Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

O mamma mia!!!!!! 😄 I też dobrałam buty do kolumn 😎  A tak na marginesie, @Chili nam zaginął i się nie odzywa 😄 

PS. Fotograf pracował w warunkach zagrożenia zdrowia, nie wypłaciłabym się, gdybym podeptała Wam te wszystkie urządzenia 😅 Co roku na AVS się boję, że się potknę o jakiś kabel i będzie piękna katastrofa 😎

@tomek4446 jestem za 😁 @mkk super kadr, na ostatnim grupowym widać, jak się czaisz z telefonem 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 mnie tylko martwi Twoja tak zatroskana mina na prawie każdym zdjęciu. Mam wrażenie, jakbyś cały czas się zastanawiał czy dobrałeś odpowiedni ....... kabel, oczywiście 😜.

 

Proponuję też przybliżyć nieobecnym co uwieczniają poszczególne kadry.

image.png.9a8ed13f9a880720dda3595c9d3fd482.png

Tu np. Seba zarzucił tekst: "Kto ma brodę ten z....la do Żabki". 

 

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, slaw0001 napisał:

mnie tylko martwi Twoja tak zatroskana mina na prawie każdym zdjęciu.

Mnie nie martwi , bo to nie ja :) Na zdjęciu jest kolega Marcin czyli mkk :)

Ludzie pokusiłem się o podliczenie postów opisujących brzmienie systemów na zlocie ,naliczyłem raptem 13 , a o moim pasku jest 19 !. Przeta to nie jest normalne ? :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomek4446 napisał:

Mnie nie martwi , bo to nie ja :) Na zdjęciu jest kolega Marcin czyli mkk :)

No akurat nie odosiłem sie do tego zdjęcia. 😉

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Ludzie pokusiłem się o podliczenie postów opisujących brzmienie systemów na zlocie ,naliczyłem raptem 13 , a o moim pasku jest 19 !. Przeta to nie jest normalne ? :) 

No cóż takie są uroki bycia celebrytą 😜, ale masz rację trzeba juz wrócić do pracy u podstaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slaw0001 napisał:

Mam wrażenie, jakbyś cały czas się zastanawiał czy dobrałeś odpowiedni ....... kabel, oczywiście

A , do tego zdjęcia ! A , nie , tu nie o kabel chodziło , po prostu cały czas się zastanawiałem po cholerę kupiłem tak drogie lampy, jak te 211 Shuguang / te były na zlocie/ grają tak dobrze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim uczestnikom zlotu oraz Panom z obsługi salonu i za smaczne ciasto :3

Jak bym miał wyróżnić osoby które miały większy wkład w naszym spotkaniu to szczególnie dziękuje @tomek4446 @Redakcja AUDIO @lpomis

Czas napisać parę zdań co jak grało, a więc tak...

Na początku rozgrzewały się nam monobloki i pre od WBA i łączyliśmy je z Focalami, nie za bardzo jest sens się rozpisywać bo te kolumny słabo zagrały, bas był buczący, ciągnący się a średnica gdzieś schowana plus charakterystyczna cykająca, wbijająca czasem szpilki w uszy góra, niestety była monotonna, na plus dosyć duży dźwięk i spora scena.

PMC 25.21 łączone pod set WBA.

Zauroczyły mnie te kolumny ciekawie budowaną gitarą w głąb, przynajmniej tak zapamiętałem utwór Dire Straits - You and your friend, inne monitory brzmiały bardziej płasko lub mniej wciągająco w przypadku kawałka, to nie koniec ich zalet, scenicznie było fajnie ale ich bas też dobrej jakości, nic się nie ciągnęło czy buczało, nie słyszałem też grania samą obudową kolumn, gdy byśmy zamknęli oczy można uwierzyć że to grają niewielkie podłogówki, z wad było delikatnie za jasno ale to i tak zbawienie dla uszu po przejściu z Focali.

Audio Psychic Classic 3 plus WBA

Na pewno mniej basu niż wyżej opisany set, brzmienie bardziej kolorowe, utwór You and your friend nie zrobił na mnie już takiego wrażenia, było delikatnie bardziej płasko jak by kolumny nie zwracały tak bardzo na siebie uwagi, być może bardziej intymne spokojne granie, słyszałem też trochę słabszą szczegółowość.

Gato Audio FM-15 plus WBA

Gato były mocno specyficzne, kleiste, kolorowe, ciemnawe, powolne, spokojne kolumny i chyba fajne do snu, im lżejszy utwór tym lepiej dla nich.

