Skocz do zawartości

Focal chora 826


Patryk89_896

Recommended Posts

Witam. Chciałbym się doradzić czy wybór focal chora 826 centralny i tylne 806 do kina to dobra opcja ?? Będzie pracować z Marantz 5015. Zastanawiam się czy da sobie z nimi radę czy dokupić emotiva bad xa2 pod fronty? Ostatnio w podobnej cenie można kupić monitory audio silver 300 6 g. I zastanawiam się nad tymi dwoma opcjami. I ewentualnie dokupieniem emotiva bad xa2. Pomoże ktoś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Amplitunery kinowe Marantza nie są absolutnie jasne.

To stonowane modele gdzie specjalnie podłącza się kolumny o jasnym, czasem nawet zbyt brzmieniu.

Właśnie Focal, Monitor audio Silver czy Klipsch.

Ten Marantz jest absolutnie dla tych kolumn. to Podstawowa linia Focala. Moim zdaniem dobry trop.

 

A wybór miedzy tymi dwoma? Focal gra nieco bardziej energicznie, ale faktycznie potrafi zaiskrzyć. Silvery grają wyraźnie ale pełniej w całym paśmie.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Chora to bardzo dobry wybór do kina. Uzyskasz bardzo dynamiczne brzmienie oraz świetną przestrzeń, która w kinie domowym jest bardzo istotna. 

Jeśli chciałbyś dokupić dobrą końcówkę do kolumn frontowych to polecałbym dynamicznego Atolla AM100 Signature lub NuPrime STA9. Łagodniejsze brzmienie uzyskasz podłączając Atoll AM200 Signature. 

Zapraszam po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się do końca mocą na papierze. 180W to wyłącznie przy wysterowanym jednym kanale przy 6Ω, 1kHz, 1%THD. W skrócie marketingowy bełkot. Przy dwóch kanałach to już 100W przy 8 omach. Jak Twój Marantz wysteruje wszystkie kanały samodzielnie to z tych deklarowanych watów zostanie niewiele ponad 40W na kanał. Jak dasz zewnętrzną końcówkę to moc pozostałych kanałów Ci wzrośnie.

31 minut temu, Patryk89_896 napisał:

cały przód napędzić a z 5015 same podstawkowe 806. Dobre rozwiązanie?

Wg mnie to najlepsza opcja by wykrzesać z tego Marantza maksimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Patryk89_896 napisał:

a mam pytanko. Jest wzmacniacz z opcją końcówki mocy ? zebym mógł posłuchać stereo a podczas filmu wspomóc fronty

Pewnie że są takie wzmacniacze zintegrowane, jeżeli chcesz iść w stereo to nawet dużo lepsza opcja niż końcówka mocy (dlatego że końcówka i tak będzie korzystała z przedwzmacniacza amplitunera kina). Fronty zasilisz z wzmacniacza stereo, do niego podłączysz np. CD, gramofon czy inne źródła stereo i będziesz mógł ich słuchać z całkowitym pominięciem amplitunera kina. Jak będziesz chciał oglądać film włączysz amplituner kina którego wyjście PREOUT głośników będzie połączone z wejściem na końcówkę mocy integry, przełączysz sobie w integrze tryb pracy i masz do dyspozycji końcówkę mocy. Jedynym mankamentem użytkowym takiego rozwiązania może być sytuacja że w integrze żeby przełączyć sygnał PRE trzeba będzie przekładać zworki (to najgorsza opcja) lub szukać przełącznika z tyłu. Ale są też modele z przełącznikiem na panelu frontowym, wtedy pełen komfort.

OT: @Patryk89_896 jak sytuacja z SR5015 i TV Audio - bo coś się nie odzywasz w temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatnie pytanie. Kupiłem tą emotive X2 i powiem że naprawdę spoko bo porównałem z innymi nawet dwukrotnie droższymi, a wytargalem nową za 2500. Ale wydaje mi się że te 806 tylne średnio sobie radzą tzn Marantz z nimi. Głupie jest to jak kupię emotive 3 kanałowa z tej samej serii co 2 kanałowa?bas xa2 + bas xa3. I będę miał 3 kanały ta centralny i 806 i 2 kanałowa na frontowe hmm? Za dobrą 5 kanałowej trzeba dac 8 tys a to połączenie wyjdzie 5 tys. Dobry pomysł czy przerost formy nad treścią ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunera zrobisz tylko procesor kina domowego. Zazwyczaj jak ktoś chce zasilać kanały zewnętrznymi końcówkami, to raczej decyduje się na coś takiego jak Emotiva XMC-1 czy XMC-2. Praktycznie każdy producent amplitunerów ma w ofercie podobne urządzenia, tego typu konfiguracje to jest top w systemie kina domowego. Tyle że wówczas takie 806 będą najsłabszą składową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Patryk89_896 napisał:

Rozumiem ale te co wymieniłeś to procesory kina , a na póki co mam tego mojego 5015

No bo to zrobisz ze swojego Marantza :) Będzie tylko procesorem.

45 minut temu, Patryk89_896 napisał:

Dlaczego mówisz że 806 najsłabsze ogniwo?

Moim zdaniem decydując się nad zewnętrznym wzmocnieniem kanałów przestrzennych wchodzisz że tak powiem w wyższą półkę. Focal Chora 806 to fajne podstawkowe, ale dla takiej konfiuracji to żaden szał. Chodzi mi o to że zazwyczaj stosuje się tutaj już kolumny z wyższej klasy i warto byś rozglądnął się za czymś lepszym.

Dziwi mnie że masz poczucie że Marantz sobie z nimi nie radzi, kalibrację dobrze zrobiłeś? Czego brakowało?

51 minut temu, Patryk89_896 napisał:

To połączenie 2 i 3 kanałowi będzie ok?

Będzie jak najbardziej ok, EMOTIVA BASX A3 przy trzech kanałach wysterowanych wypluwa z siebie 140W/8Ohm, jak podkręcisz mocno potencjometr to ta 806 mająca w specyfikacji maksymalną zalecaną moc wzmacniacza 120W będzie pracować na granicy swoich możliwości więc ostrożnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek72 napisał:

Piotr końcówkę czy integrę z wejściem na końcówkę? (Tak czy owak tylko na fronty wystarczy )

Jeśli będzie jakieś osobne źródło to lepiej Integra.

Marantz przy braku wysterowania frontów słabo sobie radzi z tylami? Jak? To nie kwestia mocy tylko zapewne barwy dźwięku połączenia marantzs z focalem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...