Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Super, że robicie rozeznanie, ja się włączę, ale po tym, jak odkopię się z robót przeróżnych :) Sala na 10 osób może być mała, czuję w kościach, że wiosną frekwencja będzie większa. No chyba że faktycznie jakąś rotację się wprowadzi. Ja zapisuję się od razu do panelu dyskusyjnego, hostessy w bani zostawiam tutaj zgromadzonym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni zlot był spoko. Fajne sprzety i nawet jakieś przemyslenia apropo dzwieku mozna było uświadczyć. Obecnie wyglada to tak ze dzwiek "spada" w dalszy plan. Wielu pewnie juz na starcie zrezygnuje z tego typu imprezki... 

By tylko spotkac sie i gadać to mozna w pub-ie czy na miescie na "kawce" - po to chyba jest próba  znalejzienia jakiegoś lokum by móc wprowadzić multum sprzetu i dokonując odsłuchu "każdy z kazdym". Moim zdaniem szczytny cel imprezy powoli sie zatraca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

Z posta na post upewniam się, że moje miejsce jest w domu.

Asia , to takie męskie gadanie , założę się , że w domowych pieleszach poziom odwagi drastycznie spada :)

Ale już kończymy z marzeniami i wracamy do realnego życia.

P.S.

Taka dygresja o marzeniach. Kiedyś na imprezie zięć się zwrócił do mnie tymi słowami :

" No widzisz , gdyby nie Ania / moja córka/ to moje życie nie miało by sensu. Siedziałbym teraz pewnie w Bangkoku , w jakiejś knajpie, między dwoma Tajkami z nosem zanurzonym w białym proszku " :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym podziękować Panu Januszowi Sowińskiemu redaktorowi Audio Muzo Fans za zaproszenie i chęć kontynuacji spotkań , już w ramach mniej spektakularnych wydarzeń związanych z Audio.

@Asia frekwencja była spora , żeby nie powiedzieć full komplet. Ja po prostu wczoraj pracowałem i mogłem przybyć dopiero o 14-tej. Fakt , że pod koniec się nieco rozluźniło , ale wynikało to zapewne z faktu , iż spotkanie było wielowątkowe i nie wszystkich np. interesowały drapaki. Sama forma spotkania zupełnie inna niż nasza Warszawie. Choćby ze względu na fakt prowadzonych małych wykładów przez zaproszonych gości. Z pewnością mniejszy spontan , bardziej sympozjum z możliwością wymiany opinii, niż spotkanie towarzyskie. Nie mówię przez to , że nasze spotkanie mi się nie podobało , i że nie chciałbym powtórzyć go w takiej formule, jaka była w Warszawie. Kurde ,  było po prostu zajebiście :) 

Wnioski ? Moja refleksja jest taka , że na razie proponuję niczego nie zmieniać. Niech spotkania mają na celu przede wszystkim możność poznania się i wymiany poglądów na gorąco. Wiem , że był w Warszawie chaos , ale on mi się podobał :) Chciałbym, abyśmy sami opracowali sobie takie ramy zlotów w których będziemy się dobrze czuli. Tworzymy coś od podstaw , fajne jest to , że ktoś nas już zauważa jako społeczność i mówię tu o branży. To , że Salony w ogóle chcą z nami rozmawiać o wynajęciu swoich salek odsłuchowych jest pierwszym krokiem do zainicjowania w przyszłości spotkań bardziej profesjonalnych.

Po ostatnim naszym spotkaniu padły uwagi , iż odsłuch mija się z celem , bo kolumny nie stały idealnie w tych samych miejscach , nie każdy siedział w sweet spocie itd. Oznajmiam więc , że nigdzie nie jest idealnie i wczorajsze spotkanie Muzo Fans potwierdziło tezę, że w tego typu spotkaniach nie chodzi o to, by na podstawie odsłuchu wybrać sprzęt do chałupy :) Można się baaaaaardzo pomylić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Wczorajsze spotkanie w Łodzi potwierdziło , że jeżeli zdecydujemy się na porównania sprzętu to powinniśmy to robić na max. trzech utworach , a najlepiej dwóch. Tak jak to miało miejsce wczoraj w Muzo Fans przy porównywaniu wkładek gramofonowych. Inaczej nie ma szans na rzetelne poznanie różnic. Dopóki formuła dwóch utworów była wczoraj utrzymana , mogłem wydaje mi się bezbłędnie określić właściwości dźwiękowe danej wkładki. Jak się towarzystwo rozluźniło i rozpoczął się koncert życzeń , zaczęły dochodzić coraz to nowe płyty , bo damski wokal , bo może coś z rocka , bo .... , zupełnie jak na naszym zlocie / kto ma tablet , ten ma władzę :) / to za moment już niczego nie byłem pewien. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Asia napisał:

To najlepsze byłyby dwie salki - do słuchania w towarzystwie i do porównań 😁.

A gdzie odbywało się to spotkanie grupy Facebookowej? 

Z innej beczki. Kilka dni temu dzwoniłem do jednego z rodzimych producentów kolumn. Być może na nasze kolejne spotkanie udałoby się zaprosić właśnie przedstawicieli naszych manufaktur. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2021 o 18:59, Asia napisał:

https://m.facebook.com/events/380325113760031

Łódź hotel DoubleTree by Hilton - sala konferencyjna F 😁

@seba3002

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Być może na nasze kolejne spotkanie udałoby się zaprosić właśnie przedstawicieli naszych manufaktur. 

Co za rozmach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomek4446 napisał:

Po ostatnim naszym spotkaniu padły uwagi , iż odsłuch mija się z celem , bo kolumny nie stały idealnie w tych samych miejscach , nie każdy siedział w sweet spocie itd. Oznajmiam więc , że nigdzie nie jest idealnie i wczorajsze spotkanie Muzo Fans potwierdziło tezę, że w tego typu spotkaniach nie chodzi o to, by na podstawie odsłuchu wybrać sprzęt do chałupy

Nie ukrywam że właśnie dla tego byłem mocno zdziwiony że niektórzy tak poważnie traktują takie spotkanie. Bo właściwie jest to analogiczna sytuacja do AVS, tyle że można tu chyba liczyć na to ze nie ma "artystów" którzy filmują tuż przy kolumnie jak głośniki pracują ;) i przeszkadzają w słuchaniu

5 minut temu, seba3002 napisał:

Być może na nasze kolejne spotkanie udałoby się zaprosić właśnie przedstawicieli naszych manufaktur. 

O!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Nie ukrywam że właśnie dla tego byłem mocno zdziwiony że niektórzy tak poważnie traktują takie spotkanie. Bo właściwie jest to analogiczna sytuacja do AVS

I tak i nie. AVS to tylko wystawa , duży szum tła , ścisk w boksach i mnóstwo miejsc do zaliczenia. Tutaj mamy trzy cztery zestawy kolumn i jeszcze mniej elektroniki , warunki akustyczne identyczne dla testowanych urządzeń.. Jest więc więcej stałych. Po za tym na naszym forumowym spotkaniu jak chciałeś ,to bez problemu mogłeś usiąść na środku i posłuchać. Nie jest ideał, ale różnice brzmienia wyłapiesz. No i jeszcze ta atmosfera ....... bezcenne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...