Skocz do zawartości

Yamaha WXAD-10 wymiana?


Dynas

Recommended Posts

Cześć.

Panowie, czy warto wymienić tytułową Yamahę na coś innego? Sytuacja jest taka, Cambridge CXA61 + Dali Oberon 9 i słuchając utworów z Tidala odtwarzam korzystając z DAC w Yamaszce, bo nie ma ona cyfrowego wyjścia, a podejrzewam, że DAC w Cambridgu jest lepszy. Natomiast jak włączę przez TV (optyk do wzmaka) z Youtube jakiś kawałek w dobrej jakości, to mam wrażenie, że jest lepsza jakość niż z Tidala (hi-fi). Nie wiem czy to jakiś efekt placebo czy jak ale jak słuchałem wcześniej z yamahy + marantz pm6006 + KEF Q350 (też dac yamahy) to miałem wrażenie, że mój zestaw, z którego słucham przy komputerze (AIM SC808 + ATH r70x) gra jednak lepiej i bardziej detalicznie. Teraz jak porównam Cambridge CXA61 + Dali Oberon 9 z YT z TV po optyku to np. przy tym utworze https://www.youtube.com/watch?v=dnUivavym1c&ab_channel=IHeartFlac moje słuchawki mają na noc... Może trochę namieszałem ale chyba wiecie o co mi chodzi? Czy jest sens wymieniać yamahę, za którą dostanę może z 500zł na np. Cambridge CXN 2 ? Ile mi to da? Nie wiem akurat czy to dobry przykład bo tutaj znowu pewnie w CXNie DAC jest lepszy niż w CXA61...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

WXAD10 to fajny produkt, ale do tańszych, prostszych systemów hifi. Jeśli, chciałbyś mieć na pokładzie zestaw funkcji sieciowych (TIDAL,Spotify, etc) w DAC na pokładzie (optyczny lub coax) to rozważ koniecznie, popularnego Bluesounda Noda w najnowszej 3 wersji https://www.tophifi.pl/multiroom/systemy-bezprzewodowe-bluesound/bluesound-node-2021.html?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral

Zapraszamy Cię na odsłuch lub na wypożyczenie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PorkOne napisał:

A na pewno masz wszystko dobrze podłączone - yamaha do cxa61?

No tak, RCA - bez filozofii

20 minut temu, PorkOne napisał:

Próbowałeś grać z innego źródła niż tidal? spotify? deezer?

Nie, raczej tylko Tidal.

20 minut temu, PorkOne napisał:

Próbowałeś podłączyć komputer bezpośrednio do cxa po usb i puścić tidala z kompa?

Nie, komputer mam w kompletnie innym pokoju. Raczej chciałem się oprzeć na doświadczeniu ludzi, którzy mieli z takimi rzeczami do czynienia wcześniej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby DAC był odpowiedzialny za problem który opisujesz.
Może się okazać że kupno dużo droższego klocka niewiele zmieni.
Dlatego sugerowałbym raczej poeksperymentowanie, najprościej: puść to samo co puszczasz z WXAD bezpośrednio z tidala na komórce po BT do CXA i porównaj (tak, wiem BT to zło, ale co ci szkodzi?).

Kawałki (szczególnie nieoficjalne) na YT mogą być innego mastera lub wogóle potraktowane jakimiś equalizerami więc porównanie tidal vs yotube nie jest najlepszym wyjściem.

CXN jak i Node nie są jakimiś wybitnymi klockami, są nowoczesne, stabilne i wygodne, ale DAC-i mają podobno raczej przeciętne (chociaż dla mnie zupełnie wystarczające!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już przy obecnej konfiguracji masz wrażenie że TV gra lepiej po otyku to koniecznie WXAD 10 jest do wymiany. Widocznie totalnie Tobie nie siadło jego brzmienie albo nie wpasowało się w system.

CXN to urządzenie na lata, tanie nie jest ale da Ci znacznie lepszy odbiór.

Ewentualnie taniej Project Stream Box S2 albo Ifi ZEN Stream lub po prostu Malina

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha WXAD10 to świetne urządzenie w swoim przedziale cenowym ale fakt, cudów bym się nie spodziewał jeśli chodzi o jakość brzmienia. Wszystko sprowadza się do ceny. 

Przeskok jakościowy w przypadku CA CXN V2 czy 851n będzie na prawdę bardzo duży. Pytanie jakiego brzmienia oczekujesz? Jesli szukasz muzykalności to 851n byłby lepszym rozwiązaniem. CXN V2 zapewni lepszą dynamikę oraz wyciągnie więcej smaczków z nagrań kosztem barwy. 

Możesz także rozważyć transport sieciowy taki jak Pro Ject Stream Box S2 Ultra, łagodniejszy SOtM SMS200 neo lub iFi Audio Zen Stream. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...