Skocz do zawartości

Elac Reference B6 vs Elac Debut B6.2 vs ..............??? (do 1500-1700 zł, stereo, nowe lub używane)


Tweeter2016

Recommended Posts

Jeszcze mam pytanie odnośnie monitorków (na pokój kilkanaście m.kw.). Znalazłem Elac Debut B6.2 (teraz są nowe poniżej 1300 zł) lub w tej samej cenie powystawowe Elac Reference B6 - które zagrają lepiej? A może polecicie coś ciekawszego za 1500 zł +/- 200 zł ? Rozważam nowe, powystawowe, ale także używki.

Biorę też pod uwagę:

MONITOR AUDIO BRONZE 2

Uwaga - monitorki będą stały (od tyłu) blisko ściany ! Bass reflex lepiej żeby był z przodu.

Muzyka będzie pochodzić albo z PC (może przez DAC, może przez optyka?) albo z USB (pendrive) i dostarczana do kolumn głośnikowych przez wzmacniacz. (jeszcze nie wiem jaki to bedzie wzmacniacz).  Muzyka bardzo różna (ale głównie spokojna od chillout, przez instrumentalną i jazz po POP, rock,....).

Dzięki za podpowiedzi!

 

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tweeter2016 ja kierowałbym się bardziej w stronę  Debut B6.2 ale jeżeli masz możliwość to porównaj to choćby z Polk Audio s20e, Heco Aurora 300 lub Pylon Pearl Monitor.

Z używanych faktycznie Kef Q350 może być dobrym kierunkiem.

9 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Uwaga - monitorki będą stały (od tyłu) blisko ściany ! Bass reflex lepiej żeby był z przodu.

tym bym się nie sugerował.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Bronze 2 to jednak słabszy model.

DBR62 moim zdaniem grają lepiej ale jedna są znacznie droższe obecnie.

Z używek KEF Q 350, Heco Metas XT 301 czy Dali Ikon 2, ostatnie z hybrydowym wysokotonowym.

 

Czyli Bronze 2 nie za dobre? Szkoda, bo wyglądają ciekawie (to też ważne) i mają dobrą cenę 1400 zł .

DBR62 dużo lepsze od Bronze 2 i Debut 6.2 ?? Są obecnie za 1880 nowe i 1500 powystawowe.

A te najtańsze, Debut 6.2 - jak je oceniacie?

 

2 godziny temu, LBX Systemy Audio napisał:

 ja kierowałbym się bardziej w stronę  Debut B6.2 ale jeżeli masz możliwość to porównaj to choćby z Polk Audio s20e, Heco Aurora 300 lub Pylon Pearl Monitor.

A te Debuty B6.2 z jakimi wzmacniaczami się dobrze zgrywają? W tej chwili mam do sprawdzenia tylko amplituner Onkyo TX 8250, docelowego wzmacniacza jeszcze nie wybrałem :)

Pylony mają BR z tyłu, cena  bardzo OK, 1000 zł w Euro. Heco 300 - mniej więcej wiem czego się spodziewać, bo Onkyo gra z 700-kami. Nie znam kompletnie Polk Audio s20e. Obejrzę je w przyszłym tygodniu, bo mają je w kilku sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

A te Debuty B6.2 z jakimi wzmacniaczami się dobrze zgrywają? W tej chwili mam do sprawdzenia tylko amplituner Onkyo TX 8250

proponuję Ci żebyś na razie porównał cokolwiek z listy, tak, żebyś miał jakikolwiek punkt zaczepienia.

W założonym przez Ciebie budżecie jest na prawdę spory wybór sprzętu nowego i używanego.

Zacznij od tego co masz dostępne w okolicy, podziel się z nami własnymi przemyśleniami a będzie łatwiej coś doradzić. 
Ewentualnie zapraszam do kontaktu telefonicznego. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi!

Znam w sumie trzy zestawy kolumienek (najlepiej te pierwsze):

- Heco Aurora 700 - grają z Onkyo 8250 i jest to dobry duet. Podoba się (spodziewam się podobnego grania w serii 300). To sprzęt ojca, więc w każdej chwili mogę zabrać "na testy" amplituner.

- KEF LS 50 - bardzo fajne, kumpel posiadał. Podobabało mi się ich granie. Dziś zrobiły się dość drogie, nawet używane kosztują w okolicach 3000 zł. Nie mogę tyle wyłożyć.

- Dali Zensor 3 - słuchałem ich sporo, wydaje mi się, że dobrze wypadają w gatunkach muzycznych których osobiście słucham, czyli spokojniejszej muzyce.

Innych nie znam, bo trudno powiedzieć, że znam kolumny których słuchałem przez 15 minut w ...Media Markt :)

 

Myślę, że takie odpowiedniki Zensorów 3 pasowałyby mi.  Tylko nie wiem, które grają podobnie? W sumie mogę wybrać same Zensory, używane są po 1300. Wydaje mi się, że nowe były 2-3 lara temu w tej cenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...