Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza/ampli stereo


Domin91pl

Recommended Posts

Witajcie, robię kolejną przymiarkę do zmiany sprzętu liczę, że już ostatnią. O mnie:
Pokój ~30m z czego kawałek to kuchnia, zatem odsłuchowy fragment mieszkania to ze 20m^2.  Głownie Jazz, Pianino, hip hop, trochę radio, muzyka klubowa (marginalnie).
Obecnie zestaw HX80+ Unitra AS632 chciałbym zastąpić czymś świeższym i jeśli głośniki będą mniejsze to tylko ogromny plus.
Moje przemyślenia:
Streamer Yamahy WXAD 10 + no właśnie co?
Ampli Yamahy r-n, tylko który 2,3,4,6 seria?
znowu Yamaha MCR-N670D (tylko czy da się kupić bez głośników i czy ELAC mają do niej sens)
Nie upieram się przy tej marce jednak jej estetyka przemawia do mnie a myślę, że nie jest to najgorszy chłam w tej półce cenowej
Coś innego?
Co do głośników mam 2 typy
ELAC Debut B5.2 - który chyba najbardziej do mnie przemawia w skali jakość/cena bo obecnie mogę mieć komplet za ~700-800 zł
Polk T15 choć to chyba nieco tańszy zestaw i opinii jak na lekarstwo

W sumie nic co wstawiłem wyżej nie spełnia wszystkich moich wymagań ale byłbym szczęśliwy gdyby była możliwość podpięcia TV/konsola, spotify w wersji bezpłatnej, Tidal, koniecznie gramofon (RCA) oraz potrzebuję zwykłego radia.

Myślałem też o raspberry pi, ale rzeźby dużo, a wariant idealny to obsługa na urządzeniu/pilotem, a nie tylko przez telefon.

Budżet, sam nie wiem pewnie nie chciałbym znacznie przekroczyć 3 tysięcy więc najchętniej celowałbym w coś ~RN402+ELAC, ale nie wiem czy takie połączenie ma sens. Czy jak jestem ignorantem dźwiękowym słuchającym dotychczas muzyki na sprzęcie, który posiadam to będzie dla mnie różnica między RN402 vs 602? Może to i tak będzie taki skok, że spokojnie wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci za odpowiedz.  Zatem pianocraft odpada.

Przy założeniu yamahy rn602 co jest dla niej sensowna alternatywa? Jaki wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy w podobnym budżecie jeśli chciałbym do niego ELAC?

Z rzeczy pewnie istotnych słuchamy na prawdę po cichu zazwyczaj, nie robimy dyskotek w domu

edit:

tak czytam, a jeśli wyrzekałbym się Spotify/Tidal to Magnat mr780 to lepszy wybór pod Głośniki elac niż rn602?

Edytowano przez Domin91pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz RN 602 albo 803 a niżej nei polecam to nie jest ci potrzebny już WXAD 10

To Ci jest potrzebne jeśli masz czysty wzmacniacz bez sieci wśrodku.

Do Yamahy warto podłączyć ELACi ale B6.2 albo KEF Q 350

MR 780 gra lepiej od RN 602 tu jednak nieco jaśniejsze kolumny jak Magnat Signature 503, Monitor Audio Bronze 100.

Ewentualnie Exposure 1010 + WXAD 10 i wymienione wyżej kolumny. Tu masz czysty wzmacniacz

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Jeśli wybierzesz RN 602 albo 803 a niżej nei polecam to nie jest ci potrzebny już WXAD 10

To Ci jest potrzebne jeśli masz czysty wzmacniacz bez sieci wśrodku.

Do Yamahy warto podłączyć ELACi ale B6.2 albo KEF Q 350

MR 780 gra lepiej od RN 602 tu jednak nieco jaśniejsze kolumny jak Magnat Signature 503, Monitor Audio Bronze 100.

Ewentualnie Exposure 1010 + WXAD 10 i wymienione wyżej kolumny. Tu masz czysty wzmacniacz

Piotr

Dziekuje Piotrze za odpowiedz. Jeśli chodzi o magnata to 503 tylko nieznacznie podniosą budżet ale audio bronze to 4x wyższy koszt niż ELAC, wyskoczymy sporo poza budżet.

O Exposure nie słyszałem zainteresuje się tematem.

