Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

11 minut temu, Rega napisał:

Nie mam najmniejszego zamiaru. To Twój punkt widzenia. Usiłuję tylko zrozumieć jak przytykanie bębenków można uznawać za referencyjną odmianę basu

chodzi mi o to że takiego wygenerowanego modulowanego tonu, nie ma co rozpatrywać pod względem prawidłowości, brzmienia itp :) Tylko tyle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadoma kompozycja jest niezła. Dla osiągnięcia tego specyficznego basu utwór ma strasznie skompresowaną dynamikę, ale uważam, że to dopuszczalny zabieg artystyczny. Nie chodziło o samo "wow". 

Niestety utwór ten obnaża (uwypukla) problemy z basem naszych systemów. Skoro nam dudni, to znaczy, że mamy spore podbicia niskich częstotliwości. Nie strzelajmy do posłańca. Wyciągnijmy raczej wnioski. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft u mnie NIE dudni. Jest po prostu bardzo nieprzyjemny w odbiorze. Pewnie jakaś częstotliwość w zakresie od 18 do 50 Hz tak na mnie działa. Może w konstrukcjach z mniejszymi głośnikami jest to niesłyszalne. Pomijając to nieszczesne przytykanie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, audiowit napisał:

No i co ten test ma udowodnić?

Witek , na tym utworze poległy Focale. Ale ... teraz należy rozważyć , czy poległy dlatego , że nie potrafiły poprawnie odtworzyć tej częstotliwości w ogóle / w co wątpię/ . Czy dlatego , że nie wpisały się w pomieszczenie , elektronikę ? Pozostałe paczki , lepiej , lub gorzej , ale podołały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rega napisał:

Może w konstrukcjach z mniejszymi głośnikami jest to niesłyszalne. Pomijając to nieszczesne przytykanie.

Odbierz to jako przenośnie, po prostu dość zaskakujący efekt i duże ciśnienie akustyczne. Wrażenie dużo niższego basu niż pewnie jest w rzeczywistości. A sam dźwięk jest czysty, potężny ale faktycznie niezbyt przyjemny. 

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Witek , na tym utworze poległy Focale. Ale ... teraz należy rozważyć , czy poległy dlatego , że nie potrafiły poprawnie odtworzyć tej częstotliwości w ogóle / w co wątpię/ . Czy dlatego , że nie wpisały się w pomieszczenie , elektronikę ? Pozostałe paczki , lepiej , lub gorzej , ale podołały.

Przypuszczam że podbiły za bardzo. Focal to solidna V-ka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem Kraft o co chodzi. Chcę tylko pokazać, że słuchanie tego typu muzyki NIC nam nie mówi o " referencyjnosci"

Tomek, oczywiście, że tak było. Tym bardziej, że nie przestawialiscie nic, a z tego co widziałem na zdjęciach, to w tym ustawieniu nie daliście im żadnych szans :)

trzeba było je było podłączyć pod BO przez któreś z pre z integr ( z dala od pre rme) wysunąć metr do przodu i pół metra do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin no tez właśnie o to mi chodzi. U mnie ten dźwiek też jest czysty, pulsujący, wibracyjny czy jak go jeszcze nazwać, ALE bardzo nieprzyjemny w odbiorze. I mam wrażenie , że im niżej schodzące kolumny to ten nieprzyjemny akcent się pogłębia. Spróbuj posłuchać na kolumnach schodzących niżej niż Twoje testowe ,,słupki,, a przekonasz sie  o czym mówię. Nie zrozum mnie źle - to nie jest jakaś moja ,,wycieczka osobista,, Opisuję moje wrażenia z tego co usłyszałem po włączeniu tego utworu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

A jakie wnioski na przyszłość? Salon audio czy bardziej swobodna lokalizacja?

Wg. mnie Salon Audio. nie wiem co to swobodna lokalizacja ale domniemam , że chodzi o wynajętą salę. Jak sala to sprzęt forumowiczów , z wzmacniaczami , źródłami pewnie nie będzie problemu ale kolumny to już wyzwanie. Paczki trzeba dopasować do pomieszczenia , monitory można wsadzić do samochodu i przywieźć z podłogówkami już jest gorzej. Monitory to małe pomieszczenie , jak małe pomieszczenie, to wszyscy nie wlezą ....... :) 

Dlatego jestem za Salonem . Uff. :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Wg. mnie Salon Audio. nie wiem co to swobodna lokalizacja ale domniemam , że chodzi o wynajętą salę. Jak sala to sprzęt forumowiczów , z wzmacniaczami , źródłami pewnie nie będzie problemu ale kolumny to już wyzwanie. Paczki trzeba dopasować do pomieszczenia , monitory można wsadzić do samochodu i przywieźć z podłogówkami już jest gorzej. Monitory to małe pomieszczenie , jak małe pomieszczenie, to wszyscy nie wlezą ....... :) 

