Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Koledzy musili by napisać co to były za końcówki mocy i też sporo słuchaliśmy na niezłym w sumie piecu Hagela, był też jakiś drogi Denon mówiąc o integrze.

Ogólnie te mniejsze monitory Dali spisały się z jakimś efektem WOW, gdy słuchaliśmy podłogowych Sonus Faber, Dali czy Focal nie zawsze mi to tak pasowało, przykładowo albo był nieco bulowaty bas, albo podłogowe Cantona grały bez wypełnienia i ofensywnie, znowu Sonusy trochę specyficzne i dźwięk jakiś miału lekko rozmazany i dla cięższej muzyki słabo.

Całkiem fajnie sprawdziły się dwa monitory Dali, te najmniejsze w stawce chyba jeszcze lepiej zagrały bo miały więcej błysku, oderwania dźwięku od budy.

Co ciekawe to nie było aż tak czuć w przypadku najmniejszych monitorów aby grała w nich obudowa, wiadomo że te zestawy były tak na szybko łączone z wszystkim to nie ma co się też spodziewać super zgrania.

Trochę brakowało mi więcej wzmacniaczy i w sumie kolumn na stanie.

Mowa o ciekawych konstrukcjach.

Może Koledzy napiszą jakie to były modele wzmacniaczy i kolumn. 

 

IMG_20211016_160549.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zlocie! Naprawdę ciekawe doświadczenie, fajne sprzęty i super uczestnicy. Przerzuciliśmy sporo sprzętu. Na więcej brakło niestety czasu i troszkę sił. Także nie wiem jak inni, ale ja mam niedosyt :) O wrażeniach z odsłuchu postaram się coś napisać później - muszę zebrać myśli. Na razie wrzucam kilka fotek :)

E7573539-E6BD-4734-9152-754860DB6847.jpeg

BFE41578-3C57-47A1-8368-DE34A950A399.jpeg

03825127-7719-4880-95F2-E07823B20B47.jpeg

454FDA53-2E48-4AE3-B0FE-BCF8D6CB9EFF.jpeg

1607A2CF-7DD5-408E-9BA8-43A520ACD777.jpeg

1C66AE1B-AB10-40BE-8FCE-F6B13ABDB2D3.jpeg

C4065439-5540-48E9-B13D-6C3AB027DC4C.jpeg

6E8AC74D-9696-4B4C-9EED-46130DDF16BA.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał Hegel 95 , Denon A110, zestaw Marantza 30, końcówka First Watt , icepower 1200. Żródło Marantz 30 i na końcu Naim. Dac/pre RME albo z Hegla.

Z kolumn Sopra No2 , Cantony Reference K7 chyba , Dali Rubicony 6 i 2 , Sonusy . I jak dla mnie hit , malutkie Dali .

Sopry -jakbym miał je kupić na podstawie odsłuchów w tym pomieszczeniu to nigdy :D Nie zagrały w żadnej kombinacji , dudnienie i łomot bez separacji. No nie , po prostu nie. Podejrzewam że gdyby je ustawić w 50 m2 , byłoby inaczej.

Cantony - a takie niemieckie aluminiowe granie :D

Sonusy - przy spokojniejszej muzyce super . Ale dać im metalu, szybkiej elektroniki , to niestety się wykładają. 

Rubicony 6 - z podłogówek zagrały chyba najlepiej , według mnie. Czasami zdarzyło im się przyiskrzyć delikatnie.

 

Menuety - aż jestem w szoku jak te maleństwa zagrały. Super przestrzeń , wysokie , średnica , szybkość, barwa. Co prawda z racji wielkości swoje ograniczenia mają , ale jak dla mnie naprawdę hit. 

 

Dzięki wszystkim za fajnie spędzony dzionek :) 

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niewielkie monitory miały fajnie poukładany dźwięk, co nie do końca bym powiedział o Sonus Faber czy Focal, więc raczej monitory pokazały się z lepszej strony.

Też wątpię aby tak wymagające Sonusy zadowoliły się wzmakiem Denona chyba tak samo z Focalem.

Pokój odsłuchowy miał z 30 parę metrów, ale przez akustykę trochę brakowało mi takiej namacalności jak w moim malutkim pokoju, jakieś dziwne przyzwyczajenie.

Przykładowo w utworze Maria Boris Blonk Turner's Ship nie było takiego efektu wow aby dźwięk gdzieś wychodził poza ściany w pokoju plus masywne wypełnienie jak to była w moim małym pokoju.

Zlot ogólnie świetny, bardzo dobrze było poznać tak fajnych ludzi i poszerzać swoje znajomości.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że powrót Dali w wielkim stylu. Co cieszy, bo to kolumny jeszcze w znośnych cenach (chociaż jakiś czas temu mocno podrożały).

Zadziwia opis grania Focali. Byłem ciekaw, czy zrzucą Wam paputki, a tu wrażenia zdaje się zgoła odmienne.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rega napisał:

Eeeee , Kraft to tylko na forum ogólnym sprawia takie wrażenie. A prywatnie to zupełnie spoko gość.

To najwyższy czas by także na forum  ogólnym był to zupełnie spoko gość...

Fajny pomysł z tym spotkaniem-gratuluję Kolegom zaangażowania ...i Koleżance też 😎

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...