Skocz do zawartości

Słuchawki do 1000 zł


Recommended Posts

Zastanawiam się nad nowymi słuchawkami. Budżet do 1000 zł. Dokanałowe i douszne odpadają . Mogą być przewodowe lub bezprzewodowe , tutaj brak upodobań . Przeznaczenie - domowe słuchanie muzyki , każdego rodzaju . 

Aktualnie posiadam Ath Msr7-b z których jestem mega zadowolony aczkolwiek z racji wieku , skóra na pałąku odpada płatami co strasznie wygląda a te nakładki które można kupić poprostu mi nie odpowiadają wizualnie a tym bardziej komfortem. Podobnie z padami choć te można wymienić . Napisałem do zagranicznego serwisu bo akurat tu przebywam z prośbą o wycenę wymiany pałąku i padów i cena.... 200 euro gdzie za te pieniądze można kupić nowe . Po głupiej odpowiedzi czy sobie żartują , dostałem ofertę na ok.110-115 euro .

Iść w nowe czy naprawić ?

Czy są jakieś słuchawki w których problem pękania skóry nie występuje lub problem występuje tylko z padami które łatwo wymienić a pałąk jest zrobiony z czegoś innego ? 

IMG_20210926_114330.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z pękaniem skóry nie występuje gdy zamiast niej jest w tym miejscu materiał. W większości przypadków, gdy łuszczące się powierzchnie są z ekoskóry wystarczy to co się łuszczy złuszczyć do materiału. W przypadku pałąka nie będzie to mieć wpływu na dźwięk. Takie pady sądzę ze powinny zastąpić obecne: https://pl.aliexpress.com/item/1005001937183337.html . Uważam że z powodu stanu ich pokrycia szkoda wyrzucać takie słuchawki. Możesz poeksperymentować z innymi padami pasującymi rozmiarem. To moze mieć wpływ na dźwięk. Czasem moze go pogorszyć a innym razem poprawić. Sama budowa padów moze mieć znaczący wpływ na brzmienie. Sam fakt perforowania skóry moze zmienić brzmienie. Również grubość padów. Warto o tym poczytać po różnych forach słuchawkowych na świecie. W słuchawkach Brainwavz HM5 wyściełanie pałąka od strony głowy jest z materiału i wtedy taki problem nie występuje bardzo długo. A pady są z założenie zwykle wymienne. Jeśli odpowiada Ci brzmienie Audio-Technica ATH-MSR7b, to zawsze możesz kupić następne w nowszej odsłonie. Jeśli kupisz słuchawki z welurowymi padami i pałąkiem wyściełanym materiałem, to da gwarancję ze nigdy nie będą się łuszczyć. Naturalna skóra jest zwykle znacznie trwalsza od ekoskóry. Takimi słuchawkami są np. z rodziny Philips Fidelio X1, X2 lub X3. To spore słuchawki stacjonarne i do tego otwarte. Podałem je jako przykład. Wybór czarnego koloru pokrycia nieco ułatwia sprawę, bo łatwiej uniknąć dysonansu w różnicach odcieniu nowych wymiennych elementów. 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Philips Fidelio

O ile mi wiadomo to pady nie sa zdejmowane/wymienne ale za to obszyte materiałem chyba welur co może dać wieksza trwałość niż różnej maści skóra plus komfort (nie grzejace sie tak bardzo w kontacie z ciałem).

Edytowano przez Chyba Miro 84
O ile...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Problem z pękaniem skóry nie występuje gdy zamiast niej jest w tym miejscu materiał. W większości przypadków, gdy łuszczące się powierzchnie są z ekoskóry wystarczy to co się łuszczy złuszczyć do materiału. W przypadku pałąka nie będzie to mieć wpływu na dźwięk. Takie pady sądzę ze powinny zastąpić obecne: https://pl.aliexpress.com/item/1005001937183337.html . Uważam że z powodu stanu ich pokrycia szkoda wyrzucać takie słuchawki. Możesz poeksperymentować z innymi padami pasującymi rozmiarem. To moze mieć wpływ na dźwięk. Czasem moze go pogorszyć a innym razem poprawić. Sama budowa padów moze mieć znaczący wpływ na brzmienie. Sam fakt perforowania skóry moze zmienić brzmienie. Również grubość padów. Warto o tym poczytać po różnych forach słuchawkowych na świecie. W słuchawkach Brainwavz HM5 wyściełanie pałąka od strony głowy jest z materiału i wtedy taki problem nie występuje bardzo długo. A pady są z założenie zwykle wymienne. Jeśli odpowiada Ci brzmienie Audio-Technica ATH-MSR7b, to zawsze możesz kupić następne w nowszej odsłonie. Jeśli kupisz słuchawki z welurowymi padami i pałąkiem wyściełanym materiałem, to da gwarancję ze nigdy nie będą się łuszczyć. Naturalna skóra jest zwykle znacznie trwalsza od ekoskóry. Takimi słuchawkami są np. z rodziny Philips Fidelio X1, X2 lub X3. To spore słuchawki stacjonarne i do tego otwarte. Podałem je jako przykład. Wybór czarnego koloru pokrycia nieco ułatwia sprawę, bo łatwiej uniknąć dysonansu w różnicach odcieniu nowych wymiennych elementów. 

Możesz podać więcej przykładów słuchawek z welurowymi padami i pałąkiem wykonanym z materiału ?

