Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

19 minut temu, seba3002 napisał:

Musiałbym takiego zestawienia posłuchać u siebie,

Jak jeszcze raz będę miał pomroczność jasną to dam Ci znać. Zadzwoń wówczas szybko zanim mi się włączy mózg to przytargam je do Lublina :) 

11 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Mam  nadzieję, ze nie jest to tylko cykl coroczny.

Skąd że , co tydzień targam lampy ...... :) 

Spokojnie , załapiesz się , dopiero się rozkręcamy.

8 minut temu, Fafniak napisał:

Czyli jednak kompromis. I nie ma tak że "jedno a dobrze"

Fafniak , Ty to kurna pamiętliwy jakiś jesteś ? :) 

EWOLUCJA , znasz taki termin ? :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, seba3002 napisał:

ale grało to gęściej, ciemniej, z większym ciężarem niż u mnie w domu.

No widzisz Seba , jak by Wojtek @lpomis zapłacił tak jak Ty , to bym przerzucił ten hebel impedancji na właściwe położenie i pewnie też by mu się podobało ? :) A tak to , no cóż mamy wszak kapitalizm ? :) 

1 minutę temu, Asia napisał:

Bo choćby Definitive - dostały czerwoną kartkę zanim zagrały

Jak będziesz miała Asiu większy staż , to też tak będziesz miała. My starzy audiofile to nie musimy włączać kolumn , żeby wiedzieć jak zagrają :) 

INTUICIA :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Asia napisał:

No ale to było z ręki do ręki, a wysyłkowo to mało prawdopodobne. Wiele razy było tu, że co salon to inne zwyczaje. Oczywiście zawsze mogę zadzwonić do salonu w Katowicach z pytaniem.

Szkoda, że Wojtek tak daleko bo byśmy się wymienili wzmacniaczami na tydzień - dwa i wszystko byłoby jasne 🙂.

Asia, zapytaj Wojtka, on wypożyczał chyba właśnie wysyłkowo. Albo po prostu napisz prywatną wiadomość do tutejszego Top Hi-Fi, myślę, że rodzynkowi nie odmówią 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek4446 napisał:

Fafniak , Ty to kurna pamiętliwy jakiś jesteś ?

Wiesz... jak natura poskąpiła mi pamięci do dat, nazw, imion i nazwisk to czymś musiała wynagrodzić ;)

 

A realnie nie ma tak, że raz a dobrze. Zawsze zaistnieje jakiś element  który nam się spodoba a którego "u nas" nie ma, jest mniej itp. Ludzie lubią różnorodność. Inaczej to by Kamasutra nie powstała 🤪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu tego co napisał Piotr, to ja jeszcze o Gato, bo one dla mnie są zwycięzcami tego nazwijmy to "konkursu". Oczywiście są jeszcze Sonusy, ale jednak to baaardzo różne budżety. Gato to dla mnie kwintesencja elegancji i wyrafinowana. Pozornie wycofane, nienarzucające się jednak pewne swoje swoich umiejętności robią sztukę. Góra nie oślepia, nie błyszczy a bardziej połyskuje. Wybrzmienia są lekko matowe, krótkie, co daje przestrzeń następnym dźwiękom dzięki czemu nic się nie zlewa, nie nachodzi na siebie zapewniając dużo detali. Środek bardzo komfortowy, nie powodujący napięcia i oczekiwania, że coś nieprzyjemnie zakłuje w ucho. Niskie rejestry ciężko obiektywnie opisywać, bo wg mnie zdecydowanie były podbite i dotyczyło to praktycznie wszystkich kolumn. Aby jakoś obrazowo spuentować to kojarzą mi się one z.... Jamesem Bondem, elegancko ubranym i stojącym przy kontuarze baru z kieliszkiem Martini w ręce. Pełen spokoju i elegancji, ale jednocześnie dającym do zrozumienia, że jak dasz mu pretekst to też potrafi przy......lić.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ dyskusja zmierza w zagadnienia niekoniecznie audio coś tam, to uważajcie bo zaraz mogę się .......................... zdenerwować, co najmniej jak @tomek4446 w sprawie paska...

