Skocz do zawartości

Tani (do ~1700) wzmacniacz stereo na kilkanaście m.kw. Yamaha A-S201, Pioneer A-10AE lub....??


Tweeter2016

Recommended Posts

Witam forum audio-specjalistów!

Mam mały domek na Mazurach, a w nim pokój (kilkanaście metrów kw.), który trzeba wypełnić muzyką :) Muzyka będzie pochodzić albo z PC (może przez DAC, może przez optyka?) i z USB (pendrive).  Nie potrzebuję amplitunera (nie słucham radia, no może poza WNET_fm). Nie potrzebuję dużej mocy, zależy mi na możliwie dobrym dźwięku i możliwości odtwarzania  - jak pisałem wcześniej - z USB. Muzyka bardzo różna (ale głównie spokojna od chillout, przez instrumentalną i jazz po POP, rock,....).

Rzuciłem okiem na ofertę wzmacniaczy i spodobały mi się: Pioneer A-10AE (choć trochę mała moc, A-40AE byłby lepszy, ale trudno je znaleźć- firma splajtowała) i Yamaha A-S201. Oba w podobnej cenie. Także starszy Marantz 6006, (już trochę droższy). Co jeszcze jest warte uwagi w przedziale 1000-1700 zł (mogą być używane)? Zauważyłem, że przez ostatni rok sprzęt audio znacząco zdrożał :(

Czy ten Pioneer 2x30W nie jest za słaby? Jak to gra? A co sądzicie o podstawowej Yamaszce?

To nie moje pierwsze stereo, mam już trochę tego złomu, ale mimo wszystko nie mam dużego doświadczenia i rozeznania w sprzęcie audio / stereo.

Do tego jakieś monitorki by się przydały, ale o to będę pytał później - zacznę poszukiwania od wzmacniacza. Nie wszystko na raz.

( podobają mi się Fyne Audio 500, choć wolałbym 501-ki :); Ew. Heco Aurora 300 lub coś tego pokroju. Może ELAC Debut 6.2? ).

Dzięki.

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bardzo niedoceniany wzmacniacz. Tak, mam go, więc mogę się narazić na opinie, że dlatego chwalę. Ale co tam... Jednak go dobrze znam.

Po prostu, moim zdaniem gra lepiej niż bardzo wiele innych w tej cenie. To jest "golas", ale zamiast dodatkowej elektroniki on po prostu fajnie gra. Klasyczna konstrukcja z solidnym toroidem. Ma charakter. Gra przejrzyście, ale nieco po cieplejszej stronie z wyraźnym akcentem na wokale. Bas z takiego rezystorowego malucha nie może grać na żołądku, ale jest zaskakująco dobrej jakości. No i jest po prostu bardzo muzykalny, fajnie różnicuje, to co powinien. Najlepiej się czuje w muzyce akustycznej. 

Sprawdź, jeśli masz możliwość. No ja jestem zaskoczony, że jest tak mało polecany jako pierwszy sprzęt.

Edytowano przez Grzesiek202
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Pioneer A-10AE (choć trochę mała moc, A-40AE byłby lepszy, ale trudno je znaleźć- firma splajtowała

Nie splajtowała tylko została wykupiona przez innego inwestora, to zupełnie co innego.

Jeśli nowy to faktycznie NAD 316 a jeśli może być używany to masz w tej cenie znacznie lepsze klocki

Denon PMA 1500, Harman HK 680,

A co do kolumn to Tannoy M2, Magnaty serii Quantum.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Tweeter2016,

Oba urządzenia, o których pisałeś to co prawda podstawowe sprzęty, ale skoro 

10 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Nie potrzebuję dużej mocy, zależy mi na możliwie dobrym dźwięku i możliwości odtwarzania  - jak pisałem wcześniej - z USB.

to będą one wystarczające. Możesz również zerknąć na Yamaha CRX-N470D (gdzie już masz wszystko) lub coś używanego ale lepszego klasowo np. Denon PMA 1500 lub Yamaha A-S501/A-S701 (tylko one są bez USB)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie splajtowała tylko została wykupiona przez innego inwestora, to zupełnie co innego.

Jeśli nowy to faktycznie NAD 316 a jeśli może być używany to masz w tej cenie znacznie lepsze klocki

Zwykle nowy inwestor przejmuje firmę gdy ta ma poważne kłopoty finansowe. Dobrze, że firma nie zniknie z rynku. Oby tylko nowym inwestorem nie byli Chińczycy!

NAD 316 przyjrzę mu się, ale to już jak będę w Wawie. Tu gdzie jestem obecnie w sklepach ME, KMP i NEONET nie ma tak niszowych sprzętów :)

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Denon PMA 1500, Harman HK 680,

A co do kolumn to Tannoy M2, Magnaty serii Quantum

Denon - rzucę okiem, Harman Kardon - kiedyś mi się podobały, ale ponoć są raczej awaryjne.

Tannoy - niedawno sprzedałem M1 :) Wolałbym coś innego :) Magnaty biorę pod uwagę, bo firma jest OK. Także polecane KEF Q350 i inne wymienione.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...