Skocz do zawarto┼Ťci

SVS 2x PC-2000 PRO vs. 2x SB-3000 vs. 4x PB-1000 PRO do Kina Domowego

tomw

Recommended Posts

Witam ponownie szanownych, z kolejnym dylematem ­čÖé Jako ze g┼éo┼Ťniki do kina ju┼╝ w ko┼äcu po d┼éugich namys┼éach i pr├│bach wybrane ÔÇô pad┼éo na Klipscha serie THX 8000 ÔÇô teraz czas na suby i oczywi┼Ťcie problemy z modami w┼éasnymi pomieszczenia ­čÖé Z racji na wielko┼Ť─ç pomieszczenia ÔÇô 3,8m x 5,10m x 2,10 ÔÇô s─ů problemy z cz─Östotliwo┼Ťciami 50-70Hz (jeszcze przed pomiarami dok┼éadnymi) i w miejscach w kt├│rych s─ů fotele - 1 metr od ┼Ťciany tylnej ÔÇô niestety te cz─Östotliwo┼Ťci znikaj─ů ­čÖé B─Öd─ů bass trapy w przednich rogach zestrojone do tych cz─Östotliwo┼Ťci, ale chce nieco zniwelowa─ç ten problem rozstawieniem subow wedle diagram├│w i opisu poni┼╝ej ­čÖé Zapewne zaopatrz─Ö si─Ö we wszystkie wymienione modele i b─Öd─Ö po prostu testowa┼é u mnie w pomieszczeniu, ale pomy┼Ťla┼éem ze zapytam publicznie, mo┼╝e kto┼Ť co┼Ť m─ůdrego podpowie i doradzi ­čÖé

Tak wi─Öc z racji na bud┼╝et i wielko┼Ť─ç samych subow bior─Ö pod uwag─Ö tylko te modele od SVS ÔÇô 2x PC-2000 PRO lub 2x SVS SB-3000 lub 4x PB-1000 PRO.

Niestety inne nie mieszcz─ů mi si─Ö pod ekranem, mam tylko 48cm miejsca od pod┼éogi i wola┼é bym otwarte konstrukcje, acz nie wykluczam SB 3000, mo┼╝e dwa wystarcza w moim pomieszczeniu. Najbardziej chcia┼é bym PB-2000 PRO kt├│re przez chwile u mnie gra┼éy, ale niestety zachodz─ů na ekran i wygl─ůda to okropnie, wi─Öc zmieszcz─ů si─Ö tylko te powy┼╝ej ­čÖé

Jak zawsze, bardzo b─Öd─Ö wdzi─Öczny za rady i opinie, szczeg├│lnie takie z pierwszej reki ­čÖé

SUBY.jpg

Edytowano przez tomw
Udost─Öpnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak chcia┼éby┼Ť pod┼é─ůczy─ç 4 subwoofery, ale wyb├│r pad┼é na zacnie graj─ůce jednostki. SVS je┼Ťli chodzi o kino dedykuje serie o oznaczeniu PB, seria SB (zamkni─Öta) skierowana jest do u┼╝ytkownik├│w system├│w stereo, ale mo┼╝e z powodzeniem by─ç wykorzystywana w kinie. W tak ma┼éym pomieszczeniu rozwa┼╝y┼ébym zakup 2 subwoofer├│w i tu kwestia mocy jak na ten metra┼╝ SB2000 ju┼╝ b─Ödzie wystarczaj─ůce, chyba ┼╝e chcesz mie─ç nieco wi─Ökszy zapas mocy to SB3000.

26 minut temu, Q21 napisał:

Nie bardzo wiem jak chcia┼éby┼Ť pod┼é─ůczy─ç 4 subwoofery, ale wyb├│r pad┼é na zacnie graj─ůce jednostki. SVS je┼Ťli chodzi o kino dedykuje serie o oznaczeniu PB, seria SB (zamkni─Öta) skierowana jest do u┼╝ytkownik├│w system├│w stereo, ale mo┼╝e z powodzeniem by─ç wykorzystywana w kinie. W tak ma┼éym pomieszczeniu rozwa┼╝y┼ébym zakup 2 subwoofer├│w i tu kwestia mocy jak na ten metra┼╝ SB2000 ju┼╝ b─Ödzie wystarczaj─ůce, chyba ┼╝e chcesz mie─ç nieco wi─Ökszy zapas mocy to SB3000.

