Skocz do zawartości

Marantz 5015


Patryk89_896

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dla "pozycji" wejścia TV Audio nie wyświetlisz ustawień, menu itd. na ekranie TV, powodem jest wyświetlanie przez TV obrazu najczęściej pochodzącego z aplikacji np. Youtube, Netflix itp.. Mówiąc inaczej TV na ekran wysyła sygnał z aplikacji (Smart TV) a nie z wejścia HDMI. Jak chcesz sobie podejrzeć ustawienia to tylko skromny wyświetlacz amplitunera (nie wiem tylko czy to ma sens) albo instalacja aplikacji w smartfonie do komunikacji z amplitunerem jak dobrze pamiętam Marantz 2016 AVR Remote

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Ale zmieniam odcięcia, głośności pojedynczych kolumn. A  do każdego źródła ustawia się osobno. W Onkyo jak miałem to obojętnie na jakim źródle ustawiłem to tak było na każdym.

Coś zamieszałeś, kalibrację robisz ona ustawia poziomy głośności i odcięcia, później po kalibracji możesz zrobić własną korektę w ustawieniach ręcznych i będzie tak działać z każdym źródłem. Indywidualne ustawienia źródła o których piszesz sprowadzają się do tego, że albo korzystając z przycisków SMART SELECT albo z przycisków trybów SOUND MODE w trakcie słuchania źródła amplituner zapamięta tryb w jakim słuchasz tego źródła i po ponownym jego wybraniu będzie odtwarzał w ostatnio ustawionym trybie. Przykładowo słuchasz radia (domyślny tryb Auto) w trakcie słuchania zmieniasz sobie na np. All Chanell, przełączasz się na BD, słuchasz w AUTO, wracasz do TUNER i przełącza się w All Channel. Absolutnie nie ustawiasz dla każdego źródła konfiguracji odcięcia, poziomu kanałów - to byłoby bez sensu. Sprawdź sobie między źródłami np. BD i nie wiem CBL/SAT albo inne po HDMI jeżeli masz podłączone czy zmienią się ustawienia w zakresie o którym piszesz, u mnie się nie zmieniają.

Notabene Onkyo też zapamiętywało w jakim ostatnio trybie słuchałeś dla każdego źródła - przynajmniej ja tak miałem w TX-NR686, a ustawień odcięć, odległości, poziomu głośników nie zmieniało - raz ustawione i kropka. Możesz spróbować podejrzeć to sterowanie przez WIFI to co pisał kolega @Iron, kiedyś na to wchodziłem ale nie pamiętam co tam można robić.

Ustawienia Audyssey, czy też ręcznej korekty opóźnienia, odcięcia, głośności poszczególnych głośników dotyczą konfiguracji amplitunera do pomieszczenia i rozmieszczenia głośników nie mają nic wspólnego z źródłem sygnału.

Sprawdziłem, przez przeglądarkę internetową jest dostęp do pełnego setup-u

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ogromnie dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Teraz sprawdziłem to np: sbl sat mam różne głośności poszczególny kolumn a przełączając na tv audio mam inne ustawienia głośności poszczególnych głośników. Nie wiem jak ale wczoraj udało mi się raz wejść w opcje-- regulacja poziomu kanału na wejście TV audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Teraz sprawdziłem to np: sbl sat mam różne głośności poszczególny kolumn a przełączając na tv audio mam inne ustawienia głośności poszczególnych głośników.

Możesz zrobić zdjęcia ekranu z tymi różnicami?

