Skocz do zawartości

KD do 15k, czy do 8k?


marcm

Recommended Posts

10 godzin temu, marcm napisał:

Czy da sie w ampli wyciszyć lektora, aby efekt z kina byl lepszy, czy lepiej ogladac bez lektora i z napisami? 

Jak wyżej @S4Home pisze regulując (ściszając) kolumnę centralną ściszasz wszystko co dzieje się z przodu (na środku) ekranu. Niektóre amplitunery mają mechanizmy jak wspomniany Dialogue Enhancer lub pod inną nazwą (Onkyo ma np. Dialog Norm), ale one bazują z tego co czytałem w Onkyo na wzmacnianiu lub  osłabianiu częstotliwości ludzkiej mowy, czyli zmniejszając ten parametr wyciszysz nie tylko lektora, ale również dialogi w oryginalnej ścieżce. Lektor jest "dogrywany" do oryginalnej ścieżki najczęściej w kanale centralnym, ale żeby był dobrze słyszalny oryginalny poziom dźwięku jest nieco obniżany (równomiernie we wszystkich kanałach). Nie jest to specjalny kanał który można regulować bądź wyłączyć. Ja oglądam z napisami wersję oryginalną dźwięku. Są natomiast filmy tak ubogie w efekty że można sobie pozwolić na lektora, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Mówiąc wprost - nie ma możliwości regulacji z poziomu amplitunera dźwięku samego lektora.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcm napisał:

Czy da sie w ampli wyciszyć lektora, aby efekt z kina byl lepszy, czy lepiej ogladac bez lektora i z napisami? 

Nie po to kupuje się kino żeby oglądać z lektorem, czym lepszy posiada się sprzęt tym gorzej brzmią ścieżki z lektorem w szczególności te 5.1.

Lektora sobie spokojnie oglądniesz na tv lub soundbarze... lub systemie stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jasiek88 napisał:

Nie po to kupuje się kino żeby oglądać z lektorem, czym lepszy posiada się sprzęt tym gorzej brzmią ścieżki z lektorem w szczególności te 5.1.

Lektora sobie spokojnie oglądniesz na tv lub soundbarze... lub systemie stereo.

No właśnie tak sadzilem, jednak żona woli z lektorem. Cóż będzie musiała się przyzwyczaić przyzwyczaić :)

Ampli zamówiony, z kolumnami czekam jeszcze. Myślicie, ze lepiej 260f czy 280f? Chodzi o stosunek cena/jakosc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcm napisał:

Myślicie, ze lepiej 260f czy 280f? Chodzi o stosunek cena/jakosc.

Powiem tak, Twoje pomieszczenie 3,2x4,1 to 13m² najlepszym rozwiązaniem byłoby wziąć na odsłuch jedne i drugie i zdecydować co przypadnie Ci bardziej do gustu. RP280F mają zdecydowanie większe membrany średnio-niskotonowe (20cm) w porównaniu do RP260F (16cm) co z pewnością zaowocuje potężniejszym basem. Ja jak kupowałem (kupowałem używki więc problem żeby tego u siebie posłuchać był zdecydowanie większy) to "motałem" się między RF62 MkII a RF82 MkII (analogiczna sytuacja tylko to starsze modele) ostatecznie wybrałem RF82 MkII i nie żałuję, ale ja mam dwa razy większe pomieszczenie, do tego wysokie (kubatura ponad 80m³). Moja rada - test u Ciebie w pomieszczeniu. Z tego co czytam to jeszcze nie masz amplitunera, pogadaj dobrze z branżą i pewnie coś wymyślicie.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, seba3002 napisał:

A może zamiast podłogówek do tak małego pomieszczenia wystarczą klipsche RP 600m. To naprawdę fajne kolumienki, które nawet w stereo sprawdzają się całkiem przyzwoicie.

