Skocz do zawartości

Kino Yamaha i subwoofer


Astreuz

Recommended Posts

Witam. Kupiłem w tamtym roku zestaw kina domowego Yamaha YHT-2940. Chciałbym jednak zmienić w nim subwoofer- nie to, że jest za słaby tylko irytuje mnie to, że całe kino się załącza automatycznie wraz z ,,startem" telewizora, a subwoofer muszę włączać i wyłączać za każdym razem. Przeważnie rozsiądę się na kanapie i włączam ulubiony film, i po pewnym czasie brakuje mi bassu przez co muszę iść do suba go załączyć, a parę razy zdarzyło mi się zapomnieć go wyłączyć i tak sobie działał. Zauważyłem, że są subwoofery które się jakoś załączają automatycznie wraz z kinem. Czy można zamienić ten subwoofer na jakiś, który się załącza automatycznie bądź przerobić ten, a jeśli tak to w jaki sposób ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawa jest taka, że w tych subwooferach które podaliście jak Magnat 302a czy Heco Aurora 30a jest całkiem inne podłączenie. W tym subwoofer'ze wygląda ono tak:

IMAG0364.jpg

imag.pngJa wiem tomek572 że potrzebuję z subwoofera z funkcją auto, tylko pytanie jakiego żeby był właśnie możliwy do podłączenia pod ten amplituner.

Edytowano przez Astreuz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, teraz widzę. Tylko jeszcze mnie zastanawia czy jeden z tych subwoofer'ów nie będzie za mocny. Ja mam u siebie pokój 4x4, dlatego kupiłem małe satelitki a nie wielkie kolumny do kina domowego. Taki 45W jest akurat, może z 20W więcej by się zdało, bo po co ma mieć aż tak wielką moc, skoro nie zostanie wykorzystana gdyż...rozsadzi pokój. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no bez przesady, teraz tak patrzyłem na ceny tych sub'ów i one po 1tys+ chodzą. Już o tej aurorze to nawet nie wspominam, bo ona jest droższa niż cały mój zestaw kinowy razem z amplitunerem licząc ( zapłaciłem za niego 1900 zł). Wiem, że i pewnie do 5 tys dałoby się kupić subwoofer, ale to nie ten klient docelowy i nie te wymagania. Ja to raczej się sugerowałem, aby to był jakiś tańszy subwoofer może do 400-500 zł a nie po ponad 2 tysiące, aż takim audiofilem nie jestem. Ten sub ma dopełniać filmy w technologii 5.1, nic więcej, żadnej muzyki nie włączam na kinie- po to mam głośniki Edifiera podpięte pod komputer.

Edytowano przez Astreuz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanych jeżeli nie chcesz wydać dużej kwoty na nowy, podobnych modeli (albo poprzedników) co wskazali koledzy, zerknij jeszcze na Klipsch-a. Najważniejsze żeby miał ten tryb Auto. A jak znajdziesz zawsze możesz zapytać co to jest warte - w przypadku czegoś innego. Z doświadczenia wiem że nawet branża pomoże 😉, której zresztą bardzo dziękuję za okazaną pomoc @S4Home

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Tak teraz patrzyłem i rzeczywiście Magnat 301A byłby w tym budżecie jako używka. Jednak mam pewne pytanie. Niedaleko ode mnie gościu sprzedaje subwoofer aktywny ( bo mam nadzieję, że ten który posiadam jest aktywny i takiego muszę szukać) s30 eth VoiceKraft. Czy jest to coś warte, czy omijać szerokim łukiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Astreuz napisał:

s30 eth VoiceKraft. Czy jest to coś warte, czy omijać szerokim łukiem?

VK w swojej ofercie miał wiele subwooferów. Najbardziej udane jak na swoją półkę cenową były modele 7810/7820/7830. 

Jak masz blisko to podjedź i sprawdź jak w Twojej ocenie wypada. Być może Ci wystarczy.

Gdybym miał jednak wybierać padło by na Magnata.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...