Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

48 minut temu, Asia napisał:

Ale jak to? Przecież akustykę masz "zrobioną". Kraft się rozpływał 😜.

Bo mam.  Ale też mam moda na 38 hz i wynika on w wielkości pokoju. Próbuje go wyciać rezonatorem HH, ale coś chyba w obliczeniach  bądź wykonaniu nie pykło.  Dowiedziałem się tez że to raczej trudna droga i stąd pytanie czy nie iść na skróty czy pozostać koszernym

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - przewaliłem kilka stron ofert apartamentów na wynajem na bookingu zarówno w Poznaniu jak i w Łodzi. Nie ma lekko. 90% mieszkań można w zasadzie od razu odrzucić ze względu na ich totalną beznadziejność pod względem ewentualnego ustawienia sprzętu audio. Przeraża mnie to.

W Poznaniu trafiłem na kilka mieszkań, które można wynająć typowo na imprezy, np. na osiemnastkę. Nikt by się więc nie przywalił, że słuchamy głośniej muzyki. Koszt zaczyna się od 600zł. Jest też opcja noclegu dla kilku osób w pakiecie. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Jeśli znacie jakieś warte uwagi miejscówki w Poznaniu lub Łodzi to wrzucajcie je tutaj.

Ja chętnie podzwonię do właścicieli takich obiektów i zapytam o szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Heathen napisał:

Zacytuję sam siebie z początku tego wątku (4 strona)

 

Moim zdaniem taki zlot powinien ograniczyć się do ;

grila, piwa , luźnej atmosfery i jakichś zabaw(tak to wyglądało w przypadku for samochodowych/wędkarskich na zlotach których miałem przyjemność uczestniczyć 

Wszelakie testy/porównania przy forum gdzie userzy są podzieleni na hutsi i tutu naprawde są średnio trafione.

Czekam na dalszy rozwój, a popcorn już kupiłem

Trafione w punkt. 

Jak to wygląda od strony organizatora? Początkowo jest entuzjazm, który sukcesywnie opada. Z pierwotnie zadeklarowanych i "napalonych" osób ostatecznie zostaje okolo 10% max. 20%. Najwięcej osób wykrusza się w momencie, gdy przychodzi do wplaty zaliczki. Wtedy nagle jeden nie dostanie urlopu, drugiem przypomina sie data imienin teściowej albo chrzciny siostrzeńca. 

Jeśli chcecie by coś z tego wyszło to wybierzcie jedna/dwie osoby organizujące imprezę. Niech te osoby ustalą sztywny termin. Jakikolwiek termin, bo i tak zawsze komuś nie będzie pasował. Znajdźcie hotel/pensjonat, zaklepcie termin i zbierzcie zaliczki od deklarowanych uczestników. Wtedy dopiero realnie będziecie znali przybliżoną ilość uczestników. Mimo zaliczki zazwyczaj jeszcze ktoś się wykrusza, ale też zdarzają sie osoby wskakujące na jej miejsce.

Przyglądam się uczestnikom tego forum i szacuję, że taki dwudniowy zlot to maksymalnie 10 osób. 

Druga sprawa. Zloty są po to by poznać się osobiście, a nie po to by testować aparaty, glośniki, rowery czy jakieś kosmetyki. Pan @Heathen dobrze pisze. Alkohol i jedzenie to podstawa. Integracja nie ma prawa się udać gdy przez większą część czasu będziecie siedzieć i słuchać muzyki. 

Kolejna sprawa wynikająca już ze specyfiki tego konkretnego forum. Jeśli już uprzecie się testować sprzęt to znalezienie odpowiedniego miejsca może być trudne. Ze wzgledu na innych gości żaden szanujący się hotel/pensjonat nie pozwoli Wam na testowanie sprzętu muzycznego. Pozostaje wynajem czegoś na wyłączność. 