Myslalem rowniez nad nimi. Jednak musialyby byc na podstawkach, a jak kot zacznie wariować to boje sie ze je przewroci. A stawiac ich na podłodze czy szafce to nie bardzo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 18m2 kupiłem dla siebie kilka tygodni temu RP6000F (następca RP-260F). Rozważałem jednak kupno RP8000F (RP-280F), nawet był dla mnie faworytem. Na początku roku miałem oba modele równocześnie w domu na odsłuchu zanim zabrałem się za remont jaskini. Zdecydowanie lepiej u mnie zabrzmiały mniejsze. Dlaczego? 8000 zagrały troszkę potężniej, choć patrząc na porównanie wielkości do mniejszego brata różnica nie była proporcjonalna do gabarytów. Ale kontroli nad basem nie mogłem ogarnąć. Odsuwałem je od ściany, przesuwałem... Przez swoje gabaryty pole manewru miałem ograniczone, dudnienie było nieznośne. 6000 dużo szybciej udało mi się ustawić w optymalnym miejscu i nie musiały być odsunięte metr od tylnej ściany jak 8000, dużo lepiej się wkomponowały w mój gust.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 2 koty, 2 małe córki i właśnie te kolumny ustawione na standach 🙂. Zasypujesz podstawki piaskiem, kolumny przyklejasz do górnych blatów i myślę, że prawdopodobieństwo ich upadku jest takie jak wywrócenie kolumn podłogowych. 

Dodam tylko, że ten kolega, o którym piszę wymienił właśnie podłogowe klipsche na wspomniane przeze mnie monitory, bo do jego niewielkiego pomieszczenia były po prostu za duże. Można oczywiście zachwycać się pier.... basu, ale to w KD zapewni Ci dobry sub. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze w takim razie przemyslec z tymi frontami.

Na ta chwile ampli powinien do 30 dni byc u mnie....denon avr-x2700h, sub juz kupiony i w domu klipsch r112sw. 

Zastanawiam sie nad kolumnami surround, czy RP-402S, czy moze RP-140D. 

I sprawa kabli.... Cos polecacie? Duzo dobrego slyszalem o Melodika, wiadomo, ze nie chce przepłacać. Jednak kable chce zamówić w tym tygodniu, zeby ruszyc z remontem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.09.2021 o 20:02, marcm napisał:

Pokoj w którym chciałbym urzadzic KD ma 3,2x4,1m.

 

Dnia 29.09.2021 o 09:06, marcm napisał:

Z pokoju mogę w zasadzie zrobic co chce. Na ta chwile na scianach i suficie sa plyty gk. Moge tez powiesic na scianach co tylko chce.

Przy tej wielkości pokoju i możliwościach (płyty GK) to ZDECYDOWANIE na surround dałbym ścienne głośniki instalacyjne. Pamiętaj że ich część wysokotonową montuje się na wysokości odsłuchu lub nieznacznie wyżej. Decydując się na klasyczne naścienne rozwiązania ograniczysz sobie mobilność w pomieszczeniu bo po prostu mogą przeszkadzać w dojściu do sofy itp. Do tego warto dodać że minimalna odlegość odsłuchu do głośników powinna być większa jak 1m, przy instalacyjnych to dużo prostsze do zrealizowania nawet w mniejszych pokojach. 

9 godzin temu, marcm napisał:

I sprawa kabli.... Cos polecacie? Duzo dobrego slyszalem o Melodika

Co do kabli to na forum wojna za wojną była, chyba jedna z najbardziej kontrowersyjnych kwestii w światku audio. Do siebie też kupiłem Melodika. Na fronty MDC2400 Purple Rain, na resztę BWC2400 (wiem, grube, ale promocja i wyszły taniej jak 2,5mm). Trochę mi się koncepcja zmieniła bo amplituner zawędrował w prawy tylny róg pomieszczenia i musiałem drugi raz kupić przewody na fronty tylko dłuższe. Jak coś to mam teraz zbędne nieużyte 6m Melodika MDC2400 (na fronty) i 1m Melodika MDC2250 (na center). BWC2400 też mam za dużo, ale kable dopiero będę przeciągać to nie wiem ile zostanie z 60m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2021 o 22:23, marcm napisał:

Zastanawiam sie nad kolumnami surround, czy RP-402S, czy moze RP-140D. 

