stoją oddalone o 1m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał dzisiaj właściciel kolumn na porównanie i odbiór.

Zaklął szpetnie i nawet ich do domu nie wiezie tylko na próbę przeróbki.

Stwierdził, że w porównaniu z moimi to są gorsze w każdym aspekcie. Wszystkiego brakuje. Jakby je ktoś dusił i nie potrafiły się wysłowić.

Mniej emocji, nie ma ,, drajwu'' , zejścia, średnica matowa, wycofana, góra bez blasku. Wybrzmienie dźwięków zupełnie bez finiszu. Matowo, bezbarwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...