Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw


runo

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję budżetowego rozwiązania, które zastąpi mi bezprzewodowy głośnik za stówkę na siłownię. Miejsce to pokój jakieś 25m2, akustyka jak wiadomo nie najlepsza, źródło niestety też nie najlepsze- radio, telefon, komputer, budżet? to niestety też kolejny problem bo tylko 1500zł (gdzieś tam ze 300 zapasu bo jak znajdę coś lokalnie to zawsze można negocjować)

A więc do rzeczy: 

-stereo, kolumny podłogowe grające głośno, dynamicznie, 80% to radio i radiowe “hity” 

-amplituner vs wzmacniacz i tutaj mam niestety problem, fajnie by było gdyby radio było wbudowane, gdyby była możliwość podłączenia telefonu/komputera po kablu, gdyby sterowanie było pilotem- co już jest najmniej ważne (chyba że to ampli które będzie wymagało jakiejś konfiguracji czy coś?) i fajnie by było gdyby była możliwość w późniejszym czasie podpięcie subwoofera ale również może się obyć bez tego

Myślę że dobrym rozwiązaniem byłoby przeznaczenie ~400-600 na zasilanie oraz ~1000-1200 na kolumny i tutaj właśnie jest powód dlaczego pytam o to na forum. Niestety nie znam ani sprzętu ani rynku ani cen, owszem budżet mały ale chcę by sprzęt był wart każdej złotówki, tym bardziej że czytając tematy sprzed kilku lat to polecane zestawy do 1,5-2k były 2 albo 3 razy tańsze o ile są teraz dostępne. Gdzieś tam przeglądając oferty z moich okolic (44-270 +/- 100km) mam kilka propozycji i pytań czy w ogóle interesować się i brać pod uwagę coś z poniższego, bo kasa ograniczona, wymagania wielkie a brać niestety trzeba co jest. 

Yamaha- seria RX-Vxxx - wbudowane radio, pilot, no ale to ampli, bajery, sporo wyjść/wejść ale czy się nadaje sporo jest tego i może warto się skupić na jakimś modelu

Yamaha- seria AXxxx - do 600zł model 496,570,392,350,500 ale trzeba doliczyć koszt tunera radiowego i ew. czegoś żeby podpiąć kompa czy telefon?

Denon- AVR 1906/ 3803/ 1312 również ampli ale czy się nada?

Denon- PMA 520AE jedna szt u mnie 550zł z pilotem + tuner

Onkyo TX SR-604E/TX-NR609 bajery, piloty, itp. ten drugi z przerywającym gniazdem usb za 650zł 

Marantz PM 62 MKII / 1050 tu też tuner osobno

Co do kolumn to nie mam pojęcia jak to ma wyglądać z Ohmami, Watami, czy to w ogóle będzie pasować ale gdzieś coś wyczytałem, gdzieś coś niedaleko mnie znalazłem:

Klipsch Synergy F1

Dali Suite 2.5

Quadral QLX-180

Bowers Wilkins DM309

JBL E/ES80

Dali 505

Monitor Audio Bronze B6

Jamo classic 8

oraz znalazłem kilka zestawów 

Yamaha AX-496 + Fonus Classic 300 1800zł

Onkyo TX-NR525 + 5:1 M-Audio HTS-800 MKIII +SUB Magnat 1600zł całe kino ale może również fajnie zagra? 

Onkyo TX-NR609 + Jamo S 606 HCS3 5.0 1700zł również kino ale może za miesiąc bądź dwa dokupić suba za 300-500zł i wystarczy? 

Tak już na koniec przepraszam wszystkich że tak długo a budżet zerowy ale starałem się opisać, coś poszukać na własną rękę najdokładniej jak potrafię.

Pozdrawiam i liczę na opinie jak również na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Trochę namieszamy. Nie myślałeś o głośnikach aktywnych?

AudioPro A26 https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html?gclid=EAIaIQobChMI8PWMh7Gd8wIVh5SyCh1KVAIIEAQYAiABEgL2XfD_BwE

nie duże, ale w 20 kilku metrach, spokojnie dadzą radzę, będziesz miał aplikację, wifi (więc streaming z Tidal czy Spotify byłby możliwy), BT, a jako budżetowe stereo jest nadzwyczajnie dobre!

Może wpadłbyś posłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie myślałeś o głośnikach aktywnych?

 

jakoś nie przemawia do mnie to rozwiązanie 

8 godzin temu, S4Home napisał:

Te kolumienki nie nagłośnią 25metrów.

Zdecydowanie Klipsch ale myslę że upolujesz nawet model F2 a do tego Denon PMA 560 albo któryś  z produktów Harman Kardon.

Piotr

Okej czyli jest jakiś punkt zaczepny. Kolumn aktualnie nigdzie nie widzę, denona jakaś sztuka by się znalazła a Harman Kardon to rozumiem ze z serii HK ? które tez się dzielą na 3 i 4 cyfrowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Te kolumienki nie nagłośnią 25metrów.

Zdecydowanie Klipsch ale myslę że upolujesz nawet model F2 a do tego Denon PMA 560 albo któryś  z produktów Harman Kardon.

Piotr

Powiem Ci, że można się zdziwić co te małe membrany potrafią z tym wzmacniaczem w środku :) ostatnio wypożyczyliśmy jednemu z klientów i zostawił je właśnie w tych 25 metrach. Do własnej oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już usposobienie klienta. Widocznie lubi mało basu, delikatny dźwięk. Nawet tu na forum były już dwa tematy gdzie do modeli podłogowych autorzy szukali suba.

Ale wiadomo każdy ma inny gust, Jeśli ktoś szuka delikatnego, łagodnego dzwieku to tak.

F2 znajdziesz bez problemu to tylko kwestia czasu i ceny.

Nie ma Harmana to poluj na Denka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja 

Piecyk leży i się w sumie od ponad tygodnia kurzy 

IDf7iiW.jpg

Więc dalej szukam kolumn, polecanych F2 nie trafiłem ani jednych, jedne F3 za 1800 zostały mi zgarnięte sprzed nosa i niestety od tej pory cisza, także budżet do góry ~2,5k PLN

i tutaj ktoś coś zaproponuje ? Gdzieś tam w moim zasięgu gdzie mógłbym sobie zrobić wycieczkę(na allegro z pełną ochroną można coś kupić ale olx jak dla mnie tylko osobiście):

Monitor Audio Model BX6 

KEF Q500

Klipsch RF82

Klipsch R28F 

i ewentualnie wspomniane wyżej Synergy F-30  

niestety kompletnie nie znam rynku ani cen, nie mam też specjalnych wymagań, tak w skrócie potrzebuje nagłośnić pomieszczenie 25m2 z lipną akustyką oraz niestatycznym odsłuchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...