Podlaczenie to akurat jest najmniejszy problem, moj Arcam AVR850 ma dwa wyjscia plus kazdy SVS ma IN/OUT wiec mozna je polaczyc w szereg. I zupelnie nie mam na mysli mocy, gdyby mi tylko chodzilo o moc kupil bym jeden PB 4000 i mial z glowy. Chodzi o problemy z modami wlasnymi pomieszczenia i zanikiem basu w zakresie 50-70Hz, co chce zniwelowac rozstawieniem subow, jak na zalaczonym diagramie powyzej ­čÖé Acz dziekuje za wiadomosc :-)

Zdecydowanie nie chodzi tu o moc.

nie wiem czy znajdziesz ale na s─ůsiednim forum jest u┼╝ytkownik kt├│ry mia┼é 2 p├│┼║niej 3 i finalnie 4 suby w┼éa┼Ťnie w podobnej wielko┼Ťci pomieszczeniu.

Tamto forum nieco umiera ale mo┼╝e Ci si─Ö go odnale┼║─ç, mia┼éby┼Ť relacj─Ö z pierwszej reki.

Ja osobi┼Ťcie robi┼éem konfiguracj─Ö z 2.

Piotr

Mam bardzo podobny przypadek

3,9x7,5x2,7m pomieszczenie i straszne mody w okolicach 50hz

Drugi sub poprawi┼é sytuacj─Ö ale nie rozwi─ůza┼é problemu ca┼ékowicie┬á

Skorygowałem co się dało w aplikacji SVS +amp

Szedłbym mimo wszystko w większe suby a nie układ 4xPB1000

5 godzin temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie nie chodzi tu o moc.

nie wiem czy znajdziesz ale na s─ůsiednim forum jest u┼╝ytkownik kt├│ry mia┼é 2 p├│┼║niej 3 i finalnie 4 suby w┼éa┼Ťnie w podobnej wielko┼Ťci pomieszczeniu.

Tamto forum nieco umiera ale mo┼╝e Ci si─Ö go odnale┼║─ç, mia┼éby┼Ť relacj─Ö z pierwszej reki.

Ja osobi┼Ťcie robi┼éem konfiguracj─Ö z 2.

Piotr

Dziekuje bardzo, poszperam ­čÖé

3 godziny temu, Heathen napisał:

Mam bardzo podobny przypadek

3,9x7,5x2,7m pomieszczenie i straszne mody w okolicach 50hz

Drugi sub poprawi┼é sytuacj─Ö ale nie rozwi─ůza┼é problemu ca┼ékowicie┬á

Skorygowałem co się dało w aplikacji SVS +amp

Szedłbym mimo wszystko w większe suby a nie układ 4xPB1000

No niestety, mody pomieszczenia tym bardziej w malych pomieszczeniach to zmora ­čÖé Pulapki basowe, tylko nie takie z gabki ktore nic nie daja a strojone pod konkretna czestotliwosc powinny pomoc, ja wstawie dwa w rogi ­čÖé Ale najlepszym rozwiazaniem jest po prostu wieksza ilosc subow ­čÖé Z tego co czytam fachowe artykuly, 8 subow niweluje calkowicie mody pomieszczenia, dla tego chce 4 i zobacze co bedzie sie dzialo ­čÖé PB-1000 ma ten sam glosnik co 2000 ino moc mniejsza, wiec w teorii 4 powinny zagrac tak samo lub lepiej niz 2 x PB 2000 ­čÖé A w praktyce sie okaze jak zrobie porownanie w moim pomieszczeniu ­čÖé

Przed chwil─ů, Butler napisa┼é:

Ehe... 4 suby SVS SB3000 dadz─ů moc szytow─ů 10kW. To nie stwarza problem├│w przy pod┼é─ůczeniu na jednej fazie przy bezpieczniku 20A?

W teorii tak, ale w praktyce 4 suby beda graly pewnie na 20-25% mocy wiec pobor pradu bedzie ino ciut wiekszy przy 4 malych subach niz przy 1 duzym rozkreconym na maxa, bo beda wieksze straty ­čÖé Jesli potrzebujesz powiedzmy 800W aby osiagnac wymagana glosnosc w pomieszczeniu, to to sie nie zmieni niezaleznie od ilosci subow, jedyne co 4 suby beda wiecej nieco strat mialy wiec moze pobor wzrosnie o 100W┬á­čÖé┬áWiec definitywnie nie bedzie to problemem ­čÖé

3 godziny temu, tomw napisał:

Z tego co czytam fachowe artykuly, 8 subow niweluje calkowicie mody pomieszczenia, dla tego chce 4 i zobacze co bedzie sie dzialo

O! Elegancko. Ju┼╝ wrzuci┼éem Twoj temat do "obserwowanych" i czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů na ci─ůg dalszy. Pozdr.