Tak na szybko wypisałem podstawowe kwestie. Jak coś mi jeszcze się przpomni to dam znać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slaw0001 napisał:

Myślę, że warto szukac takich miejsc. Tzn. małch hoteli/pensjonatów, które można by zabookować w całości. To akurat jest na Śląsku w Myszkowe, ale byłem tam i miejscówka wydaje się akurat. 11 pokoi dwuosobowych plus jedna salka konfernecyjna łatawa do zaadaptowania na ok 20/30 osób. Jeżeli pokoi bedzie za mało to niedaleko jest jeszcze hotel w Zawierciu. W bonusie bowling. 

http://kukubara.com/kategorie/oferta_konferencyjna

Ale jakiś feedback? Co Wam się nie podoba w tej opcji? Chciałbym wiedzieć w jakim kierunku dalej poszukiwać, bo apartament to chyba już na bardzo mały zlot raczej. Ponadto to jednak może byc presja otoczenia, że jest głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slaw0001 napisał:

Ale jakiś feedback? Co Wam się nie podoba w tej opcji? Chciałbym wiedzieć w jakim kierunku dalej poszukiwać, bo apartament to chyba już na bardzo mały zlot raczej. Ponadto to jednak może byc presja otoczenia, że jest głośno.

Śląsk, Mazury, Wybrzeże, góry, sprawdzają się przy organizacji imrez, gdzie ludzi mozna zwieźć jednym transportem (autokar, bus) lub są z określonego miejsca, gdzie wszyscy mają podobny dojazd.

W przypadku imrez, na które zjechać mają osoby porozrzucane po całym kraju, wtedy zdecydowanie większa frekwencja jest, gdy imreza ma miejsce mniej wiecej w centrum kraju ewentualnie w pobliżu większych wezłów komunikacyjnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maliik napisał:

Tak na szybko wypisałem podstawowe kwestie. Jak coś mi jeszcze się przpomni to dam znać. 

Kolego @Maliik, w całej dyskusji pominąłeś chyba jeden bardzo ważny szczegół - jedno spotkanie już się odbyło i, pomimo braku zaangażowania Twojej osoby przy organizacji, spotkanie to było wg mnie i pozostałych uczestników, było  jak najbardziej udane. Dziękuję Ci za Twoje jakże cenne rady, ale jako jedna z osób, która brała udział w organizacji pierwszego zlotu i bez nich wiemy co należy zrobić. A jeśli chcesz wziąć na swoje barki organizację kolejnego spotkania, może zrób coś więcej, niż rzucanie jakże cennych rad.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maliik napisał:

Jak to wygląda od strony organizatora? Początkowo jest entuzjazm, który sukcesywnie opada. Z pierwotnie zadeklarowanych i "napalonych" osób ostatecznie zostaje okolo 10% max. 20%. Najwięcej osób wykrusza się w momencie, gdy przychodzi do wplaty zaliczki. Wtedy nagle jeden nie dostanie urlopu, drugiem przypomina sie data imienin teściowej albo chrzciny siostrzeńca. 

Jeśli chcecie by coś z tego wyszło to wybierzcie jedna/dwie osoby organizujące imprezę. Niech te osoby ustalą sztywny termin. Jakikolwiek termin, bo i tak zawsze komuś nie będzie pasował. Znajdźcie hotel/pensjonat, zaklepcie termin i zbierzcie zaliczki od deklarowanych uczestników. Wtedy dopiero realnie będziecie znali przybliżoną ilość uczestników. Mimo zaliczki zazwyczaj jeszcze ktoś się wykrusza, ale też zdarzają sie osoby wskakujące na jej miejsce.

Przyglądam się uczestnikom tego forum i szacuję, że taki dwudniowy zlot to maksymalnie 10 osób. 

Druga sprawa. Zloty są po to by poznać się osobiście, a nie po to by testować aparaty, glośniki, rowery czy jakieś kosmetyki. Pan @Heathen dobrze pisze. Alkohol i jedzenie to podstawa. Integracja nie ma prawa się udać gdy przez większą część czasu będziecie siedzieć i słuchać muzyki. 

Kolejna sprawa wynikająca już ze specyfiki tego konkretnego forum. Jeśli już uprzecie się testować sprzęt to znalezienie odpowiedniego miejsca może być trudne. Ze wzgledu na innych gości żaden szanujący się hotel/pensjonat nie pozwoli Wam na testowanie sprzętu muzycznego. Pozostaje wynajem czegoś na wyłączność. 