Dlatego jestem za Salonem . Uff. :) 

Jak znajdzie się producent paneli to i salę weselną zaaranżuje, ja bym nie przekreślał innych miejsc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

Jak znajdzie się producent paneli to i salę weselną zaaranżuje, ja bym nie przekreślał innych miejsc

Z tym, że tak jak mówi Tomek, monitory można za sobą zabrać, wzmacniacze, kable, DACi. Duże podłogówki - tu już się zaczynają schody. Oczywiście kolejnym problemem jest też miasto. Jedni chcą góry, inni morze. Ja jednak byłbym za centrum i okolicami i impreza dwudniową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Teraz kumam. Nie było czasu na takie eksperymenty. Z tego co pamiętam , była dyskusja o pozycjonowaniu i ułomności przypadkowego / a tak było przyznaje/ ustawieniu kolejnych paczek. Przystaliśmy na to z braku czasu. Bardziej chyba chodziło o pogadanie i odsłuch możliwie dużej ilości nowych konstrukcji. To o czym piszemy teraz powinno być zapisane grubą czcionką i prezentowane każdej osobie zamieszczającej pytanie : " jakie kolumny do ..... ? " 

Nawet jak fundniesz sobie paczki za 64 000 zł / Focal Sopra no.2 / i nie zadbasz o ich odpowiednie ustawienie , to też nie zagrają :) 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym, że tak jak mówi Tomek, monitory można za sobą zabrać, wzmacniacze, kable, DACi. Duże podłogówki - tu już się zaczynają schody. Oczywiście kolejnym problemem jest też miasto. Jedni chcą góry, inni morze. Ja jednak byłbym za centrum i okolicami i impreza dwudniową. 

O to, to! Jak wcześniej pisałem:

"Pewnie są wśród na osoby, króre spełniają się w organizacji takich iwentów, które podjełyby się takiego trudu a reszta w zamian zrzuciła by się na pobyte tej osoby.

Optowałbym jednak za jakimś hotelem/ pensjonatem z salą konferencyjną, którą możemy sobie sami zaadaptować (może Bartek Chojnacki pomoże?)

Potwierdzeniem uczestnictwa byłaby wczesniejsza opłata za pobyt.

Termin myślę, że realny to już jednak przszły rok i w trybie piatek wieczorem przyjazd- sobota słuchanie- niedziela wyjazd. 

Myśląc o zaproszeniu branży bardziej myślałbym o jakiś polskich manufakturach, które może byłyby zainteresowane prezentacją swoich urzadzeń."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wcale nie jest potrzebne zadaptowane pomieszczenie. Mozna zaprosić przedstawicieli firmy produkującej ustroje (np Bartka) i zaproponować adaptację w celach reklamowych w związku ze zlotem i mozliwościa sprzedania swoich wyrobów.

PS W tym samym czasie pomyśleliśmy z przedmówcą o tym samym🙂

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slaw0001 napisał:

O to, to! Jak wcześniej pisałem:

"Pewnie są wśród na osoby, króre spełniają się w organizacji takich iwentów, które podjełyby się takiego trudu a reszta w zamian zrzuciła by się na pobyte tej osoby.

Optowałbym jednak za jakimś hotelem/ pensjonatem z salą konferencyjną, którą możemy sobie sami zaadaptować (może Bartek Chojnacki pomoże?)

Potwierdzeniem uczestnictwa byłaby wczesniejsza opłata za pobyt.

Termin myślę, że realny to już jednak przszły rok i w trybie piatek wieczorem przyjazd- sobota słuchanie- niedziela wyjazd. 

Myśląc o zaproszeniu branży bardziej myślałbym o jakiś polskich manufakturach, które może byłyby zainteresowane prezentacją swoich urzadzeń."

 

A podejmiesz się organizacji czegoś takiego 😉?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Fafniak napisał:

Jak znajdzie się producent paneli to i salę weselną zaaranżuje, ja bym nie przekreślał innych miejsc

 

46 minut temu, seba3002 napisał:

Z tym, że tak jak mówi Tomek, monitory można za sobą zabrać, wzmacniacze, kable, DACi. Duże podłogówki - tu już się zaczynają schody. Oczywiście kolejnym problemem jest też miasto. Jedni chcą góry, inni morze.

Ale naprawdę nie musimy mieć grand utopii ;)

Miejsce sie ustala - hotel na miejscu - czego chcieć więcej ?

Przyjazd w piątek po południu/wieczorem - słuchanie i bania

sobota bania i słuchanie

niedziela do 14 słuchanie i wyjazd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...