wracając do gato, to wydaje mi się że jest to że tak powiem kwestia dojrzałości @slaw0001  @Chili @nowy78 i dlatego nam się one podobały, nie wiem jak do tego odniesie się @Asia?

po drugiej stronie stoi młodość @lpomis i @Arko55 oraz rodzaj muzyki jaki słucha @mkk.

trudno mi tylko określić co na to @seba3002, ale on podczas podpięcia gato był już chyba w świecie równoległym.

tak ja to widzę...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam mocno zawiedziona połączeniem z Brightem, nie grało to nic a nic. Rozkręciło się dopiero z Heglem i na pewno nie było efektowne = wyrywające z butów (mało góry). To na pewno kolumny, które wymagają większej cierpliwości w odsłuchu.

W każdym razie jestem wystarczająco dojrzała żeby docenić 🤔.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

ponieważ dyskusja zmierza w zagadnienia niekoniecznie audio coś tam, to uważajcie bo zaraz mogę się .......................... zdenerwować, co najmniej jak @tomek4446 w sprawie paska...

wracając do gato, to wydaje mi się że jest to że tak powiem kwestia dojrzałości @slaw0001  @Chili @nowy78 i dlatego nam się one podobały, nie wiem jak do tego odniesie się @Asia?

po drugiej stronie stoi młodość @lpomis i @Arko55 

trudno mi tylko określić co na to @seba3002, ale on podczas podpięcia gato był już chyba w świecie równoległym.

tak ja to widzę...

 

Kiedy podpinalismy Gato było jeszcze dość wcześnie 🙂. To raz. Dwa - mi te kolumny też bardzo się podobały, i mówię to jak najbardziej poważnie. Kilka razy nawet zastanawiałem się nad ich kupnem ale wydaje mi się, że przy moim usytuowaniu kolumn (bliskość ściany) i zbyt szerokiemu wachlarzowi muzyki, którą słucham, nie sprawdziłyby się do końca. Aczkolwiek jako fan dynaudio, muszę przyznać, podobnie jak Wojtek, że to podobny charakter grania. Do jazzu, łagodniejszej muzyki instrumentalnej czy wokali - cudo. Do szybszych odmian rocka - może już nie. Chociaż z tego co pamiętam (a mogę się mylić ze względu na to, że gdzieś pod koniec byłem już w świecie równoległym 😉) to chyba nawet grając Black Sabbath dawały sobie całkiem nieźle radę 🙂.

No i kurczę, drodzy Panowie i Panie. Przecież to nie był wyścig. Przecież wszyscy mamy inne gusta, przyzwyczajenia. Dzięki temu nie grały na zlocie same dali czy focale, a sprzęty najróżniejszych marek i prezentujący tak różne style. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

W każdym razie jestem wystarczająco dojrzała żeby docenić

Wydaje mi się, nie, jestem przekonany, że Marcinowi nie chodziło o dojrzaość jako zdolnośc do oceny, tylko jako preces w którym zmieniają się nasze gusta i oczekiwania. Zaczynamy od energii, witalności potrzeby doznawania czegoś nowego by z czasem dryfować w strone poszukiwania wirtuozerii, kunsztu tzw. warsztatu. A przynajmniej ja tak mam.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Do szybszych odmian rocka - może już nie

Paradoksalnie jest to po części też "wina" wymiany sprzętu na coraz lepszy i coraz lepszych realizacji szczególnie muzyki ciężkiej. Detaliczny, doskonale zrównoważony, z punktowym basem i zrozumiałym wokalem utwór "metalowy" no nie jest tak energetyczny jak po prostu ścian dźwięku (piszę to też jako były mocno angaażujący się fan gatunku). Jak słuchaliśmy Iron Maiden to noga specjalnie jakoś sama nie chciał dygać. Była super przestrzeń, dynamika, detal, ale jakoś ta energia się rozlazła. Na sprzęcie mniej "obdarzonym", możemy tego "piękna" nie usłyszeć, ale za to jest szansa na kopa w d... . To takie "przemyślenia Pana Henia". 

 

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...