Skocz do zawartości

Dac do 1000zl


Fandzwieku

Recommended Posts

Cześć. Szukam daca do 1000zł, ważne by miał pilot może być używany . 

Czytałem że najlepszy jest rdac niestety jest po za zasięgiem cenowym 

Na poważnie rozważam daca toping d50, 

Mój sprzęt to kolumny robione w ktorych tweeter to SEAS H1322-06 29TAF/W

Wzmacniacz iamp100, który nie ma sterowania głośnością z pilota, dlatego tego wymagam od daca. 

Chciałbym do niego podłączyć tV, a za źródło najprawdopodobniej będzie malina, ale wiadomo im więcej wejść tym lepiej. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2021 o 18:12, Fandzwieku napisał:

 

Wzmacniacz iamp100, który nie ma sterowania głośnością z pilota, dlatego tego wymagam od daca. 

 

 

To sobie wstaw drabinkę. Ja też mam końcówkę diy i zrobiłem regulację głośności. To żaden problem. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie problem ale chciałbym mieć sterowanie przez pilota, przez drabinkę się tak nie da , ewentualnie kombinowanie z silnikiem krokowym i jakimś mikroprocesorze . 

Są alpsy z napędem ale też jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia . 

 

Pilot jest mi potrzebny do regulacji głośności. 

Wiem że to znacząco ogranicza wybór w tym przedziale cenowym . 

Edytowano przez Fandzwieku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fandzwieku a potrzebujesz też wzmacniacz słuchawkowy ?  Jak Ci się nie spieszy to w połowie miesiąca powinny być dostawy nowego Topping DX3 Pro+ , masz optyka do TV, USB do maliny, coaxial do CD, Bluetooth, mocny wzmacniacz słuchawkowy i pilota

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak naprawdę nie mam nic podpiete , bo telefon się raczej nie liczy. 

Czy możecie mi wytłumaczyć , jak kupie daca z regulacją głośności , to jeśli sygnał będę puszczał z maliny, TV po optyki, czy laptopa to regulacja będzie działać ? 

Na przykładzie toppinga d50s lub innego modelu tego producenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Tak. Z tym że polecam na DACu dać na maksa a uzywać potencjometru we wzmacniaczu. Chyba że ten jest mało precyzyjny jak w starszych NADach to wtedy faktycznie mozna dołożyć tą funkcjonalność na DACu.

Tak nie jest do końca. U mnie zarówno Topping E30, D90 i Rme Adi każdy jako preamp gra lepiej niż jako Dac. A wzmacniacz Cyrus 8.2. Obstawiam że w tańszych wzmacniaczach różnica na korzyść regulacji cyfrowej przez dac będzie jeszcze wieksza. 

Jedyny minus regulacji głośności w Topping ach to bardzo szybka reakcja na pilota. Plus z kolei to taki ze trudno niechcący przełączyć w tryb dac, więc ciężko uszkodzić kolumny

Chyba ze położysz coś na pilocie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

A to nie to samo w tym przypadku?

Do toppinga e30 podłączasz źródło analogowo tak?

Jak steruję głośnością z daców, to pomijam sterowanie we wzmacniaczu. (wejście na końcówkę mocy  lub tryb koncowki w zależności od wzmacniacza) U mnie bardzo duża różnica na plus

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Jak steruję głośnością z daców, to pomijam sterowanie we wzmacniaczu. (wejście na końcówkę mocy  lub tryb koncowki w zależności od wzmacniacza) U mnie bardzo duża różnica na plus

U mnie jest tak samo, tez zauważyłem, że z włączoną regulacją głośności w Toppingu jest znacznie lepiej. Nie pomijam sterowania we wzmacniaczu, niestety to wejście jest już zajęte. 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...