Nie wiem jak takich szukać bo wpisując w googlach to znajduje wielkie g*** a na stronach sklepów inrnetowych próżno szukać takich filtrów . Dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwsze X1, których od bardzo dawna nie ma w sprzedaży, miały welurowe pady zamontowane na stałe. Późniejsze wersje włącznie z reedycją X1s mają welurowe bardzo łatwo zdejmowane pady na zatrzaskach wraz ze stelażem na którym są rozpięte i do którego są przyklejone. X1s to konstrukcyjnie X2HR w kolorystyce X1 i z odpowiednio ukształtowanym brzmieniem. Gdyby chcieć wymienić je na nieoryginalne po ich zużyciu trzeba by ten stelaż wymontować i na niego zakładać pady przed ich umieszczeniem na słuchawkach. Same pady mimo że są okrągłe na zewnątrz o średnicy 11cm, to maja owalne wycięcia na uszy. Może być trudno zdobyć zamienniki do nich. Ale trwałość powinna być duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Milan Rusnak napisał:

Możesz podać więcej przykładów słuchawek z welurowymi padami i pałąkiem wykonanym z materiału ?

Nie wiem jak takich szukać bo wpisując w googlach to znajduje wielkie g*** a na stronach sklepów inrnetowych próżno szukać takich filtrów . Dziękuję 

Z żadnej przeglądarki takich informacji nie uzyskasz. Sam nie znam wszystkich słuchawek. Te które znam podałem. Bywa że wyścielanemu materiałem pałąkowi towarzyszą skórzane pady  i po ich zużyciu trzeba je wymienić. Brainwavz HM5 i wiele modeli z nimi spokrewnionych do takich nalezą. Snab Euphony posiadają na wyposażeniu opcjonalne pady welurowe ze skórzanymi wnękami na uszy. Welurowym padom często towarzyszą inne oparcia na głowę pałąka w postaci plastikowych opasek lub skrzydełek lub wyściełań w postaci gumowych lub silikonowych. Tak jak już pisałem nawet gdy na skutek kontaktu z nasza głową ekoskóra zaczyna obłazić, wystarczy sprawić aby stała się ona powierzchnią z materiału po oczyszczeniu ( np. tępym nożem) z tego co z niej odchodzi. Nie robił bym z tego tragedii. Wyściełania opasek nagłownych są również dostępne jako zamienniki. Można kupić nakładki np. z wełny na takie zużyte opaski. Tu pozostaje tylko kwestia estetyki. Jeśli nie zadowala nas to co jest dostępne w sensowych cenach, pozostaje kupić nowe słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze jeśli szukasz słuchawek o funkcjonalności obecnych, podobnym brzmieniu z welurowymi padami i pałąkiem wyściełanym materiałem, to takich nie znajdziesz. Ath Msr7-b to słuchawki o dość zredukowanych gabarytach do celów mobilnych. W tego typu słuchawkach rzadko można spotkać welur. Niezbyt dobrze się on sprawdza outdoorowo i daje zwykle nieco lżejsze brzmienie na basie w stosunku do skóry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Obawiam się ze jeśli szukasz słuchawek o funkcjonalności obecnych, podobnym brzmieniu z welurowymi padami i pałąkiem wyściełanym materiałem, to takich nie znajdziesz. Ath Msr7-b to słuchawki o dość zredukowanych gabarytach do celów mobilnych. W tego typu słuchawkach rzadko można spotkać welur. Niezbyt dobrze się on sprawdza outdoorowo i daje zwykle nieco lżejsze brzmienie na basie w stosunku do skóry.

Jako że nie używam już w ogóle sluchawek w "terenie" gabaryty nie mają większego znaczenia . Na spokojnie poprzeglądam modele na stronach bardziej znanych producentów , a później będę szukał gdzie je odsłuchać . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips to marka istniejąca w bardzo szerokim segmencie elektroniki i nie tylko bo również agd :) . Jednak słuchawki to jedna z ich specjalności. Jakiś czas temu spotkałem się z informacją o tym że mają w ofercie równocześnie około 100 modeli słuchawek. Najbardziej znane są jednak w segmencie popularnych niskobudżetowych. Philips Fidelio X2HR to poprzednik obecnie topowego modelu X3 które nie tak dawno kosztowały około 1500 zł. Wyceniają swoje produkty niżej niż czysto słuchawkowy Sennheiser. Klasą dźwięku X2HR są często porównywane do HD600 lub HD800, jednak to inne brzmienie. Sądzę że wielu osobom Philipsy mogą bardziej przypaść do gustu, bo to dość rzadki przypadek słuchawek otwartych z dociążonym nisko schodzącym basem. Faktycznie dzięki dość sporej ich skuteczności i stosunkowo niskiej impedancji można ich używać podpiętych do dość słabych źródeł. Z drugiej strony w pełni moim zdaniem można je docenić podłączając do dość mocnych wzmacniaczy słuchawkowych. Nie bez powodu Philips podkreśla dużą moc użytych w nich przetworników. Dzięki temu dobrze nadają się do muzyki wymagającej dużej dynamiki i wysokich natężeń dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zainteresować się słuchawkami Sony WX1000XM3. Są teraz do kupienia za 999: https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=sluchawki_bezprzewodowe_sony_wh_1000xm3_czarne_z_systemem_redukcji_halasu

Moim zdaniem są one bardzo wygodne, z pewnością wygodniejsze od B&W PX, których używam na co dzień. Nie wiem tylko, jak jest w ich przypadku z wymianą padów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pirlo81 napisał:

Beyerdynamic dt990 - świetne wykonanie, mega wygodne. Są dostępne w media ex. Kup, wypróbuj, w razie czego oddasz bez żadnych dodatkowych kosztów. 

Wymienna "skóra" na pałąku jest dostępna na aliex. za grosze, do tego spory wybór wymiennych padów.

Ta skóra na pałąku jest na zatrzask czy ze zdjęć źle wnioskuje ? Czytałem trochę o nich i same dobre opinie , tak jak o dt880. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...