402s

Dnia 16.10.2021 o 22:23, marcm napisał:

I sprawa kabli.... Cos polecacie? Duzo dobrego slyszalem o Melodika, wiadomo, ze nie chce przepłacać. Jednak kable chce zamówić w tym tygodniu, zeby ruszyc z remontem. 

Melodika pasuje do Klipscha. 

ewentualnie oehblach, tanie a dobre kabelki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal zastanawiam sie nad surroundami. Nie wiem co lepsze bedzie w tym pomieszczeniu, dlatego tez zrobile rzut z gory. Zastanawiam sie nad RP-402S, RP-140D/240D oraz RP-500SA. 

Czy te RP-500SA nadalyby sie na atmosa zainstalowene na suficie zamiast na frontach. 

Edit: wymiar 2.2m dotyczy sciany, a nie jakby moznabyloby sie sugerowac szafka rtv. Sama szafka bedzie miala ok. 1.2m-1.4m

16347367375327333508056907131318.thumb.jpg.0fc285ac04bc44bd77e741647a23fe45.jpg

Edytowano przez marcm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marcm napisał:

Czy te RP-500SA nadalyby sie na atmosa zainstalowene na suficie zamiast na frontach. 

Absolutnie nie.

16 godzin temu, marcm napisał:

Zastanawiam sie nad RP-402S

Gdybyś iał je bliżej siebie to zdecydowanie te.

16 godzin temu, marcm napisał:

RP-140D/240D

czy one będa na łasko na ścianie? Wtedy nie magą być  za tobą.

Zatem w takiej konfiguracji 402s

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

czy one będa na łasko na ścianie? Wtedy nie magą być  za tobą.

Zatem w takiej konfiguracji 402s

Piotr

Moga byc plasko na scianie i w lini prostej, bez roznicy jak bym je ustawil. Chodzi o jakosc. 

Do atmosa co bys zaproponowal? 

Kable oehlbach silverline sp25 w szpuli sa niedostepne. Chyba wezme te z serii nizej oehlbach spiker wire. Nadadza sie na tyly? Na fronty chce coś lepszego, chyba melodika mdsc 25 kupie. Jednak cena wydaje się wysoka. 

Ogolnie, do których kolumn (front, central, sub, efektowe) kupic lepsze kable? Ma to znaczenie 

Co sądzisz o STRAIGHTWIRE musicable do suba 4m? Mam propozycje kupna za 300zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcm napisał:

Do atmosa co bys zaproponowal? 

Jeśli zestawy Klipscha to pewnie CS 16 ? Ale są też takie Magnaty z podwójnym Tweeterem a tańsze

Więc wział bym Maganaty IC

21 godzin temu, marcm napisał:

able oehlbach silverline sp25 w szpuli sa niedostepne. Chyba wezme te z serii nizej oehlbach spiker wire. Nadadza sie na tyly? Na fronty chce coś lepszego, chyba melodika mdsc 25 kupie. Jednak cena wydaje się wysoka. 

Ten Oehlbach stawiał bym wyżej od MDSC. Chyba że zalezy Ci konkretnie na zredukowaniu Vki. Te kable dośc mocno tłumią górę i dół. Wtedy się fajnie wpisują.

21 godzin temu, marcm napisał:

Co sądzisz o STRAIGHTWIRE musicable do suba 4m? Mam propozycje kupna za 300zl.

Mówisz o tym?

https://soundapproach.com/straight-wire-musicable-ii-subwoofer-cable-single.html

To jego chyba klasyczna cena?

Ja polecam Wireworld Luna 8. Solidny dobry kabelek.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...