Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Wiadomo ,że na takich spotkaniach nie odsłucha się dobrze sprzętu , ale można sobie porównać chociażby wielkość , dotknąć jak to wygląda na żywo. Pogadać z kimś kto może takie coś posiada u siebie i coś doradzi.

Pomyślcie wchodzi np. jakiś nowy dac typu topping d90se , q21 zaprasza na spot , można sobie potem wypożyczyć w dobrej cenie , jakiś tam % się sprzeda , podwójny win/win ;)

ew. jak niedawno się chwalili mają w salce spore klipsche , tez można na żywo wtedy zobaczyć jak spore to kolumny , posłuchać ichniejszego dźwięku i mieć pogląd czy w ogóle taki typ kolumn ma dla danej osoby sens w domu.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maliik napisał:

Ile czasu zajmuje Ci przepięcie kabli głośnikowych na bananach albo kabli rca? 

Tu nie chodzi o czas przepięcia. Kable to nie kolumny, gdzie zmiany są natychmiast słyszalne. przykład z ostatniego spotkania . Rozumiem , że znasz na pamięć brzmienie utworu " Limit to your love " James Blake na Focalach Sopra nr.2 z elektroniką Denon A110 , Naim ND555, RME Adi2 Pro FS BE w akustyce salki Horna w Warszawie ? Bo jak nie , to przepinanie jakichkolwiek kabli, bez znajomości utworu i systemu grającego w danych warunkach akustycznych nie ma sensu. Przykład drugi. Byłem ostatnio na porównaniach wkładek gramofonowych , które wnoszą o wiele większe zmiany niż kable. Wszystko miałem ogarnięte, gdy poruszaliśmy się w obrębie dwóch utworów. Ale nie na tyle bym mógł spokojnie wskazać model grającej wkładki , po prostu słyszałem tylko różnice. A porównania trwały ok. godziny. Jak doszły kolejne utwory, to już za nic nie wskazał bym, która wkładka gra , choć zmiany brzmienia nadal były spore. A najlepsze było to , że wkładka za 9k. , która naprawdę pokazywała klasę , po zmianie elektroniki była nie do przyjęcia. Tj. wkładka grała tak samo dobrze , ale elektronika się nie popisała i wyszła kicha :) 

Nie jest to więc wszystko takie proste , gdy chcemy poważnie podejść do roztrzygnięć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wypadało by powiedzieć że najbardziej krytyczne sensowne testy porównania sprzętu mamy u siebie w domu, nie znając prawie obcego systemu na innej akustyce ciężko jest stwierdzić że dany kabelek jest po prostu lepszy.

Tutaj tez podzielam zdanie Tomka.

Pamiętam dawniej jak siostre zabrałem niech sama ocenia co jej lepiej brzmi ten sam utwór w zwykłym FLACu a DSD i nie potrafiła ocenić który format był lepszy tylko inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...