Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

@tomek4446 tak sobie myślę, dziwna sytuacja - w którym momencie Asia zwróciła uwagę na pasek? Na ogół nie jest zbyt wyeksponowaną częścią garderoby, a wręcz najcześciej jest schowany. Nie smiem nawet domniemywać że przy rozpinaniu. Może jednak miałem dobry pomysł aby Pani Doktor zajrzała na te imprezę. No, ale teraz to już musztarda po obiedzie.😉😋.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem każda sroczka swój ogonek chwali, ale po zlocie mnie utwierdziło, że gato to dobry wybór dla mnie...

lampy @tomek4446 ze wszystkimi kolumnami za bardzo dawały góry 

bright @Asia najlepiej się zgrał z sonusami, ale ja nie mam gdzie postawić podłogowych, o koszcie zakupu nie wspominając

hegel @lpomis świetny z gato, ale dziś na zimno włączyłem mojego AA Verdi i dałem nieco głośniej i praktycznie nic mi nie brakowało

pozdrawiam i dzięki dla wszystkich co byli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Tak zgadzam się, zazwyczaj najbliższe plany były na linii kolumn, brakowało mi też lepszego rozdzielenia planów w głąb, co za tym idzie większość muzyki którą słyszałem była wypłaszczona.

Moje kolumny w domowym zaciszu zazwyczaj bardziej wypychają dźwięki w głąb, ale jak jest coś nagrane by było z przodu gdzieś na linii kolumn też to słychać.

Chciałem podziękować Ci bo tak naprawdę najwięcej czasu siedziałeś i ogarniałeś jak podłączyć te wszystkie zestawy żeby to jakoś grało, samo przytarganie monobloków i pre plus dziesiątki kabli to tez wyczyn.

Tak więc dziękuje.

@Asia@Rega Co do paska to spokojnie z drugiego końca sali dało się do dostrzec i fakt wyróżniał się hehe

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, seba3002 napisał:

a wszystko skąpane w delikatnym deszczyku. No miało to swój niezapomniany urok 🥰

Zdajesz sobie sprawę , ze stoisz już ciut , ciut nad krawędzią przepaści ? :) 

@Fafniak sposób prezentacji kolumn daje bardzo dużo i jestem daleki od negacji tego " na twarz " , czy równo z linią kolumn. W Audio nie ma dogmatów , to ma sprawiać przyjemność. Zaskoczyło mnie po prostu , że sześć , czy siedem paczek stojących ok. 1-1,2 m od przedniej ściany, i jakieś 1,5 m od bocznych nie gra dźwiękiem zza kolumn.

@slaw0001 jasne , że realizator ma swój wkład , ale , no , chodzi mi to cały czas po głowie. Dlaczego tak ten dźwięk odebrałem ?

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit masz rację , nie było czasu na dogrywanie całości , tak słucham w tej chwili z założonymi 211 Acme , bo grają na razie dość ciemno i tak już zostało. Ale fakt ten przełącznik się przydaje , można podkreślić lub stonować górę Bardzo fajnie się to zaraz przekłada na średnicę , i naturalność wokali.

19 minut temu, Arko55 napisał:

@Asia@Rega Co do paska to spokojnie z drugiego końca sali dało się do dostrzec i fakt wyróżniał się hehe

Ludzie co Wy z tym paskiem ! Ale dziękuję , ręczna robota , masę pracy , by przymocować kawałki łańcucha do grubej skóry , sprzączka też grawerowana ręcznie.  i dajcie już spokój :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę Was podziwiam, że jesteście w stanie wyciągać wnioski po tej prezentacji. Tyle się tu pisze o dopieszczaniu pozycji odsłuchowych, ustawienia kolumn co do centymetra, stopni dogięć, paneli akustycznych, normalizacji poziomu dźwięku różowym szumem itp., itd. Nic z tego nie było zachowane! 😁 A i jeszcze hałasująca klimatyzacja i maskownice na jednej kolumnie założone a na drugiej nie. I my w tych warunkach wsłuchiwaliśmy się w różnice w kablach 🤣

Było przesympatycznie, ale do wniosków sonicznych podchodziłbym z duuużą rezerwą.

Dzisiaj się zmogłem i jeszcze raz przesłuchałem "naszą playlistę" i powiem.. wstydu nie ma. Powiem więcej, że zdecydowanie więcej słyszałem niż wczoraj i konstatuję, że wciąż mam fan ze słuchania mojego systemu, choć produkty na zlocie były bez wątpienia zacne. 

Jest jeszcze jedna wielce prawdopodobna opcja, że ja generalnie mniej słyszę 🤔.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit W takich warunkach nie miało to praktycznie znaczenia jak w jednej kolumnie była założona maskownica, wyraźnie bardziej dawały się we znaki ostrości góry przy wyższym poziomie głośności, czy klimatyzacja, rozmówcy.

To samo sytuacja z poprawnym ustawieniem kolumn, to czarna magia dla takich spotkań dlatego to jest misz masz i jakieś posłuchanie sprzętu z ciekawości i fajna towarzyska impreza.

Była bliżej końca spotkania tez sytuacja że jedna podstawka z kolumna stała z 40cm dalej w głąb od drugiej, ale i tak po tylu godzinach człowiek był trochę zmęczony odsłuchami.

Z porównaniem kabli głośnikowych to nie za bardzo wyszło, musiała by być cisza i za długo nastąpiło ponowne odtworzenie tego samego fragmentu, człowiek prędzej zapomniał już jak grało poprzednio haha

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z Tomek4446 i mówił, że było rzeczywiscie przesympatycznie. No ale to trzeba by podzielić np. na 2 salki. Tą z barem i tą na odsłuchy. No i trzeba by tematycznie np. Porównanie 3 wzmacniaczy.

Byłem kiedyś na premierze jednych z kolumn YB, zjechali się audiofile w sumie było z 10 osób ale w salonie do odsłuchów gadało się i słuchało tych kolumn z ... 4 wzmacniaczami, a o dupie Maryny na fajce.

Wszyscy byli zadowoleni bo pogadali i posłuchali. I naprawdę te 4 wzmacniacze wystarczyły. Nawet tańce były ;). Ale jak podpięliśmy lampowego potwora PWL to nie dało się usiedzieć :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...