Skocz do zawartości

DAC w BS Node a Topping d90


1siedem

Recommended Posts

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum. Na innym jestem od wielu lat. Zdaje sie,  że tu jest nieco większy ruch :)

Czy ktoś miał okazję porównać DACw BS Node 2/3 z Toppingiem d90?

Teoretycznie Topping ( czy Denafris Aries 2)  powinien wygrać. Zastanawiam się jednak czy roznicę usłyszę na Harpia Amstaf w wersji z lepszymi bebechami i xinkaku pa-m.

Zależy mi na odpowiedziach tych, co mieli okazję porównać te sprzęty sami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toppingi grają po prostu inaczej.

niestety coraz częściej patrzy się na parametry samego DACa. A to mylne podejście.

Raz że sama kośc nie gra, a dwa że zwiększanie nieograniczanie częstotliwości nie idzie w parze z jakością dzwieku w takowych DACach.

Blusound masz rozumiem? Coś Ci w nim nie pasuje jak gra po analogu?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2021 o 07:41, S4Home napisał:

Blusound masz rozumiem? Coś Ci w nim nie pasuje jak gra po analogu?

Piotr

 

Jeszcze nie mam. Zastanawiam się między nim a malinką. Chcę kupić u siebie na miejscu ale chwilowo wyprzedany ...

Dnia 4.10.2021 o 09:24, Q21 napisał:

Wszystko zależy co chciałbyś poprawić, na jakim brzmieniu Ci zależy.

Treściwe, dokładne, z przestrzenią, jak trzeba to szybkie i dynamiczne, bez luzów na basie.

Dnia 4.10.2021 o 09:24, Q21 napisał:

Uzyskasz zupełnie inne brzmienie, czy lepsze?

No właśnie inne czyli jakie?

Czy macie Państwo Toppinga demonstracyjnego czy po prostu wysyłacie nowego i jak pasuje,to zostaje u klienta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 1siedem napisał:

eszcze nie mam. Zastanawiam się między nim a malinką. Chcę kupić u siebie na miejscu ale chwilowo wyprzedany ...

Blusound to gotowy dobry system. Z fajną apką.

Ale Malina + DiGi ONE 1.2 pod wpięciu do DACa niczym mu nie ustępuje. Jest tańsza i zapewne na dłuższe lata.

My Mamy nowego. Nie jest wygrzany jeśli o to pytasz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 1siedem napisał:

Czy macie Państwo Toppinga demonstracyjnego czy po prostu wysyłacie nowego i jak pasuje,to zostaje u klienta?

Niestety sprzedaliśmy ostatnią sztukę modelu D90, zostały nam najnowsze D90se. Najprawdopodobniej Topping D90 nie będzie już dostępny, ponieważ brakuje komponentów. 

Jeśli nie słuchałeś jeszcze Node2i to nie rozpędzałbym się od razu z dokupieniem DACa. Topping D90 poprawi przestrzeń oraz doda nico dołu, bardziej kontrolowany dół uzyskasz na Toppingu D70s MQA, nie wspominając już o D90se, w którym pojawi się głębia. 

W mojej ocenie więcej możliwości uzyskasz kupując malinkę z  DiGi ONE 1.2. Będziesz mógł się skupić na lepszym DACu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...