Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Generalnie coś w tym jest że im starszy słuchacz tym szuka łagodniejszych brzmień i Gato mogły by być tym czymś, ja szczerze też lubię jak kolumny mają łagodna górę pasma i w tym przypadku Gato nie dało się nawet zmusić aby ostrzej grały wysokie jak inne monitory przy dużej głośności, jedynie co mi mniej w nich leżało to że ja potrzebuję uniwersalnych kolumn które fajnie się sprawdza w cięższym rocku czy metalu.

Jeszcze jest jedną kwestia, że na zlocie były inne warunki, inny tor. Bardzo możliwe że w moich domowych warunkach na moim sprzęcie Gato zrobiło by bardzo fajne wrażenie.

Pamiętam dawno miałem w domu Xaviany z miesiąc czasu i mimo ich łagodnego charakteru bardzo mi się podobały nawet w cięższym klimacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Arko55 napisał:

Generalnie coś w tym jest że im starszy słuchacz tym szuka łagodniejszych brzmień

I tu się mylisz mój drogi, młody kolego 🙂. Sam do niedawna byłem podobnego zdania ale zostałem wyprowadzony z błędu na forum, i już wiem, że jest właśnie przeciwnie niż piszesz. Większość ludzi wraz z upływem lat potrzebuje kolumn, charakteryzujących się większą ilością wysokich tonów. Wynika to z prostej przyczyny - z wiekiem po prostu tracimy słuch 🙂. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób lubi kolunny o nieco "delikatniejszym" brzmieniu, takim właśnie jak omawiane tutaj Gato, Dynaudio czy Buchardty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek4446 napisał:

 

@lpomis przepraszam , faktycznie zapomniałem zapytać jaką impedancję mają APC i polecieliśmy na przełączniku ustawionym na 8 Ohm.

A nikt nie podpowiedział , bo byli oślepieni paskiem ;) 

Ogólnie lampę zawsze się podpina pod 4om , chyba że są jakieś stare kolumny z realnym 8om+
Ponoć przy podpięciu 8om jak kolumny mają spadki poniżej może być brzmieniowo tak sobie

Z opisu wygląda ,że Sonusy przyjemne , a Focal po raz 2gi zawiódł (co to za model był ,ale chyba nie tani) ? Następnym razem poproście o podstawowy model Chora , nie powali ale może zagra lepiej niż te 20-40tyś+ za parę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 Może nie tyle chodziło mi o ilość wysokich a charakter, pamiętasz może jak grały Cantony na poprzednim zlocie, takie właśnie granie może być dużo częściej chwalone niż bardzo spokojne Gato, dlatego odwrotnie dzieje się im starszy człowiek tym omija takie efekciarstwo w Cantonie.

Z Focali ja znam aby jedna dobra serie a mowa o Utopia 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arko55 napisał:

@seba3002 Może nie tyle chodziło mi o ilość wysokich a charakter, pamiętasz może jak grały Cantony na poprzednim zlocie, takie właśnie granie może być dużo częściej chwalone niż bardzo spokojne Gato, dlatego odwrotnie dzieje się im starszy człowiek tym omija takie efekciarstwo w Cantonie.

Z tego co pamiętam, a było już dość późno kiedy podpinane były cantony 😉, to te kolumny grały dość mocno skrajami pasma. Wręcz tak trochę po amerykańsku. Czy takie granie ma dużo zwolenników - nie wiem. W zasadzie to do ostatniego zlotu, myślałem że moje PMC grają kłującą w uszy górą, ale po odsłuchu pierwszych focali, zmieniłem zdanie o swoich paczkach. W porównaniu z francuskimi kolumnami, moje grały wręcz liniowo 😉

Jeśli zaś chodzi o Gato. Jeśli trafię gdzieś na olx mniejsze FM 8, jako fan takiego grania, chętnie przetestuję je w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Z tego co pamiętam, a było już dość późno kiedy podpinane były cantony 😉, to te kolumny grały dość mocno skrajami pasma. Wręcz tak trochę po amerykańsku. Czy takie granie ma dużo zwolenników - nie wiem. W zasadzie to do ostatniego zlotu, myślałem że moje PMC grają kłującą w uszy górą, ale po odsłuchu pierwszych focali, zmieniłem zdanie o swoich paczkach. W porównaniu z francuskimi kolumnami, moje grały wręcz liniowo 😉

Jeśli zaś chodzi o Gato. Jeśli trafię gdzieś na olx mniejsze FM 8, jako fan takiego grania, chętnie przetestuję je w domu.

Takie pytanie mało związane z audio, choć do krytycznych odsłuchów dość pomocne, mam. Czy podczas zlotu można było spożywać napoje dozwolone od 18 roku życia? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubakk napisał:

Dobre fotki , monitory elegancko ustawione "równo" :D  a potem epopeje o tym co brzmiało a co nie :P  

Drogi kolego. Zapraszałem, pisałem. Mogłeś przyjechać, ustawić te monitory i napisać swoją epopeję 😉

A jeśli już czepiasz się ustawienia kolumn, to jako zdaje się dość doświadczony audiofil, zdajesz sobie pewnie sprawę, że dali sugeruje ustawienie kolumn równolegle do diebie. Nie jest to oczywiście konieczność, ale błędem też to nie jest. 

Pozdrawiam i zapraszamy na kolejne spotkanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

monitory elegancko ustawione "równo" :D  a potem epopeje o tym co brzmiało a co nie :P

Poczytaj jakie ustawienie dla swoich monitorów zaleca Dali. Jakbyś miał problem ze zrozumieniem tekstu to wstawiam obrazek z manuala Rubiconów:

6023ABFD-82EF-4145-88B2-337BBA984415.jpeg

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Drogi kolego. Zapraszałem, pisałem. Mogłeś przyjechać, ustawić te monitory i napisać swoją epopeję 😉

A jeśli już czepiasz się ustawienia kolumn, to jako zdaje się dość doświadczony audiofil, zdajesz sobie pewnie sprawę, że dali sugeruje ustawienie kolumn równolegle do diebie. Nie jest to oczywiście konieczność, ale błędem też to nie jest. 

Pozdrawiam i zapraszamy na kolejne spotkanie. 

Nie jestem audiofilem , audio to jedna z wielu moich tzw. zajawek , natomiast widać było na zdjęciu ze każdy monitor inaczej ustawiony to tez napisałem a tu takie oburzenie. Uderz w stół a audiofile się odezwą :D 
Po co jeździć na zloty , jak tam nikt nie umie sprzętu ustawić , a wiadomo lepiej się nie wychylać :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...