Skocz do zawartości

Co po Onkyo 696 i czy warto


Dop5791

Recommended Posts

Witam,

zestaw głośników 5.1 do KD mam na chwile obecna docelowy( Klipsch RP-260f, rc-504, subwoofer R-115SW). Napędza to onkyo 696. I tak się zastanawiam czy wymiana amplitunera coś wniesie dobrego (zauważalnie dobrego) do KD czy nie. Typy : Denon 3700 Ew Denon 4700. Onkyo RZ50 - wielka niewiadoma czy będzie i jak z jakością po tych zawirowaniach . Na chwile obecna  nie przewiduje rozbudowy do Atmosa. Zestaw służy głównie do KD i radio / tidal. Żadne stereo wyrafinowane. Za Denonem przemawia lepsza kalibracja i eArc. Inne wodotryski na te chwile pomijalne - no chyba ze perspektywicznie konsola i tv 8k. 

Co myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz Onkyo 696? Bo na rynku jest (było) chyba od dwóch lat. Jeżeli słyszysz jakieś mankamenty w brzmieniu, musiałbyś opisać co "Cię boli", albo w jakim kierunku chcesz iść. Wtedy bardziej osłuchani koledzy będą mogli coś doradzić. Jeżeli to ma być tylko zmiana żeby coś zmienić na lepsze - wydaje mi się że teraz jest na to najgorszy moment.

1. Brak sprzętu na rynku = brak możliwości testów i porównania

2. Obecne ceny są kosmiczne

Jeżeli nie masz poważnego dyskomfortu w słuchaniu tego Onkyo, ja bym się powstrzymał. Oczywiście nie ma gwarancji że sprzęt będzie tańszy, ale może chociaż będzie dostępny i wtedy będziesz miał możliwość zabrać do domu model X, Y i Z i je porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 696 jest ok. Nie mam do niego jakiś specjalnych uwag jeśli chodzi o dźwięk. Mam go rok z małym kawałkiem. 

Slabo na pewno wypada bluetooth- słaby zasięg , gubi sygnał z telefonu który jest w salonie,  podczas gdy np głośnik bezprzewodowy bose gra z drugiego pokoju po sparowaniu z tym samym telefonem. 

Czasami radio się wyłączy samo. 

No i jakoś nie mam przekonania do tej kalibracji. Niby zrobiłem ja, ale nie do końca jestem pewien czy ustawiła optymalnie.

brak eArc. 

I to chyba tyle. 

Wspomniane modele amplitunerów maja większy zapas mocy ale nie wiem czy ma to jakieś duże znaczenie (salon 30m2) i czy jestem w stanie coś usłyszeć w KD wydając 5,5 tys. na amplituner. 

jak pisałem , atmos teraz nie, może za jakiś czas.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dop5791 napisał:

Slabo na pewno wypada bluetooth- słaby zasięg , gubi sygnał z telefonu który jest w salonie,  podczas gdy np głośnik bezprzewodowy bose gra z drugiego pokoju po sparowaniu z tym samym telefonem.

może to być uzależnione od wersji bluetooth. Możliwe, że w telefonie i bose jest w wersji 5.0 a tu już zasięg jest spory.

11 godzin temu, Dop5791 napisał:

Czasami radio się wyłączy samo

aktualizacja?

11 godzin temu, Dop5791 napisał:

No i jakoś nie mam przekonania do tej kalibracji. Niby zrobiłem ja, ale nie do końca jestem pewien czy ustawiła optymalnie.

to raczej sam powinieneś ocenić ;) skoro nie jesteś pewny to znaczy, że coś jednak nie pasuje.

Spróbuj sam skorygować kilka ustawień i zobacz jaki będzie efekt. W ostateczności kalibrację zrobisz jeszcze raz :) 

Ogólnie obecnie wszystkiego brak i nie ma możliwości porównać sprzętu o którym wspomniałeś. Moim zdaniem spokojnie możesz jeszcze "powalczyć" z Onkyo czekają na dostępność urządzeń na rynku.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na X3700 przyniesie zmianę barwy dzwieku. Ale to co pisałem już niejednokrotnie. Jeśli nie wykorzystasz funkcjonalnie więcej możliwości 3700 to suma nie jest adekwatna do jakości. Gdyż on gra bliżej 2700 niż 4700. I tak 4700 dopłacasz sporo ale różnica w barwie jest.

RZ50 będzie zacnym klockiem ze świetną kalibracją. Ale kiedy? Tego nie wiadomo. Na razie jest tylko w US

Skoro 696 działa. To bym nie robił wymianu teraz. Poczekaj i sprawdź 4700 vs RZ 50

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...