Skocz do zawartości

Boski napar czyli nasza ulubiona kawa


Asia

Recommended Posts

Aktualnie Brazylia Santos. Niska kwasowość. Średnio mocna. Ekspress jest bodajże Philipsa wersja ze specjalnym pojemnikiem do spieniania mleka.. Wymóg był żeby był jak najmniejszy. 
Po 2 latach używania mogę stwierdzić, że była to najlepsza inwestycja. Bez kawy o każdej porze robionej na zawołanie, przeżycie nocy z młodszym dzieckiem i poranków ze starszym byłoby chyba niemożliwe. 

BTW. Jakiego używacie metalu w młynku? Stali, czy może miedzi? :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Asia napisał:

A kolbowy mieliśmy jako pierwszy. Nie do zajechania chyba.

Z tymi  kolbowymi to bywa różnie.... Parę lat temu w pracy mieliśmy kupione kilkanaście identycznych i parę sztuk się posypało, mimo że miało łączny "przebieg" poniżej stu zaparzonych kaw i były normalnie eksploatowane.
U mnie kolbowy ma już ładnych kilkanaście lat i od kilku jest jako rezerwa - albo jak dostanę od znajomych jakąś zmieloną kawę ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolbowy kolbowemu nierówny, rozpiętość cenowa jest tu ogromna: od 200 zł do parunastu tysięcy (i nie mam namyśli sprzętu profesjonalnego z kilkoma grupami).

Z tych tańszych to jedynie dawna Gaggia Classic trzyma poziom, a takie solidniejsze zaczynają się obecnie od dwóch, trzech tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

Czyli polecacie i mam ją kupić po wypiciu moich trzech próbek od Tommy`ego?

Kawa to trochę tak jak gatunki muzyczne , trzeba posłuchać wszystkiego, by wiedzieć co nam odpowiada.

Lubię Santos , i właśnie zakupiłem kolejne 2kg. :) Nie jest kwaśna i ma tą fajną nutę orzechów .

20211001_213009.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fafniak napisał:

To świetny (według mnie) produkt

Natomiast kawiarki - bialetti 

To mamy taki sam zestaw :) Mnie trochę wkurza to, że sporo kawy zostaje po mieleniu w młynku, i trzeba go solidnie wytrzepać, ale może tak jest w większości młynków, szczególnie tych tańszych? Nie mam pojęcia. Jak będę na swoim, to na pewno zainwestuję w jakiś fajny ekspres ciśnieniowy. Jestem bardzo ciekawy różnicy między takim automatycznym urządzeniem a zestawem młynek plus kawiarka.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@gienas mielenie, jak mówią, ma znaczenie, a ja zapomniałam dopisać, że kolega kazał mi ustawiać ekspres na 1 filiżankę, a nie 2, bo im krócej się przelewa, tym kawa mniej kwaśna. W sumie ważny czynnik w moim przypadku, ale go pominęłam. Tak czy siak wbrew regule kawa została zmielona na grubo i też była bdb 😄 

Tak czy siak tutaj kilka zdań

https://www.cafepanamera.com/blog/37_jak-zmielic-kawe-mielenie-kawy-a-rodzaj-parze.html

https://www.delonghi.com/pl-pl/porady/kawa-z-ekspresu-kolbowego - wątek o ubijaniu kawy w moim ekspresie brzmi szamańsko, ale może to też metoda :) 

https://www.tommycafe.pl/blog/27_mielenie-kawy-czyli-jak-zmielic-kawe.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...