22 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Witam. Panowie czy podpowiedział by mi ktoś jak wywołać ustawienia dla pozycji tvaudio żeby wyświetliły się na Telewizorze?? Dzięki za pomoc

W pierwszym poście źle Cię zrozumiałem - myślałem że chodzi o wyświetlanie INFO na ekranie - sorki

2 godziny temu, Patryk89_896 napisał:

Nie wiem jak ale wczoraj udało mi się raz wejść w opcje-- regulacja poziomu kanału na wejście TV audio

Generalnie oglądając np. Netflix-a (czyli TV Audio) możesz wejść w setup i w menu głośniki wprowadzić zmiany, natomiast powinieneś zauważyć że wtedy zostanie wyłączony dźwięk TV a przy ręcznej zmianie głośności odtwarzany będzie sygnał testowy w postaci szumu. Natomiast po wprowadzeniu tych zmian jak zmienisz źródło to te zmiany będą zachowane i obowiązywały dla każdego źródła - czyli to co ustawiłeś ręcznie (analogicznie będzie z automatycznymi ustawieniami w tym zakresie zrobionymi przez Audyssey). Podsumowując: ustawienia takie jak konfiguracja głośników (małe/duże), odcięcie, odległości, poziom głośności odnoszą się do każdego wejścia tak samo. Po konfiguracji Audyssey można wprowadzić ręczne korekty tych ustawień, np. zmiana frontów z dużych na małe, częstotliwość odcięcia (dla pojedynczych lub wszystkich głośników), odległości. Korekty te należy wprowadzić tylko gdy jest taka potrzeba, najczęściej trzeba skorygować odległość subwoofer-a bo Audyssey często podaje ją błędnie i warto fronty zmienić na małe i ustawić dla nich odcięcie na 80Hz (skocz sobie tutaj sam miałem trochę problemów z Audyssey 😉 i koledzy bardzo dobrze mi to wyjaśnili). Powyższe parametry nie powinny się zmieniać w zależności od źródła (sam przed chwilą sprawdziłem zmieniając częstotliwość odcięcia na CBL/SAT z 80 na 40 i po przełączeniu na TV Audio miałem 40 zmieniłem na TV Audio z powrotem na 80, po zmianie źródła na CBL/SAT jest 80).

Można natomiast skorygować ustawienia Audio (pierwsza pozycja na liście ustawień)

zmienić ustawienia Audyssey - np. włączyć/wyłączyć DynamicEQ, ustawić offset i jest tam jeszcze kilka ustawień które mogą być zapamiętane dla źródła. Ale to uruchomisz bez problemu wybierając SETUP na pilocie, nawet w trybie TV Audio wyświetlą się ustawienia.

Jeżeli nie potrafisz ich wyświetlić to musisz poszperać w ustawieniach sterowania HDMI poniżej zrzut ekranu jak to wygląda u mnie (widok z menu z przeglądarki internetowej):

Screenshot_20210925_190734.thumb.png.f98b5ad3a9539f976d53e521aef1f97d.png

Poniżej zrzut menu z przeglądarki z zaznaczonymi podmenu i ich wpływem na źródłaScreenshot_20210925_191500edit.thumb.png.107eca908bdbecbf39f8a365ff85df06.png

Myślę że to powinno pomóc zarówno w uruchomieniu SETUP na TV Audio jak i zmianie koniecznych ustawień.

Wydaje mi się że chyba sporo już namieszałeś w ampli, proponuję ustawić wszystko od nowa. Czyli kalibracja i ręczna korekta (jeżeli potrzebna), a później to już powinno być z górki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza ja rozumiem. Mnie się tylko rozchodzi o to że na TV Audio nie mam menu na ekranie telewizora co znacznie utrudnia obsługę, wczoraj jakimś cudem mi się udało ale tylko raz. Tym bardziej że ustawiania Audio - parametr surround w zależności od ścieżki dźwiękowej sie zmienia i są dodatkowe ustawienia. Miałem onkyo tx nr 555 i tam nie było najmniejszego problemu.   Resztę mam ustawioną jak Ty. Tak jak mówisz "głośniki" są dla wszystkich źródeł takie same ale Audio sie zmienia. Łącznie z "option" na pilocie. Na zdj jest chociaż różnica w ustawieniu suba bo więcej na tym wyświetlaczu nie zobaczysz naraz;/

 

 

IMG_20210925_231352.jpg

IMG_20210925_231428.jpg

IMG_20210925_231443.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

Tym bardziej że ustawiania Audio - parametr surround w zależności od ścieżki dźwiękowej sie zmienia i są dodatkowe ustawienia.