Czy różnica między ELAC 5.2 a 6.2 jest tak duża ze warto zapłacić ponad 2x tyle? Bo wtedy wychodzę jakies 1000 zł poza planowany budżet ;)

kefy wyglądają obłędnie czytałem ze fajnie grają ale dalej rozmawiamy ~2500 vs 700 za same głośniki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN602 jest dobrym kierunkiem. Masz bardzo dużą funkcjonalność oraz niezłą jakość. Oczko wyżej jeśli chodzi o brzmienie byłby Magnat MR780, Audiolab 6000a czy Quad Vena II. Warto byłoby posłuchać jaśniejszego brzmienia takiego jak Monitor Audio Bronze 100 oraz muzykalniejsze Heco Aurora 300 czy Indiana Line Tesi 261 aby określić kierunek poszukiwań. 

Jedno jest pewne, odpuść wszystko co jest poniżej Yamahy RN602, ponieważ będziesz za jakiś czas szukał dalej. Rozważ czy nie lepszym rozwiązaniem byłby wyższej klasy wzmacniacz wykorzystujący WXAD10. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Domin91pl napisał:

Jaki wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy w podobnym budżecie jeśli chciałbym do niego ELAC?

Amplituner stereo ze zwykłym radiem w trzech wersjach: Cambridge Audio AXR85, AXR100, AXR100D.

Kolumny które sobie upatrzyłeś są kiepsko wykonane i tutaj lepszym wyborem jest np. Elac Debut Reference DBR62

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Q21 napisał:

Yamaha RN602 jest dobrym kierunkiem. Masz bardzo dużą funkcjonalność oraz niezłą jakość. Oczko wyżej jeśli chodzi o brzmienie byłby Magnat MR780, Audiolab 6000a czy Quad Vena II. Warto byłoby posłuchać jaśniejszego brzmienia takiego jak Monitor Audio Bronze 100 oraz muzykalniejsze Heco Aurora 300 czy Indiana Line Tesi 261 aby określić kierunek poszukiwań. 

Jedno jest pewne, odpuść wszystko co jest poniżej Yamahy RN602, ponieważ będziesz za jakiś czas szukał dalej. Rozważ czy nie lepszym rozwiązaniem byłby wyższej klasy wzmacniacz wykorzystujący WXAD10. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

 

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Amplituner stereo ze zwykłym radiem w trzech wersjach: Cambridge Audio AXR85, AXR100, AXR100D.

Kolumny które sobie upatrzyłeś są kiepsko wykonane i tutaj lepszym wyborem jest np. Elac Debut Reference DBR62

 

Jestem w szoku zatem ze kiepsko wykonane kolumny dostają jakieś „nagrody” (choćby w kategorii cena jakość).

Czy zatem jeśli sugerowane przeze mnie ELAC są kiepskie, a polecane przez Was są poza budżetem to połączenia Magnat/rn602 podłączając do Altusow na przeczekanie da się słuchać?

jesli rozmawiamy o wyższej klasy wzmacniaczu to czy za 2 tys da się taki kupić? (wsad10 kosztuje około 1000). Zdaje mi się ze może się okazać to skórka za wyprawę, na dodatek niespójnie estetyczne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Domin91pl napisał:

Czy różnica między ELAC 5.2 a 6.2 jest tak duża ze warto zapłacić ponad 2x tyle? Bo wtedy wychodzę jakies 1000 zł poza planowany budżet

Warto. B5 są fajne ale dopiero w B6 uzyskujesz prawdziwe brzmienie.

Większa dynamikę, szerszą scenę.

Może o to chodziło :)

https://www.mediamarkt.de/de/product/_yamaha-r-n602-2022071.html

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Warto. B5 są fajne ale dopiero w B6 uzyskujesz prawdziwe brzmienie.

Większa dynamikę, szerszą scenę.

Może o to chodziło :)

https://www.mediamarkt.de/de/product/_yamaha-r-n602-2022071.html

Piotr

Możliwe choć te wyglądają na powystawowe (na moja znajomość niemieckiego) dodatkowo tylko odbiór osobisty co nieco utrudnia :(

 

czyli pewnie stanie na ampli a głośniki będą w późniejszym terminie :(

Edytowano przez Domin91pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...