Skocz do zawartości

Wzmacniacz (+streamer) do Audio Fyne f500

pirlo81

Recommended Posts

Witam ponownie, 

po wymianie kolumn przyszedł czas by rozejrzeć się za wzmacniaczem. 

Dotychczas używałem Yamaha r-n602 z Dali Oberon 3. Oberony z czasem zaczęły mnie męczyć, poszedłem w jaśniejsza stronę w Audio Fyne f500, z których jestem bardzo zadowolony. 

Teraz czas na wymianę amplitunera na wzmacniacz z dac + streamer, ewentualnie wzmacniacz zintegrowany ze stremerem.

Czego oczekuję? Jasnego grania, szerokiej sceny, separacji, szczegółów, dobrych wokali. Bas krótki, zwięzły, punktowy, nie rozlewający się. Chciałbym poczuć "poprawę" względem Yamahy. 

Źródło to przede wszystkim Spotify Premium (jakość cd jest dla mnie wystarczająca). Poza tym okolo 20% Cd (Marantz CD5005), PC jakieś 5% (obecnie po optyku, ale może być usb-b) oraz podobnie TV. 

Budżet to około 4000 - 4500. Sprzęt nowy. 

Trochę przeglądałem różne fora i mam swój typ, jednak zanim o nim napiszę chciałbym poznać Wasze propozycje. 

Każda sugestia bedzie dla mnie cenna. 

Edytowano przez pirlo81

22 minuty temu, seba3002 napisał:

https://m.olx.pl/d/oferta/marantz-pm7000n-audiomix-krakow-CID99-IDLuPaR.html

W budżecie do 5k ciężko będzie o nowy wzmacniacz z funkcjami sieciowymi. 

Może być to wzmacniacz + trasport typu Audiocast, ieast, itp. 

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

Może i mam . Może i są ale czy Ci podejdą 🤔

Ale ile to było takich wątków , mam ale poczekam , ludzie się naprodukują a na koniec wybierzesz swój typ i tak to będzie wyglądac . Pzdr

Jak na razie to nie produkujesz się tylko pienisz. Czy mi Twoje propozycje podejdą to nie wiem, bo ich nie podajesz. Jak tego typu wątki Ci nie pasują to je po prostu ignoruj i proszę Cie zamilcz w tym konkretnym. 

22 minuty temu, Dedal75 napisał:

@pirlo81 Bądź tak miły i odpowiedz na koniec na moje pytanie na czym grasz ? Pzdr

W pierwszym poście jest to napisane.

I zupełnie poważnie, jeśli dla Ciebie tego typu wątki są zbędnym produkowaniem się to po prostu zignoruj mnie i ten temat. 

Oprócz Ciebie jest tu kilku innych doświadczonych forumowiczów, którzy z pewnością mi pomogą. 

Dnia 24.09.2021 o 17:55, pirlo81 napisał:

Czego oczekuję? Jasnego grania, szerokiej sceny, separacji, szczegółów, dobrych wokali. Bas krótki, zwięzły, punktowy, nie rozlewający się. Chciałbym poczuć "poprawę" względem Yamahy.

Proponuję posłuchać np. Arcam SA20 a cenę oczywiście negocjuj jak przypadnie Ci do gustu. Spokojnie wysteruje te kolumny, aż nadto można powiedzieć.

Cześć, 

w budżecie na pewno zmieści się Audiolab 6000A Play, połączenie to będzie dynamiczne, lekko ocieplone, z podkreślonym dołem pasma. Jeśli minimalnie zwiększyłbyś budżet mógłbyś wziąć również pod uwagę Cyrusa One Casta, tu również będzie dynamicznie, jednak dźwięk będzie bardziej rozdzielczy, szczegółowy i zróżnicowany. Mamy oba te wzmacniacze, mamy też F500, jakby co zapraszam na odsłuch :)

Pozdrawiam,

Michał

23 godziny temu, pirlo81 napisał:

Streamer ewentualnie mógłby być używany. Jednak myślałem bardziej o czymś w stylu ieast m30 pro. Koszt stosunkowo niewielki, a mógłbym go podpiąć optykiem do wzmacniacza i analogiem do wzmacniacza słuchawkowego.

W takim przypadku

Atoll IN 100 Signature, może NAD 375 jesli się uda z ceną, PIER MS 380

Piotr

2 godziny temu, S4Home napisał:

W takim przypadku

Atoll IN 100 Signature, może NAD 375 jesli się uda z ceną, PIER MS 380

Piotr

Niestety są to wzmacniacze bez dac.

Zastanawiam sie nad wypożyczeniem proponowanego Arcam SA20. Niestety ponad budżet, ale zobaczymy

Poza tym widze, że za około 5 000 zł jest Cambridge Azur 851A. Co myślicie o takim połączeniu? Ewentualnie tanszy cxa61?

Sygnał myślę bu puścić poprzez ieast 30 pro. 

Cześć,
Jeśli zależałoby Ci na dynamicznym i precyzyjnym brzmieniu to Audiolab 6000a Play byłby dobrym rozwiązaniem. Marantz PM7000n to także bardzo dobra opcja pod F500 ale w tym przypadku musiałbyś nieco dołożyć. 

Polecam jeszcze posłuchać Quad Vena II Play, który zapewni szczegółowe brzmienie z bardzo dobrą kontrolą basu. Masz pełną obsługę sieci oraz wejście USB do komputera. 

CXA61 jest to jasno brzmiący wzmacniacz, dzięki któremu wydobędziesz sporo smaczków z nagrań. 851A jest to większa kultura grania, bogatsza średnica oraz pełniejszy dół. 

Zapraszam na odsłuch w naszym salonie. 

Przeanalizowałem Wasze propozycje i mam takie przemyślenia:

Arcam SA20 - z opisów świetny sprzęt, ale (nawet po negocjacjach) poza budżetem, tym bardziej, że potrzebuję streamer. 

Audiolab 6000a play - mieści się w budżecie ale czytałem o problemach z softem i aktualizacjami. Nie chciałbym za jakiś czas ponownie szukać do niego odtwarzacza sieciowego.

Quad Vena II Play - w tym przypadku obawiam dostępności u jednego sprzedającego (z czego to może wynikać?) 

Cyrus One Cast - poza budżet, poza tym ubogi w wejścia analogowe, zbędne (dla mnie hdmi). Dźwiękowo jednak wydaje się, że moglby mi podejść. 

Cambridge cxa61 - mnogość wejść analogowych i cyfrowych. Konieczny osobny streamer ale wtedy nie muszę martwić sie o aktualizacje. Całość mieści sie w budżecie. Z opisów brzmieniowo powinien mi przypasować. Kiepski design (ale do drobiazdg). Biorę go pod uwagę.

Marantz pm 7000n - znacznie poza budżet, jednak duża funkcjonalność, dobre opinie. Jak z softem w wsparciem dla funcji sieciowych? Jest obawa, że któregoś dnia nie otrzyma wsparcia? Gdyby udało się coś utargować, to biorę go również pod uwagę. 

Czy są jeszcze ewentualnie inne opcje? 

Na sąsiednim forum polecono mi do f500 jeszcze Rotel RC-1572. O tym myślicie?