Zgadza się w podmenu Audio są dostępne ustawienia w zależności od ścieżki dźwiękowej, jeżeli chodzi u poziom głośników możesz tam zmienić poziom dla sub-a i centralnego, zmienić parametry w Audyssey.

Jeżeli nie możesz wyświetlić na wejściu TV Audio w amplitunerze ustawień na ekranie TV musisz sprawdzić ustawienia HDMI w amplitunerze i w TV. Ja mam TV Samsunga i nie ma z tym problemu. W momencie gdy włączasz "SETUP" w ampli to powinien on przełączyć sygnał video w kierunku do TV, a TV powinien odczytać ten sygnał i go wyświetlić - jednocześnie wyłączony  (zrzucony do pracy w tle) zostanie np. Netflix - po zmianie ustawień i wyjściu z menu ampli będziesz musiał go ponownie włączyć - u mnie tak się dzieje. Natomiast w związku z tym że ten sygnał "leci" dwukierunkowo najczęściej po zmianie jednego parametru zmienia się dostęp do parametrów, bo ampli nie dostaje już sygnału Audio z TV tylko zmienił kierunek sygnału w momencie uruchamiania SETUP-u i jak odświeży dane z wejścia to nie ma tam sygnału. Trochę to zagmatwane, ale tak to działa u mnie.

Odbiegając od sedna - ten subwoofer na +6dB ustawił Audyssey? Jeżeli tak to dobrze by było zrobić ponowną kalibrację, jest to żmudna robota ale zalecane jest żeby tak ustawić głośność potencjometrem na subwooferze żeby był jak najbliższy 0dB. W linku który dałem wcześniej jest to opisane. Generalnie wydaje mi się że po prawidłowym ustawieniu Audyssey nie powinno się za bardzo zmieniać poziomu suba i innych parametrów w zależności od źródła, ja u siebie korygowałem poziom centralnego, ale nie robiłem tego dla jednego źródła tylko w menu "Głośniki" tak aby te same ustawienie było dla wszystkich źródeł. Zresztą wszystkie te parametry moim zdaniem powinny być takie same dla wszystkich źródeł, przecież masz jakieś tam swoje preferencje, które Ci pasują i niezależnie czy oglądasz film z kablówki, BD czy Netflix-a to powinny być takie same. A to że np. w TV jedne programy są w DD a inne w PCM - stereo to inna sprawa, tutaj możesz sobie pomagać "trybami" z pilota jeżeli chcesz np. rozszerzyć PCM do emulowanego Dolby. Ja staram się aby jak najmniej ustawień było zmienione - czyli żeby dźwięk płynący z głośników był jak najbliższy oryginałowi (temu co tam zrobił dźwiękowiec z reżyserem). Myślę że ponowna kalibracja spowoduje że dla wszystkich źródeł ustawienia będą takie same, a później sobie skorygujesz to co Ci nie pasuje. Ale przynajmniej będziesz miał start z tej samej pozycji na każdym wejściu/źródle. A najlepiej korektę robić w "Głośniki" wtedy odniesie się do całości.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, ale skoro "udało" się raz w te ustawienia wejść to musi być metoda. Powiem tak nie pozostaje nic innego jak po kolei zmieniać ustawienia HDMI w TV aż się wstrzelisz, w amplitunerze spróbuj ustawić tak jak u mnie - bo działa. A co to za model TV?

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak włączę EARC w TV to raz działa raz nie, nie wiem od czego to jest zależne. Druga sprawa to na "głośniki" - poziomy to masz rację ustawia się na każde źródło. Ale jeśli chce ustawić w Option - regulacja poszczególnych kolumn to się różni między sobą  czyli SBL SAT i TV Audio są inne i ok ale różni się też względem "głośniki" poziomy. Czyli to co mam ustawione "głośniki" na źródło TV Audio , różni się z tym co jest pod Option - regulacja poszczególnych kolumn.

