Skocz do zawartości

Klipsch cinema 600


Chucky

Recommended Posts

Witam. Mój pierwszy post na forum. Wiem że nie są to zbyt polecane urządzenia. Mam problem z subwooferem. Podczas wybierania filmu na netflixie, przełączania między kanałami i cichymi scenami z subwoofera wydobywa się buczenie/przydźwięk. Słychać je siedząc na kanapie 4m dalej. Oglądając tv wieczorem jest to dość irytujące. Macie może jakieś pomysły co może być nie tak? Serwis stwierdził że wszystko jest w porządku, według mnie nie jest i nie umie sobie wyobrazić że tak powinien buczyć ten subwoofer. Może wymienić go na jakiś podłączony kablem np. Klipsch r110sw? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chucky rozumiem, że sub podłączony bezprzewodowo?

Buczenie było od początku czy pojawiło się po czasie?

Mogą to być zakłócenia powstałe w sieci. Przepnij się do innego gniazdka.

Spróbuj ewentualnie wyłączyć urządzenia takie jak router/modem i zobacz czy to coś pomoże.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest podłączony bezprzewodowo. Do serwisu oddałem cały zestaw. Buczenie było od początku, belkę próbowałem też podłączyć kablem optycznym efekt był taki sam. Próbowałem w innych gniazdkach i dalej było tak samo. Po rożnych próbach odesłałem do serwisu a tam stwierdzono ze wszystko jest w porządku. U kolegi posiadającego  zestaw innej firmy z suba nie wydobywa się żaden dźwięk nawet przykładając ucho,  a z tego buczy na cały pokój. Dlatego wydaje mi się że coś jest nie tak z subwooferem. Może wina elektroniki?   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Chucky napisał:

Do serwisu oddałem cały zestaw. Buczenie było od początku, belkę próbowałem też podłączyć kablem optycznym efekt był taki sam. Próbowałem w innych gniazdkach i dalej było tak samo. Po rożnych próbach odesłałem do serwisu a tam stwierdzono ze wszystko jest w porządku.

to może tak ma być?

16 minut temu, Chucky napisał:

U kolegi posiadającego  zestaw innej firmy z suba nie wydobywa się żaden dźwięk nawet przykładając ucho,  a z tego buczy na cały pokój. Dlatego wydaje mi się że coś jest nie tak z subwooferem.

ale kolega ma zestaw innej marki.

Z tego co widziałem to belka ma wyjście na subwoofer. Jeżeli kolega ma suba aktywnego to może Ci pożyczy na czas przeprowadzenia testu? Będziesz wtedy wiedział czy to wina suba czy czegoś innego.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w serwisie nie stwierdzili usterki. Szkoda, że nie nagrałeś filmu i nie przesłałeś na skrzynkę odbiorczą serwisu. 
Najlepiej byłoby porównać drugi taki sam zestaw i sprawdzić czy problem z brumieniem będzie również się pojawiał. W mojej ocenie jest to albo uszkodzenie sprzętu albo problem z pętlą masy w instalacji. Sprawdź jeszcze jak możesz w innym miejscu ten zestaw 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisali coś na zasadzie wszystko ok porównane z innymi egzemplarzami.  Wiadomości w necie za wiele  nie ma o tych modelach, dlatego chciałem podpytać na forum może ktoś coś już przerabiał podobnego. Dlatego pomyślałem o wymianie samego suba. Gdy się wyłączy belka a sub jeszcze nie, dopóki nie zgaśnie migająca z tyłu niebieska dioda to przez ten czas też występuje buczenie, dlatego wydaje mi się że nie jest to spowodowane siecią wi-fi. Samo buczenie nie jest stałe takie bzzzz przerwa bzz przerwa bbzzzzzzzz. Też myślałem nad jakimś filtrem. Porównując dźwięk z samego tv do belki to przepaść. Teraz zastanawiam się jaka jest różnica miedzy soundbarem a zestawem ampli+glosniki czy różnica będzie też tak ogromna? Za kilka miesięcy będę szykował mały remont i zastanawiam się czy zostać przy obecnym zestawie czy może jednak wymieć na kino? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...