Skocz do zawartości

Zestaw Yamaha rx-v6a +Heco Victa Prime 702 a może coś lepszego?


Pawel_PL

Recommended Posts

Czesc wszystkim. Mój pierwszy post na tym forum więc proszę nie bijcie ;D
Pierwszy post ale już od dłuższego czasu czytam wasze posty i myślę nad moim pierwszym kinem domowym. Zestaw ma służyć głównie do Netflixa, YouTube i trochę do muzyki Pop i Rock z serwisów streamingowych. Duży atut dla mnie to możliwość pracy z Alexa i Siri.  
Wstępnie wybrałem Yamaha rx-v6a i Heco Victa Prime 702. Za kilka miesięcy, do roku czasu myślę żeby rozbudować ten zestaw o suba i tylne głośniki, jeszcze nie sprecyzowałem jakie dokładnie. 
Moje pytanie jest czy ta Yamaha to nie za dużo jak na te głośniki? Czy może Yamaha rx-v4a jest w stanie już wycisnąć max z tych głośników i nie ma sensu dopłacać?
Na yamahe zdecydowałem się ze względu na możliwość podpięcia tylnych głośników bezprzewodowo, ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.

A może macie coś lepszego do polecenia w podobnym budżecie?

Załączam plan mojego salonu.

Greenshot 2021-09-26 10.00.51.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica między RX-V4A a RX-V6A to ilość obsługiwanych kanałów - niższy model 5.1 wyższy 7.1 i pierwszym pytaniem jest czy chcesz mieć obsługę Dolby Atmos/DTS-X czy wystarczy system 5.1. Z tego co przedstawiasz na rysunku wychodzi 5.1. Warto jednak przemyśleć sprawę przyszłościowo. Co prawda nadal wiele (jak nie większość) filmów jest w ścieżce 5.1, ale ilość tytułów w Dolby Atmos/DTS-X ciągle się powiększa i myślę że warto się nad tym zastanowić.

Co do współpracy tych amplitunerów z Heco Victa Prime 702 się nie wypowiem, ale myślę że koledzy z branży i nie tylko pomogą.

Bardziej martwi mnie rozmieszczenie głośników i mebli w pokoju, od razu rzuca się w oczy totalna asymetria (fronty i TV w prawej przedniej części pokoju - kanapa w lewej tylnej) - czy tej kanapy nie da się ulokować z prawej strony? W przedstawionym układzie mebli i TV raczej trudno będzie uzyskać zadowalające efekty audio spójne z obrazem i przestrzenią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Właśnie z tego co wyczytałem tu na forum, różnica miedzy v4a a v6a to nie tylko ilość kanałów, a również dużo większe możliwości po stronie v6a. Co do Dolby Atmos, nie jest to dla mnie mus. Meble niestety muszą zostać tak jak stoją, nie ma najmniejszej możliwości przestawienia. Jedyne co to siedząc na prawej części kanapy, siedzę na wprost telewizora. Mogę tylko dodać ze nie wiem ile pomieszkam w tym mieszkaniu, może rok, może piec, i zależy mi na w miarę uniwersalnym KD które będzie można łatwo zaadaptowac do ewentualnego nowego wnętrza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, Pawel_PL napisał:

Właśnie z tego co wyczytałem tu na forum, różnica miedzy v4a a v6a to nie tylko ilość kanałów, a również dużo większe możliwości po stronie v6a.

Oczywiście że nie tylko, ja tylko przytoczyłem tę jedną różnicę - dość zasadniczą zresztą jeżeli chodzi o możliwości kina, dlatego też co do współpracy z głośnikami się nie wypowiedziałem.

Szkoda że z tym pomieszczeniem nic nie zrobisz - jak piszesz pozostaje prawa część kanapy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa różnica to jakośc dzwieku.

Seria 6 gra znacznie lepiej od serii 4.

Kanały to dodatek. Jak w każdym kolejnym wyższym modelu

Moim zdaniem zdecydowanie warto nawet przy Victa. kolumny sa tanie ale dobre.