Czemu różni się to co jest w Głośniki - poziomy do tego co jest ustawione pod opticon - reg. Poziomu

IMG_20210926_171659.jpg

IMG_20210926_171531.jpg

IMG_20210926_171446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iron napisał:

Wygląda na to ,że pod "Option" ustawiasz głośniki pod konkretne źródło. A menu "Głośniki" ogólne ustawienia dla całego amplitunera.

Tak to właśnie działa, doczytałem to w instrukcji obsługi, jeżeli skorzystasz z korekty klawisza opcji "OPTION" to zostanie ona zapamiętana dla danego źródła, należy jednak zwrócić uwagę, że ta korekta jest chyba względem do ustawień w menu głośniki i domyślnie wynosi 0dB względem nich. Żeby wrócić do ustawień należy wybrać w opcjach reset, albo ustawić korektę na 0dB, wtedy ustawienia będą tylko takie jakie ustawiła kalibracja i ewentualna ręczna korekta. Zastanawiam się tylko po co taka funkcja - skoro najpierw robimy kalibrację pod pomieszczenie, a później rozjeżdżamy ją ręcznie i to dla każdego źródła. Natomiast miałoby to sens np. gdybyśmy sobie chcieli zrobić imprezę i na ten czas ustawić jednakowy poziom głośności w każdym kanale - tylko musielibyśmy wziąć pod uwagę o ile mamy skorygować to względem ustawień w głośnikach. Po imprezie na tym źródle dajemy reset i wszystko wraca do normy.

@Patryk89_896 jest jeden niuans między Twoim modelem 5015 a moim 5013 - w menu głośniki możesz ustawiać presety, dostępne są dwa, z tego co wyczytałem można pod obydwa skonfigurować Audyssey - są one po to że np. masz zmienne warunki w pomieszczeniu, inaczej załóżmy że na co dzień korzystasz z TV np. preset1, a do oglądania filmów masz projektor i spuszczasz ekran (zmienia się akustyka) i pod to możesz ustawić sobie preset2. Moim zdaniem jak chcesz doprowadzić to do prządku to chyba najlepiej zrobić reset ampli, zrobić kalibrację (przy okazji poziom subwoofera doprowadzisz sobie w pobliże 0dB), wtedy wszystkie źródła będą miały te same ustawienia. Inna metoda to na każdym źródle zrobić reset w opcjach. Bo nie bardzo rozumiem po co chcesz zmieniać poziomy głośności dla każdego źródła po prawidłowej kalibracji. Nie widzę sensu takich zmian ustawień.

1 godzinę temu, Iron napisał:

Ogólnie Denon czy Marantz mają mocno skomplikowane menu, delikatnie mówiąc

Może nie tyle skomplikowane co pozwalające użytkownikowi na więcej możliwości konfiguracji - co często przekłada się na komplikacje wynikające z tego że zwykły śmiertelnik nie jest ekspertem od ustawień audio, i powinno to może być podzielone na proste menu przyjazne użytkownikowi i na menu powiedzmy zaawansowane - dla ludzi bardziej obeznanych w temacie. Nie powinno być w prostym menu opcji konfiguracji głośności kanałów - tam powinno być np. czy chcemy DynamiqEQ włączyć wyłączyć, a nie w ustawieniach. Niestety tak to zaprojektowali.

54 minuty temu, Patryk89_896 napisał:

Onkyo było dużo bardziej intuicyjne i logiczne

Powiedziałbym inaczej - nie miało takich możliwości regulacji z poziomu zwykłego użytkownika - co przekładało się na prostotę użytkowania. Im mniej "bajerów" tym mniej można popsuć, ale też mniejsze są możliwości dopieszczenia szczegółów. To coś jakby w cywilnym samochodzie seryjnie zamontować balans hamulców, łatwo się domyślić jak skończyłoby się nieumiejętne użycie, tyle że w tym przypadku ktoś mógłby stracić życie, a w przypadku amplitunera będzie po prostu źle grało - ale zabić nikogo nie zabije 😄, za to ten kto wie jak tego użyć sporo na tym skorzysta.

