Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Tak, świetny pomysł z tym spotkaniem. Tu oczywiście ukłon w stronę organizatorów i wszystkich zaangażowanych, dzięki którym mogło się odbyć. No i w ogóle, coraz fajniejsze to nasze forum :) 

A mógłby ktoś napisać, jakiego utworu słuchaliśmy najpierw na Dali a chwilę później na Focalach. Znaki szczególne: nisko schodzący bas. Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, nowy78 napisał:

A mógłby ktoś napisać, jakiego utworu słuchaliśmy najpierw na Dali a chwilę później na Focalach. Znaki szczególne: nisko schodzący bas. Dzięki. 

To pytanie do kolegi @mkk, zdaje się, że to on wygrzebał gdzieś utwór, na którym zdaje się, poległa większość słuchanych kolumn 🙂

A ja chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie, no i przede wszystkim Oli @Redakcja AUDIO i @RoRo za pomoc w jego zorganizowaniu. Oczywiście wielkie podziękowania dla salonu Audio Forum za udostępnienie salki odsłuchowej (i za reklamowe długopisy dla mojego synka 😉). 

Ma nadzieję, że dzisiejsze spotkanie nie będzie odosobnionym "przypadkiem" i tego typu "imprezy" będziemy organizować częściej. 

Pozdrawiam, Sebastian 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy78 napisał:

Tak, świetny pomysł z tym spotkaniem. Tu oczywiście ukłon w stronę organizatorów i wszystkich zaangażowanych, dzięki którym mogło się odbyć. No i w ogóle, coraz fajniejsze to nasze forum :) 

A mógłby ktoś napisać, jakiego utworu słuchaliśmy najpierw na Dali a chwilę później na Focalach. Znaki szczególne: nisko schodzący bas. Dzięki. 

Utwór z niskim basem to James Blake - Limit to your love.

Forumowy świeżak również dziękuję za wspólne przesłuchiwanie sprzętu i poznanie kilku ciekawych piosenek :) Była super przyjazna atmosfera, więc nie pozostaję nic innego, jak tylko spotkać się wspólnie kolejny raz. Jeszcze raz dzięki dla wszystkich obecnych i towarzyszący klimat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

To pytanie do kolegi @mkk, zdaje się, że to on wygrzebał gdzieś utwór, na którym zdaje się, poległa większość słuchanych kolumn 🙂

A można wiedzieć, które nie poległy?

Piszecie jakbyście byli tam dla przyjemności. Nie. Przeprowadzaliście misję dalekiego zwiadu. Proszę relacjonować konkretnie i ze szczegółami, bo od rzetelności tego raportu może zależeć taktyka naszych dalszych działań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2021 o 14:03, Asia napisał:

Mam nadzieję, że wnioski z sobotniego spotkania pomogą w organizacji edycji wiosennej. Może nad morzem w okolicy 16 czerwca ( Boże Ciało)? Wygląda, że mamy tam sporą reprezentację

No na przykład taki pomysł.

Swoją drogą wychodzi, że Dali Menuet to czarny koń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Asia napisał:

To raczej kolega Halik był zmotywowany, ale może bez Krafta nie miał odwagi.

 

Odwagę i chęci miał, gorzej z czasem.  Żałuję że nie mogłem pojechać, i wiem ze dołożyłem się w ten sposób do nieobecności Jarka, lecz serio nie mogłem. Proza życia. 

Obiecuję że na następnym spotkaniu bede i Krafta tez dostarczę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

A można wiedzieć, które nie poległy?

