Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

37 minut temu, Rega napisał:

Ale słychać, ,że ten bas jest mocno ,, podmastrowany,, i taki jakiś nienaturalny. Ogólnie słaby i NIE PODOBA mi się.

Już nie chciałem tego mówić ale taki niski modulowany ton to taka efekciarska zagrywka żeby "było inaczej"

Jak znajdą się 🤬 inne moje słuchawki to sprawdzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Organizatorzy - wyszło na to, że zostałem pierwszym krytykantem. Nie to było moim celem. Chodziło mi jedynie o utwór. Wielki szacunek Wam się należy za zorganizowanie zlotu. Jak wiadomo nieobecni nie mają racji i właściwie nie powinienem się odzywać. Proszę traktować mój wpis jako odpowiedź dla Fafniaka dotyczącą ,,przeszkadzajek,, w utworze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę szkoda, że nie było @audiowita i @Krafta😉. Ale mam nadzieję, że i to jest do nadrobienia🙂. W ogóle mam nadzieję, że w przyszłości będzie nas więcej 🙂. Jak widać po naszym pierwszym spotkaniu, pomimo różnic "światopoglądowych" można jednak miło spędzić czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pisałem, nie mam z tym problemu. Kraft jest podobno "normalny" w realu. Kwestie udowadniania sobie na takich zlotach można sobie odpuścić bo systemy są przypadkowe. A klasę i dobór sprzętu można sprawdzić jeżdżąc po gościnnych audiofilach.

A Cantona i Focale też bym wyprowadził. Kwestia czasu i doboru elektroniki. Nie wierzę, że focale są kiepskie. Nie wszystkie oczywiście słyszałem ale wiem, że potrafią być wybitne.

U mnie prozaiczny powód niebytności, praca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Asia napisał:

Ale bez miniDSP nie dało rady

Bo ten kawałek ma bas w okolicy naszych modów pomieszczenia. Muszę kiedyś posłuchać bez DSP bo z korektą brzmi genialnie (jako test basu oczywiście) , ciśnienie przytyka bębenki w uszach 🙂 i to z 13cm głośnika... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

Jak widać po naszym pierwszym spotkaniu

A jakie wnioski na przyszłość? Salon audio czy bardziej swobodna lokalizacja? Ile godzin? Poważnie myślę o edycji wiosennej.

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

jak czasu brak

No właśnie, to musiałoby być jednak w cyklu dwudniowym. Przynajmniej dla chętnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

Bo ten kawałek ma bas w okolicy naszych modów pomieszczenia. Muszę kiedyś posłuchać bez DSP bo z korektą brzmi genialnie (jako test basu oczywiście) , ciśnienie przytyka bębenki w uszach 🙂 i to z 13cm głośnika... 

No i co ten test ma udowodnić? Że bas mniej lub bardziej przytknął bębenki? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audiowit napisał:

No i co ten test ma udowodnić? Że bas mniej lub bardziej przytknął bębenki? 

Są to niskie częstotliwości. Gra to u mnie na małych wąskich słupkach z DSP jak najbardziej poprawnie, produkując przy tym duże ciśnienie akustyczne. (wrażenia subsoniczne? 🙄) Wydaje mi się że duże, poważne zespoły głośnikowe powinny tym bardziej odtworzyć poprawnie taki kawałek 🙂

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie ,,przytykanie bębenków,, świadczy jedynie o niewłaściwym doborze głośników i zwrotnicy. W prawidłowych konstrukcjach nie powinno to mieć miejsca. U mnie na czterech 25 centymetrowych głośnikach, zespolonych w specjalnych konstrukcjach, w kolumnach z realnym zejściem do 18 Hz brzmi bardzo nieodpowiednio i męcząco. Słuchałem już utworów z niższym basem, który jednak był do przyjęcia, przeciwnie do omawianego. No, ale jeszcze raz podkreślam, możliwe ze mój system jest nieodpowiedni do takiego basu. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FafniakNie mam najmniejszego zamiaru. To Twój punkt widzenia. Usiłuję tylko zrozumieć jak przytykanie bębenków można uznawać za referencyjną odmianę basu. Skoro ktoś twierdzi, że na 13 cm głośnikach otrzymuje włąsciwe brzmienie powodujące opisane wyżej zjawisko i sugruje że na większych przetwornikach powinno być lepiej to odpowiadam - jest gorzej.

@Amarok pewnie wielu zaliczy mnie do basolubów, ALE w zadnym wypadku do basolubów,  w takim wydaniu.

Edytowano przez Rega
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ten utwór to był chyba taki hit wieczoru

Właśnie go odtworzyłem i to bez korekcji DL , w moim pokoju bas daje radę bez wzbudzania.

Wracając do sobotnich odsłuchów , mile mnie zaskoczył Hegel. Przyznaje że nie byłem fanem tej marki po odsłuchach "80 -ki " , ale to usłyszałem na spotkaniu przekonało mnie , że odpowiednia konfiguracja czyni cuda. Czyli sprawdza się , iż nie ważne są pojedyncze elementy tylko ich właściwe zestawienie. 

RME było królową parkietu co nie ukrywam bardzo mnie ucieszyło :) Oczywiście nie twierdzę , że wpisze się w każdy system , ale w 99,99% z pewnością.

Wzmacniacz DIY kolegi Piotra / @nowy78 / ze " skaczącym" wnętrzem / sprężyny rządzą ! :) / zdeklasował jakiś wysoki model Denona za meny dolars :) .

PRYWATA : Piotr , już po pół godzinie daremnych prób wezwania taksówki z kolejnych dwudziestu korporacji żałowałem , że nie przystałem na Twoją propozycję podwózki . :) 

@Rega Roman jak uda się zorganizować spotkanie w Łodzi to mogę przewieźć Alteci do Salonu Audio. Warunek jest taki , że ktoś najpierw do mnie podjedzie na tyle dużym autem / min. octavia kombi / , bo w moje nie wchodzą i pomoże mi je przytachać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...