Tak na szybko wypisałem podstawowe kwestie. Jak coś mi jeszcze się przpomni to dam znać. 

Nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz, ale informuję , że tutaj jest inaczej , co udowodniło ostatnie spotkanie.

Dziękuję jednocześnie za określenie Twojej wizji takiego zlotu , ale sądząc po tym co się działo w Warszawie , to się jednak nie dostosujemy.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Kolego @Maliik, w całej dyskusji pominąłeś chyba jeden bardzo ważny szczegół - jedno spotkanie już się odbyło i, pomimo braku zaangażowania Twojej osoby przy organizacji, spotkanie to było wg mnie i pozostałych uczestników, było  jak najbardziej udane. Dziękuję Ci za Twoje jakże cenne rady, ale jako jedna z osób, która brała udział w organizacji pierwszego zlotu i bez nich wiemy co należy zrobić. A jeśli chcesz wziąć na swoje barki organizację kolejnego spotkania, może zrób coś więcej, niż rzucanie jakże cennych rad.

Pozdrawiam 

Przepraszam jeśli uraziłem ego organizatora, ale jak sam słusznie zauważyłeś było to spotkanie i zaledwie kilkugodzinne. Organizacja dwudniowego zlotu to dwie różne bajki. 

Z poprzednich moich rad najcenniejsza chyba będzie ta: 

43 minuty temu, Maliik napisał:

Ważne jest samo podejście uczestników. Dystans do siebie, dobinnych i do swojej pasji oraz poczucie humoru. Tego brakuje na tym forum. 

Była to ostania z rad jakie pozwoliłem sobie wyrazić i jeszcze raz przepraszam, że pozwoliłem sobie taką niestosowność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rega napisał:

Chciałbym nieśmiało poddać pod rozwagę pomysł organizacji w jakimś mniejszym mieście, czy nawet zupełnie poza miastem. Może być łatwiej znaleźć odpowiedni obiekt, a i ceny mogą być bardziej przyjazne. Ważne aby był dobry dojazd zarówno samochodem jak i koleją.

"Myślę, że warto szukac takich miejsc. Tzn. małch hoteli/pensjonatów, które można by zabookować w całości. To akurat jest na Śląsku w Myszkowe, ale byłem tam i miejscówka wydaje się akurat. 11 pokoi dwuosobowych plus jedna salka konfernecyjna łatawa do zaadaptowania na ok 20/30 osób. Jeżeli pokoi bedzie za mało to niedaleko jest jeszcze hotel w Zawierciu. W bonusie bowling. 

http://kukubara.com/kategorie/oferta_konferencyjna"

Panowie odpowiadanie na te posty maliika to czysty masochism. Dajcie sobie spokój, no chyba, że to lubicie 😜 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą salą odsłuchową.

Choćbyśmy testowali to na powietrzu, to przy teście W TYCH samych warunkach nadal można wyrobić sobie własne zdanie na temat różnic.  

Patrząc na temat z własnymi systemami (na konkrecyjnych forach także) akustyka pomieszczeń jest przez większość (nawet tą dysponującą większym budżetem) traktowana po macoszemu (bo się nie da niejednokrotnie i to rozumiem)

A tu nagle w temacie najważniejsze jest miejsce odsłuchu. Czy to nie zaprzecza temu jak na co dzień obcujemy z muzyką?

Sugeruję poluzować wymagania odnośnie salki wtedy będzie większa elastyczność co do terminu i miejsca

 

 

 

Edytowano przez Heathen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Seb napisał:

Jestem tu nowy, więc chciałbym się przywitać. Obserwuję Forum już od dłuższego czasu, ale nie miałem jakoś okazji się zarejestrować. Dopiero dywagacje na temat zlotu mnie natchnęły do pojawienia się tutaj. 

Mam krótkie pytanie. Czy na zlot świeżak też może się wprosić?

Słowo daję, że to nie ja 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...