Tego nie zdradzę 🙂. Przede wszystkim, wszystkie zestawienia były dobierane, moim zdaniem, w dość przypadkowy sposób. Mieliśmy trzy pary kolumn podłogowych za kilkadziesiąt tysięcy złotych, 2 pary monitorów (w tym jedne minimonitorki), wzmacniacz marantza seria 30, nowego rocznicowego denona, hegla h95, 2 końcówki mocy - jedna w klasie D, druga w klasie A (jedna i druga, z tego co wiem, to profukcjie DIY). I teraz patrząc na wszystko z "audiofilskiego" punktu widzenia, podłogówki za grube dziesiątki tysięcy nie miały prawa zagrać z tak "budżetową" amplifikacją. No i może dlatego najmniej wymagające z całego grona menuety, sprawdziły się najlepiej. A może też po prostu to bardzo fajne kolumienki 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytujecie się tutaj o więcej szczegółów z odsłuchu i chcecie konkretów - głównie @Kraft. Pamiętajcie proszę jednak, że tak naprawdę na zabawę mieliśmy 6 godzin w tym czas na zapoznanie się i naładowanie baterii (szybka pizza, kawka, ciasteczko). To absolutnie nie mogły być odsłuchy krytyczne. Było na nie zbyt mało czasu. Nie próbowaliśmy więc różnych ustawień kolumn (nie jeździliśmy nimi po sali), kilku przywiezionych sprzętów nawet nie sprawdziliśmy (kabelki, przetworniki DAC) czego strasznie żałuję. Po prostu samo przepinanie klamotów zajmowało sporo czasu. Stąd też pewien rozgardiasz na zdjęciach. 

Dla mnie największym rozczarowaniem były duże Focale. I zgadzam się tu w zupełności z kolegą @mkki @Arko55. Gdybym miał je kupić po odsłuchu w tym salonie audio to ktoś by mi musiał chyba dopłacić. Była straszna kicha. Te kolumny kompletnie nie zagrały i w ich brzmieniu nie pasłowało mi absolutnie nic. Od barwy, po bas (dudnienie), dziwną sztuczną plastikową średnicę, po chlupoczące wysokie tony - aż w pewnym momencie chciałem się upewnić czy na pewno słuchamy Tidala w wersji Hifi bo miałem wrażenie że lecą jakieś empetrójki 64kbps. Ten tweeter był mega dziwny, wierzcie mi.

Druga największa lipa to Cantony. Ostro, aluminiowo, sztucznie, bez średnicy. Jeden z Kolegów (przepraszam, nie pamiętam nicka) dawał nam dziesięć minut na ich odsłuch. Nie wytrzymaliśmy nawet pięciu :D

Bardzo fajnie spisały się zabawki @mkk i @nowy78. Aż miałbym ochotę ich odsłuchać nieco dłużej. Dwa przeciwieństwa - waga piórkowa i potężny kloc, a pokazały klasę.

Cieszę się też, że Uczestnikom spodobały się moje Menuety. Miałem straszne obawy przed tym czy zabieranie ich do odsłuchu w pomieszczeniu prawie 30m ma w ogóle sens. Jak widać - było warto. Oczywiście monitorki wykrzaczyły się na utworach wymagających basu, ale swoje myślę poczarowały :) 

Na samym końcu podpięliśmy jeszcze streamer Naima z dedykowanym zasilaczem za skromne 110000zł+. Boleśnie przekonałem się, że solidne źródło w systemie to jednak ważna sprawa :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak - trzeba podziękować @Kraft za rozpropagowanie tych Dali. Bo już nawet nie chce mi sie przypominać ile razy w ciagu ostatnich dwóch lat proponowałem je do odsłuchu i NIKT nie chciał. I właśnie dopiero Kraft sobie o nich przypomniał. Mnie osobiście, one nie przypadły do gustu. Możliwe, że nie były słuchane w odpowiednich warunkach i z odpowiednim sprzętem. Ja, jednak wolę inny rodzaj przekazu. Jednak czasem warto posłuchać czegoś innego niż ,,jedynie słusznych produktow,, Nawet pomimo testu Krafta, to zaledwie kilku Kolegów miało okazję ich posłuchać. Teraz okazuje się że ich brzmienie jednak wciąga wielu.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...