Może w końcu uda się ogarnąć to wyświetlanie na ekranie - ja powiem szczerze z tego nie korzystam. Skonfigurowane Audyssey, ustawione DynamiqEQ, offset, poziom centralnego i jazda na każdym źródle tak samo. Ograniczam się do ewentualnego przełączania trybów "kolorowymi przyciskami". Nie widzę sensu zmiany poziomu głośności poszczególnych kanałów na każdym źródle.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomek72 napisał:

... Może w końcu uda się ogarnąć to wyświetlanie na ekranie - ja powiem szczerze z tego nie korzystam. Skonfigurowane Audyssey, ustawione DynamiqEQ, offset, poziom centralnego i jazda na każdym źródle tak samo. Ograniczam się do ewentualnego przełączania trybów "kolorowymi przyciskami". Nie widzę sensu zmiany poziomu głośności poszczególnych kanałów na każdym źródle.

A czy to nie jest tak,że w TV należy wybrać jako źródło port HDMI pod który podłączony jest amplituner? Jednocześnie zachowując na nim (amplitunerze) źródło dźwięku jako TV audio?

Być może wtedy się wyświetli menu. W sumie byłoby to logiczne dając dostęp do ustawień amplitunera w trybie TV audio

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Iron napisał:

A czy to nie jest tak,że w TV należy wybrać jako źródło port HDMI pod który podłączony jest amplituner? Jednocześnie zachowując na nim (amplitunerze) źródło dźwięku jako TV audio?

Tak właśnie jest - ale tylko HDMI ARC (EARC) jest dwukierunkowe - po to żeby dźwięk z TV wysłać do ampli - np. oglądając Netflix-a, tyle że kierunek ampli >> TV czy TV >> ampli wybierany jest automatycznie w oparciu o sygnał z urządzeń. A że wejście /wyjście jest dwukierunkowe włączając ustawienia w ampli odwracasz kierunek sygnału z TV>>ampli na ampli>>TV i rozłączasz źródło TV Audio. Taka zabawa w kotka i myszkę - ale logika w tym jest. Jak ampli podłączysz pod inne HDMI to sygnał będzie płynął z wszystkich urządzeń podłączonych do niego do tego wejścia z TV, ale jak włączysz sobie smart - czyli aplikację to nie wyślesz sygnału do ampli, chyba że podłączysz go np. optycznie czy koaksjalnie, ale wtedy będziesz musiał zmienić źródło na amplitunerze, a jak wejdziesz w ustawienia to amplituner wyśle sygnał po hdmi i TV pewnie wyjdzie ze smarta.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, ale tak chyba będzie. Mówiąc inaczej

dekoder tv >>HDMI>> amplituner >>HDMI>> TV

dekoder tv >>HDMI>> amplituner + opcje>HDMI>> TV

przez amplituner leci sygnał z dekodera do TV, przechodzi przez blok HDMI ampli, jak zmieniasz głośność, opcje itp. ampli do sygnału z dekodera dokłada informacje o ampli wyświetlane na TV

TV >>HDMI>> amplituner (TV Audio)

TV >>HDMI>> amplituner (TV Audio) włączasz na ampli np. INFO ale sygnał dalej biegnie w kierunku TV>>HDMI>>amplituner

TV >>HDMI>> amplituner (TV Audio) włączasz na ampli SETUP sygnał jest odwracany amplituner>>HDMI>>TV

bo tak zaprojektowano komunikację w ampli, że jak włączysz setup to ma wyświetlić go na ekranie TV nie zwracając uwagi na nic, jednak nie ma możliwości nałożenia sygnału z funkcji INFO, OPCJE, regulacja głośności na TV bo wyświetla on sygnał z aplikacji SMART, a dźwięk wysyła do amplitunera

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...