Gato Audio FM-15 plus Hagel H95

Trochę lepiej niż wyżej, więcej góry, oddechu, bardziej zwiewne ale w niewielkim stopniu, całokształt był taki że to spokojnie lekko mułowate i powolne kolumny.

Wigg art Enzo plus IcePower i Hegel H95

Zapamiętałem te kolumny jako zwiewne, przestrzenne, detaliczne granie, wydawało mi się więcej oddechu niż w przypadku monitorów, brakowało mi niestety więcej barwy w średnicy i lepszego dociążenia, nie czułem tez aby te kolumny grały zbyt potężnie i miałem wrażenie jak bym równie dobrze słuchał na monitorach.

Sonus Faber Sonetto V plus Haiku oraz Hagel

Na Heglu czy Haiku super grały, bardzo podobało mi się ich wypełnienie, potęga, czuć że to duża kolumna, świetny zbity bas, spora przestrzeń chociaż przez akustykę i tak odczucie głębi było trochę osłabione, charakterystyczne i zarazem delikatnie matowe gdzieś w paśmie, wysokie tony bardzo mi przypadły do gustu, pomimo dużego kręcenia gałką głośności były dosyć łagodne i nie wyostrzały tak jak monitory (nie licząc Gato bo były łagodne)

Najlepiej z wszystkich kolumn grały mi tez wokale, czułem że są pogłębione i bardzo bogate w średnicy.

W cięższych utworach perkusja czu gitarka trochę złagodzona, zaoblona bez wyraźnego konturu czy super rytmiki ale można to wybaczyć, bo czułem że to wyższej klasy dźwięk od wszystkich kolumn z salonu.

Definitive Technology

Nie za bardzo jest co tu pisać, na początku wydawały się detaliczne, lekko surowe, ale gdy odpaliliśmy jakiś ciężki złożony utwór kompletnie się pogubiły i brakowało barwy, separacji, kultury i było za ostro.

Audio Psychic Classic 3 plus Haiku Bright Mk5

Niewiele pamiętam, ale grało czasem zbyt żywiołowo, za mocno, grały na silę, za to bardzo fajnie pamiętam jeden z ciężkich utworów gdy te kolumny wyraźnie się pogubiły i był chaos a po chwili gdy podłączyliśmy pod nie Hegla H95 jak ręką odjął, dźwięk nabrał całkiem innej kultury, ogłady z oddechem, tutaj przyznaję że wyjątkowo wyraźnie reagują Audio Psychic na zmianę wzmacniacza.

Blisko końca spotkania Kolega odpalił jakiś efektowny ciekawy utwór elektroniczny, nie spodziewałem się takiej potęgi dołu pasma po tych malutkich paczkach, wykop miały i to niezły...

Niestety nie pamiętam jak zestawy grały z wzmacniaczem Marantza, tez nie najlepiej potrafił bym określić jak zagrała końcówka mocy IcePower.

Wzmacniacz Haiku Bright Mk5 zapamiętałem jako neutralny, może lekko w jasną stronę ale jakie kolumny pod niego podłączy to bas się utwardził, więc sądzę że ten wzmacniacz idzie w twardość, w monitorach raczej było za twardo jak na moje wymagania, co innego Haiku łączony z Sonusami tam było bardzo ciekawie.

Hegel H95 postawił bym wyżej, bardziej podobał mi się bas, jakby gładszy spokojniejszy ale przy wyższych głośnościach bardziej przyjemny, nie wiem czy to o moc chodziło, ale dużo lepiej zagrał z Audio Psychic i nie miał problemów z głośnością.

Nie są to duże róznice bo na ilu kolumnach słuchaliśmy te wzmacniacze? to tylko takie luźne przemyslenia to co usłyszałem.

W przypadku rodzynka na naszym zlocie a dokładniej zestawu WBA nie za dużo napisze, bo nie liczę aby któreś kolumny potrafiły wykorzystać potencjał tego zacnego sprzętu, monitory na pewno nie, może Sonus Faber a można było spróbować je podłączyć...

Wybaczcie że tak dłuuuugo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arko55 - bardzo dobry opis. Przeczytałem z przyjemnością. Zgadzam się jak najbardziej z fajną synergią monitorków PMC i lamp. Głębia też była wyczuwalna.

Jeszcze kilka drobnych spostrzeżeń:

Z APC3 i WBA wyszła lipa. Po odsłuchu okazało się, że na lampach ustawiona była nieprawidłowa impedancja, którą trzeba dostosować indywidualnie pod każde kolumny. Nie chcę tu na siłę bronić tych monitorów, ale myślę że to mogło znacznie zaważyć na charakterze ich brzmienia. Musiałby tutaj napisać coś więcej sam @tomek4446 gdyż najlepiej zna swój sprzęt.

