Skocz do zawartości

Amplituner do zestawu klipsch.


HTX

Recommended Posts


Dzień dobry,

posiadam zestaw kina domowego składający się z amplitunera onkyo rz-820 frontów klipsh Rp-8000f , centralnego klipsch rp-504c, tylne  rp-500m i atmos Klipsch RP-500SA.

Zestawu używam w 60% filmy 40 muzyka w pomieszczeniu ok. 40m2 salon połączony z kuchnią. Słuchałem  Rp-8000f w połączeniu z arcam avr550 dźwięk  był o wiele lepszy niż z mojego onkyo, i teraz mam dylemat  kupić arcam avr550 czy nowszy avr-10 który dostarcza 80w w stereo (tylko czy to nie za mało?) .Mam w domu jeszcze jakieś stare końcówki mocy jedna to 6 kanałowy rotel rb-976 a druga rotel rb-951 mógł bym nimi zasilić głośniki efektowe a całą moc amplitunera wykorzystać na fronty i centralny. 

A może coś używanego np. procesor avr860 i wykorzystać te rotele a w przyszłości jak dozbieram $ to jakąś porządną końcówkę mocy , za około 10 000 tys. można też kupić używkę arcam avr-850 ale czy warto?

Proszę o pomoc w wyborze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup porządną końcówkę (Emotiva lub trochę droższe typu Atoll AM200, Roksan K3 itp.) ewentualnie integrę z możliwością pracy jako końcówka mocy, podłącz pod preout na fronty i będzie fajnie. Arcam też super opcja, oni przynajmniej uczciwie piszą ile mocy ma amplituner na kanał no i w jednym pudle to powinno zagrać lepiej jak Onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja tutaj masz faktycznie 2.

Pierwsza to zakup końcówki mocy lub wzmacniacza zintegrowanego i podłączenie do obecnego amplitunera.

Druga opcja to faktycznie wymiana amplituner na całkiem inny.

Arcam ma zupełnie inny dźwięk niż Onkyo i tu moc będzie nawet wyższa. Japończycy podają moc przy wysterowaniu jednego kanału i dużych zniekształceń. Brytyjczycy podchodzą do tego rzetelniej.

Jeśli nie szukasz bajerów sieciowych to arcam to dobry pomysł.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie będziesz oglądał filmy w związku z czym lepiej postawić na wyższej klasy amplituner kina domowego, który poradzi sobie także w systemie stereo do słuchania muzyki. AVR550 czy AVR10? Wszystko zależy od ceny i czy mówimy o nowych sprzętach.

Warto byłoby wziąć jeszcze pod uwagę Anthem MRX540, który zapewni bardzo wysoką jakość dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, HTX napisał:

Zdecydowany jestem kupić arcama tylko pytanie który model wybrać myśle o nowym avr 10. 

To na pewno bezpieczny wybór bo ma wsparcie.

To juz produkt który wyszedł spod opieki Samsunga.

15 godzin temu, HTX napisał:

Tak jak pisałem wcześniej avr10 jak i avr 550 kupował bym nowe ale już avr850 używke zakładałem budżet do ok. 10000 tys, pytanie czy warto inwestować w starsze modele. 

Jesli skupiasz się tylko 100% na dzwieku DTS HS, Dolbry True HD i tak dalej, nie wykorzystujesz go sieciowo, oraz nie jesteś fanem wszystkich dodatków obrazowych to warto.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...