U Ciebie układ kolumn jest mocno nie ciekawy. Naroznik masz za bardzo przesunięty względem TV. Zwróć uwagę że Twoja lewa i prawa kolumna przednia tak na prawdę to będzie prawa kolumna. Jesli chcesz budować kino to musisz to zmienić.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ten salon slabo sie nadaje na pozadne KD. Niestety nic nie moge z tym zrobic. Przesune kanape w prawo to bede musial przez nia skakac zeby wyjsc z mieszkania, przesune TV w lewo to bedzie blokowal przejscie do kuchni. Kompletna zmiana ukladu wiazalaby sie ze zbyt duzym nakladem na wymiane mebli. Takze potrzebuje audio do aktualnego ukladu. Myslicie ze jest sens w to isc, czy lepiej kupic cos zwyklego bo i tak roznicy nie bedzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawel_PL napisał:

Właśnie z tego co wyczytałem tu na forum, różnica miedzy v4a a v6a to nie tylko ilość kanałów, a również dużo większe możliwości po stronie v6a.

V6A ma większe możliwości od V4A ale przy obecnym zagospodarowaniu pomieszczenia ani jednego ani drugiego nie wykorzystasz. Jeżeli nie masz obecnie możliwości zmiany układu/mebli to może zastanów się nad stereo, tym bardziej, że 

21 godzin temu, Pawel_PL napisał:

nie wiem ile pomieszkam w tym mieszkaniu, może rok, może piec, i zależy mi na w miarę uniwersalnym KD

Namiastkę kina w obecnym pomieszczeniu stworzysz ale tylko w prawej jego części. Osobiście nie robiłbym nic na siłę.

BTW. Heco Victa Prime 702 jak na swoją cenę potrafią dobrze zagrać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Pawel_PL napisał:

No nic, zasmuciliscie mnie. Chyba odloze temat na jakis czas i wroce do niego w innym mieszkaniu, a poki co wrzuce cos aby tylko gralo. Dzieki za odzew

Niestety fizyki nie oszukamy, ale dobrze że jeszcze nie kupiłeś, wtedy miałbyś większy problem, bo kasa wydana a efektu brak. Często ze względu na układ mieszkania/domu szczególnie w nowym budownictwie i aranżacjach często spotykamy się z takimi problemami. Ja w tym poście wstawiłem plik dźwiękowy, co prawda tyczy się on bardziej akustyki, ale problem podobny. Za to dzięki wizycie na forum, gdybyś zmieniał mieszkanie, weźmiesz pod uwagę preferencje audio. Zawsze są jakieś plusy. Trzymaj się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

V6A ma większe możliwości od V4A ale przy obecnym zagospodarowaniu pomieszczenia ani jednego ani drugiego nie wykorzystasz. Jeżeli nie masz obecnie możliwości zmiany układu/mebli to może zastanów się nad stereo, tym bardziej, że 

Namiastkę kina w obecnym pomieszczeniu stworzysz ale tylko w prawej jego części. Osobiście nie robiłbym nic na siłę.

BTW. Heco Victa Prime 702 jak na swoją cenę potrafią dobrze zagrać.

Piotr

 

A jeśli chciałbym wstawić tu jakieś stereo, masz może jakaś propozycje co by się tu nadawało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawel_PL napisał:

A jeśli chciałbym wstawić tu jakieś stereo, masz może jakaś propozycje co by się tu nadawało?

Biorąc pod uwagę zakup na dłuższy czas:  Yamaha R-N803 lub Onkyo Rn-855 to amplitunery z funkcjami sieciowymi. Możesz zerknąć też na Marantz PM8006 i do tego jakiś streamer.

Co do kolumn to najlepiej jakbyś podjechał gdzieś na odsłuch i porównał kilka modeli.

Od siebie dodam, że w Twojej obecnej sytuacji nie inwestowałbym w nic wielkiego tylko poszedłbym w kierunku kolumn podstawkowych (Kef Meta LS50 lub R3, Monitor Audio, Fyne?)

Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz obecnie na to przeznaczyć.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz :)
Budzet jak narazie sie nie zmienia. Chcialbym nie przekroczyc kwoty 6k, ale wiem ze moze byc ciezko i jesli cos mi naprawde wpadnie w ucho to jestem w stanie wydac wiecej. Dodam jeszcze ze zakupy bede robic w Szwajcarii i nie wszystko co jest dostepne w Polsce jest dostepne tu i na odwrot ;) Namierzylem juz sklep niedaleko i jak wszystko dobrze pojdzie to w weekend podjade i moze uda sie cos posluchac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...