Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Właśnie, a gdzie Nuprime STA? Miał być, prawda?

Najlepsze były Sonus Faber Sonetto V z Heglem i Brightem*. Musiałabym w domu posłuchać z którym bardziej. W sumie szkoda, że nie grały z lampami Tomka.

*Oczywiście dla mnie.

Fakt, że pod koniec dało się odczuć pewne zmęczenie tematem 😉, dlatego przydałyby się dwie salki.

Natomiast te pierwsze Focale wypadły kiepsko.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilka godzin Sonus Faber trochę wyższy model niż Sonetto.  IMHO to nie jest naturalne brzmienie...Marketing działa cuda 😍

Te wszystkie wynalazki w klasie D, za małe pieniądze,  też trochę odstają od prawdziwego brzmienia. Wybaczcie, nie chcę Wam zabierać przyjemności z testowania...

Ważne że ktoś jest z tego zadowolony 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się grzebanie w piaskownicy. Ci z metalowymi wiaderkami już naparzają w tych co mają plastikowe ;)

Ważne żeby naprężyć się a najlepiej postawić obok siebie swojej ego, w końcu ma się jakiś wsparcie ;)

Ale najważniejsze jest to żeby tym cieniasom napisać że nie cholery nie wiedzą jak te zamki z bo pasku budować...

Z piasku....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slaw0001 napisał:

Czyli? Co to jest? Kto certyfikuje?

Trochę wyrwane z kontekstu ale znalazłem...

Do naturalnego brzmienia nie potrzeba certyfikatów, pomiarów i wykresów. Jeśli kogoś obraziłem swoją wypowiedzią to przepraszam... Jeśli nadal niektórzy wierzą że dobre brzmienie można uzyskać w domowym stereo z różnych cudów to znikam z tego wątku i proszę o wybaczenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wszystkim za tak liczne przybycie do mojego pięknego miasta :) / prawda , że piękne @seba3002 :) /.

Dziękuję Oli oraz Wojtkowi za wkład w organizację zlotu , kierownikowi Rafałowi za pomoc , cierpliwość / i ciasto :) /.

Całemu towarzystwu za niesamowitą atmosferę ze szczególnym wyróżnieniem  Asi @Asia za zaangażowanie , profesjonalną ciekawość / i expres do kawy :) /

Spotkanie miało nieco inny charakter niż warszawskie , taka integracja jaka miała miejsce w Łodzi też jest potrzebna. Piszemy często z kimś latami nie znając danej osoby , fajnie , że to ulega zmianie. Ten zlot to kolejna cegiełka dołożona do pasji, która nas łączy. To pokazanie , że ta pasja to coś więcej niż tylko słuchanie własnych systemów w zaciszu domowym. Że równie ważna jak muzyka z nich płynąca jest chęć poznania ludzi którzy tą pasję z nami dzielą. Że jesteśmy skłonni dla tych paru godzin wspólnych odsłuchów przejechać setki kilometrów . 

Udowodniliście mi , że wybrałem właściwe Forum do dzielenia się doświadczeniami i właściwą pasję.

P.S.

Jak bym jeszcze kiedyś wpadł na genialny pomysł przytarganie lamp , to kopnijcie mnie w cztery litery żeby mi przeszło :) No chyba , że znacie jakieś kółka do monobloków ? :) 

7 minut temu, muzofan napisał:

Do naturalnego brzmienia nie potrzeba certyfikatów, pomiarów i wykresów.

@slaw0001 ma rację. Nie budujemy systemu pod naturalne brzmienie, tylko pod takie jakie my uważamy za naturalne . A z tym już różnie bywa , ale o tym jutro :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi, że Sonus Faber grały naturalnie, cokolwiek to oznacza, ale dobrze się tego wczoraj słuchało, mimo już zmęczenia tematem. Faktycznie przydałyby się dwa dni i trochę przerw w odsłuchach żeby złapać oddech, zjeść normalny obiad, pogadać bez przeszkadzającej muzyki 😁.

 

 

PS. No i trochę hardcore przejechać w jeden dzień prawie 600 km żeby posłuchać muzyki 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

Zaczęło się grzebanie w piaskownicy. Ci z metalowymi wiaderkami już naparzają w tych co mają plastikowe ;)

Ważne żeby naprężyć się a najlepiej postawić obok siebie swojej ego, w końcu ma się jakiś wsparcie ;)

Ale najważniejsze jest to żeby tym cieniasom napisać że nie cholery nie wiedzą jak te zamki z bo pasku budować...

Z piasku....

 

 

Co nie zmienia faktu, że bez pre ( a nie regulacji głośności rme) się nie obędzie. Gadanie, gadaniem, a fakt, faktem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Fafniak napisał:

z wbudowanym filtrem DC ?

Marcin , gdybym Ci zdradził budowę listwy , to musiałbym Cię zabić :) 

2 x Shaffner 2090-10-06

Nie skronie mogę powiedzieć , że "furorę" zrobił woltomierz wbudowany w listwę. A , rachuneczki za pomiar poboru klocków prześlę pocztą , dobrze ? :)  

Listwa wicca.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

Co nie zmienia faktu, że bez pre ( a nie regulacji głośności rme) się nie obędzie. Gadanie, gadaniem, a fakt, faktem :)

Na razie to jest tylko twoja teoria.

Jeżeli się potwierdzi (czyli odczuję potrzebę dokupienia przedwzmacniacza), to tylko wtedy może stać się faktem.

Widzę że nadal twoje wyobrażenie o twoich potrzebach przekładasz na potrzeby innych. To zrozumiałe, ale przyjmij do wiadomości że masa ludzi różni się od ciebie (na szczęście)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiowit napisał:

do jakich wniosków doszliście

Oto moje wnioski: 

1. Łódź to przepiękne miasto, nadające się idealnie do krecenia filmów o tematyce wojennej bądź postapokaliptycznej.

2. Na następne spotkanie, nawet jeśli będzie trzeba jechać i 600 km, przyjadę.

3. I nie dla sprzętu, który jak się po raz kolejny okazuje, jest w tych spotkaniach tylko tłem, ale dla świetnych ludzi 🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Fafniak, ale Ty jesteś twardy i niezależny. Zaimponowałeś mi.

A jak już dojdziesz do tego co słychać od początku, to zgłoś się na forumporadę :). 

Nie o to chodzi. Chodzi o zasady określania czy coś jest faktem.

No chyba że mamy do czynienia z "faktami medialnymi" ;) - to można nazwać twoje fakty witofaktami, ale to z kolei jakoś nadal kojarzy mi się z tym jak góral klasyfikował "prawdę"

święta prowda, tyż prowda, i gówno prowda . Tą pierwszą może stać sie tylko gdy kupię przedwzmacniacz, na razie jest to gówno prowda

Dla mnie EOT jeśli chodzi o dyskusje z audiowit-em.

Przepraszam za zaśmiecanie wątku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...