Wigg Art Enzo faktycznie, też się zgadzam, czasami grały nieco mało dynamicznie i bardziej monitorowo. Brakowało uderzenia. Może faktycznie tutaj kolega @Seb dobrze kmini i planuje popróbować z jakimś subem do tych kolumn? Teraz tak sobie myślę, że to może się udać!

Definitivy widzę jednak nikomu nie podeszły. Czy tylko ja byłem tym, który widział w nich jakiś (bardziej rozrywkowy) potencjał? Uważam, że te kolumny na pewno świetnie poradziłyby sobie w zestawie kina domowego. No i podobał mi się w nich chłód i „szklista” góra. Ale to pewnie jakieś moje zboczenia i odchyły od normy 😜

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że Gato nie do końca przypadły do gustu wielu osobom. A mnie się np podobały. Myślę, że ustawiłbym je zaraz za Sonusami w klasyfikacji całościowej odsłuchiwanych kolumn. Szczerze mówiąc nie odebrałem ich jako spowolnione. Dla mnie były po prostu gładkie. Podobnie jak SF nie miały (czy też miały mniej) utwardzenia wyższego środka/niższej góry, które wg mnie jest dość powszechne, a którego niezbyt lubię. Powoduje u mnie poczucie nadmiernej nachalności. Podejrzewam, że jest to też troszkę związane z gatunkami muzycznymi, których słucham ;) Choć z drugiej strony, przy delikatniejszej muzyce może wydawać się efektowne, dodając nieco przestrzeni, powietrza do dźwięku. Na dłuższą metę jednak męczy. Wolę bez :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arko55 świetne podsumowanie , dzięki.

@lpomis przepraszam , faktycznie zapomniałem zapytać jaką impedancję mają APC i polecieliśmy na przełączniku ustawionym na 8 Ohm. 

Co do grania WBA to jak już złożyłem w domu wszystko z powrotem do kupy i włączyłem muzykę , nastąpiła ulga :) Testy poszczególnych paczek podłączonych do lamp udowodniły mi , że decydując się na lampy musimy też dobrać do nich kolumny. Że system oparty na lampach to niestety ciąg zmian , nie da się zmienić tylko wzmacniacza z tranzystora na lampy i mieć lampowe brzmienie. Brakowało mi tej swobody grania jaką prezentują podpięte Alteci . Lampy grały na zlocie tak jak by ktoś nagle zmusił je do ciężkiej pracy , a im się to niezupełnie podobało i .... stawiały opór. Brakowało mi przestrzeni , być może wpływ miała również akustyka pomieszczenia. Z pozytywów jakie usłyszałem z podpiętych lampek do paczek na forum , że potrafią wydobyć kontury dźwięku i nawet czasem je zaakcentować. U mnie tego raczej nie ma , przy Altecach następuje płynne przejście od nutki do nutki , przy " ostrej "  muzyce niestety jest to wada , akcenty które powinny być ,są rozmyte. No , ale coś za coś.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446, a mi granie Twoich wzmacniaczy z moimi PMC bardzo się podobało. Nie wiem na ile to zasługa Twoich WBA a na ile akustyka salki, ale grało to gęściej, ciemniej, z większym ciężarem niż u mnie w domu. Musiałbym takiego zestawienia posłuchać u siebie, ale nie wydaje mi się, żeby Twoje lampy miały jakieś problemy z wysterowaniem moich kolumienek 🙂. I powiem szczerze, że gdyby nie wielkość tego zestawu i oczywiście cena 😝, to chętnie postawiłbym sobie coś tak uroczego u siebie w pokoju. Sam widok świecących lamp jest niesamowity 😍

Pozdrawiam, Sebastian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek4446 napisał:

U mnie tego raczej nie ma , przy Altecach następuje płynne przejście od nutki do nutki , przy " ostrej "  muzyce niestety jest to wada , akcenty które powinny być ,są rozmyte. No , ale coś za coś.  

?

Czyli jednak kompromis. I nie ma tak że "jedno a dobrze"

Dnia 17.11.2021 o 08:54, tomek4446 napisał:

Nie traktuj tego jako atak. Czytając Twoje wypowiedzi potraktowałem Cię swoją miarą. Różnorodność jest fajna , ja niestety nie mam na nią czasu i moje motto brzmi JEDNO A DOBRZE. :)

🤪

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...