Skocz do zawartości

SVS 2x PC-2000 PRO vs. 2x SB-3000 vs. 4x PB-1000 PRO do Kina Domowego


tomw

Recommended Posts

Witam ponownie szanownych, z kolejnym dylematem 🙂 Jako ze głośniki do kina już w końcu po długich namysłach i próbach wybrane – padło na Klipscha serie THX 8000 – teraz czas na suby i oczywiście problemy z modami własnymi pomieszczenia 🙂 Z racji na wielkość pomieszczenia – 3,8m x 5,10m x 2,10 – są problemy z częstotliwościami 50-70Hz (jeszcze przed pomiarami dokładnymi) i w miejscach w których są fotele - 1 metr od ściany tylnej – niestety te częstotliwości znikają 🙂 Będą bass trapy w przednich rogach zestrojone do tych częstotliwości, ale chce nieco zniwelować ten problem rozstawieniem subow wedle diagramów i opisu poniżej 🙂 Zapewne zaopatrzę się we wszystkie wymienione modele i będę po prostu testował u mnie w pomieszczeniu, ale pomyślałem ze zapytam publicznie, może ktoś coś mądrego podpowie i doradzi 🙂

Tak więc z racji na budżet i wielkość samych subow biorę pod uwagę tylko te modele od SVS – 2x PC-2000 PRO lub 2x SVS SB-3000 lub 4x PB-1000 PRO.

Niestety inne nie mieszczą mi się pod ekranem, mam tylko 48cm miejsca od podłogi i wolał bym otwarte konstrukcje, acz nie wykluczam SB 3000, może dwa wystarcza w moim pomieszczeniu. Najbardziej chciał bym PB-2000 PRO które przez chwile u mnie grały, ale niestety zachodzą na ekran i wygląda to okropnie, więc zmieszczą się tylko te powyżej 🙂

Jak zawsze, bardzo będę wdzięczny za rady i opinie, szczególnie takie z pierwszej reki 🙂

SUBY.jpg

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak chciałbyś podłączyć 4 subwoofery, ale wybór padł na zacnie grające jednostki. SVS jeśli chodzi o kino dedykuje serie o oznaczeniu PB, seria SB (zamknięta) skierowana jest do użytkowników systemów stereo, ale może z powodzeniem być wykorzystywana w kinie. W tak małym pomieszczeniu rozważyłbym zakup 2 subwooferów i tu kwestia mocy jak na ten metraż SB2000 już będzie wystarczające, chyba że chcesz mieć nieco większy zapas mocy to SB3000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Q21 napisał:

Nie bardzo wiem jak chciałbyś podłączyć 4 subwoofery, ale wybór padł na zacnie grające jednostki. SVS jeśli chodzi o kino dedykuje serie o oznaczeniu PB, seria SB (zamknięta) skierowana jest do użytkowników systemów stereo, ale może z powodzeniem być wykorzystywana w kinie. W tak małym pomieszczeniu rozważyłbym zakup 2 subwooferów i tu kwestia mocy jak na ten metraż SB2000 już będzie wystarczające, chyba że chcesz mieć nieco większy zapas mocy to SB3000.

Podlaczenie to akurat jest najmniejszy problem, moj Arcam AVR850 ma dwa wyjscia plus kazdy SVS ma IN/OUT wiec mozna je polaczyc w szereg. I zupelnie nie mam na mysli mocy, gdyby mi tylko chodzilo o moc kupil bym jeden PB 4000 i mial z glowy. Chodzi o problemy z modami wlasnymi pomieszczenia i zanikiem basu w zakresie 50-70Hz, co chce zniwelowac rozstawieniem subow, jak na zalaczonym diagramie powyzej 🙂 Acz dziekuje za wiadomosc :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie chodzi tu o moc.

nie wiem czy znajdziesz ale na sąsiednim forum jest użytkownik który miał 2 później 3 i finalnie 4 suby właśnie w podobnej wielkości pomieszczeniu.

Tamto forum nieco umiera ale może Ci się go odnaleźć, miałbyś relację z pierwszej reki.

Ja osobiście robiłem konfigurację z 2.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie nie chodzi tu o moc.

nie wiem czy znajdziesz ale na sąsiednim forum jest użytkownik który miał 2 później 3 i finalnie 4 suby właśnie w podobnej wielkości pomieszczeniu.

Tamto forum nieco umiera ale może Ci się go odnaleźć, miałbyś relację z pierwszej reki.

Ja osobiście robiłem konfigurację z 2.

Piotr

 

Dziekuje bardzo, poszperam 🙂

3 godziny temu, Heathen napisał:

Mam bardzo podobny przypadek

3,9x7,5x2,7m pomieszczenie i straszne mody w okolicach 50hz

Drugi sub poprawił sytuację ale nie rozwiązał problemu całkowicie 

Skorygowałem co się dało w aplikacji SVS +amp

Szedłbym mimo wszystko w większe suby a nie układ 4xPB1000

No niestety, mody pomieszczenia tym bardziej w malych pomieszczeniach to zmora 🙂 Pulapki basowe, tylko nie takie z gabki ktore nic nie daja a strojone pod konkretna czestotliwosc powinny pomoc, ja wstawie dwa w rogi 🙂 Ale najlepszym rozwiazaniem jest po prostu wieksza ilosc subow 🙂 Z tego co czytam fachowe artykuly, 8 subow niweluje calkowicie mody pomieszczenia, dla tego chce 4 i zobacze co bedzie sie dzialo 🙂 PB-1000 ma ten sam glosnik co 2000 ino moc mniejsza, wiec w teorii 4 powinny zagrac tak samo lub lepiej niz 2 x PB 2000 🙂 A w praktyce sie okaze jak zrobie porownanie w moim pomieszczeniu 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Ehe... 4 suby SVS SB3000 dadzą moc szytową 10kW. To nie stwarza problemów przy podłączeniu na jednej fazie przy bezpieczniku 20A?

W teorii tak, ale w praktyce 4 suby beda graly pewnie na 20-25% mocy wiec pobor pradu bedzie ino ciut wiekszy przy 4 malych subach niz przy 1 duzym rozkreconym na maxa, bo beda wieksze straty 🙂 Jesli potrzebujesz powiedzmy 800W aby osiagnac wymagana glosnosc w pomieszczeniu, to to sie nie zmieni niezaleznie od ilosci subow, jedyne co 4 suby beda wiecej nieco strat mialy wiec moze pobor wzrosnie o 100W 🙂 Wiec definitywnie nie bedzie to problemem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...