Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

Jeszcze raz podziękowania  za możliwość spotkania dla wszystkich uczestników   i uznanie dla @lpomis za organizację  oraz zaangażowanie .

Wszystkim  - a rozmawiałem chyba z każdym serdeczne i gorace pozdrowienia.

 Ja wybierałem sobie co chce usłyszeć ,  a dzięki temu że byłem wcześnie to posłuchałem sobie kilku kawałków z poza listy na tych monitorach aktywnych + cxn.

I jestem zaskoczony poziomem grania , spełnia moje oczekiwania co do dźwięku.

KIlka gratów ominąłem , bo mnie nie interesują ale z tych na których zawiesiłem ucho to ,  Na - CXa81 , Fezz i podłogowki KEF a na + Xavian no i wspomniane wyżej monitory na Hypex. Te 2 pozycje mnie zainteresowały. 👍

Mówimy tu o elementach nie o gotowej recepcie na zestaw 😊 

Jeszcze raz dzięki for All i liczę że na następnym zlocie pojawią się nieobecni , których poznam i znajomi z którymi nie mialem okazji teraz pogadać . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stach_s napisał:

monitor audio to silvery...bo podobnie jak Sebastiana, mnie te kolumny nie porwaly.

To był jeden z nielicznych momentów, kiedy jednym uchem (ale i tak bez większego skupienia) rzuciłem również na sprzęt i przyznaje, że ich granie w tamtym "środowisku" było wręcz tragiczne. A to akurat znam, gdyż takowe Silvery, tyle że 500 posiadam w domu.

Nie wiem, z jaką elektroniką były na tamten moment spięte, ale ten jazgot był faktycznie mało akceptowalny. U mnie w domu brzmi to zupełnie inaczej. Co nie zmienia faktu, że same w sobie reprezentują trochę efekciarski sposób grania ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze na kilka luźnych przemyśleń odnośnie sprzętów, które przygrywały nam na zlocie. Miejcie proszę na uwadze, że spotkanie miało także charakter towarzyski i warunki do odsłuchów nie były idealne.
 

- Największe zaskoczenie (wzmacniacze) -

Sony STR V5

Sprzęt przywieziony przez @Arko55. Ogromny klamot. Wepchnąłby w niego 3 przeciętnej wielkości wzmacniacze albo i więcej. Vintage pełną parą. To była dla mnie wielka zagadka, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Sprzęt zagrał bardzo przyjemnym, lekko ocieplonym dźwiękiem, bogatym środkiem pasma, ciekawą barwą. Troszkę zastrzeżeń miałem do góry pasma i przejścia ze średnicy na wysokie tony co zauważyli też inni, m.in. @MarcKrawczyk. Słychać było jakby wzmacniacz nie wyrabiał, tworzył coś w rodzaju zapiaszczenia. Ale wpływ na to też miały podejrzewam obecne realizacje i sposób w jaki jest nagrywana współczesna muzyka. Tak czy inaczej, sprzęt na mocną szkolną piątkę jak dla mnie :)
 

- Największe zaskoczenie (kolumny) -

Kolumny podstawkowe i to jak zagrały w tak dużym pomieszczeniu

Sala odsłuchowa prawie 40 metrów i do tego Xavian Perla Esclusiva od @soberowy lub Dali Menuet? A kto nam zabroni! Według mnie monitory pokazały klasę zwłaszcza jeśli chodzi o barwę, wgląd w nagranie i kreowanie przestrzeni. Xaviany bardzo fajnie pokazały plany. Grały naprawdę głęboko! Dali z kolei bardziej szalały wszerz i otaczały słuchacza muzyką. Monitory mają ogromny potencjał i nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej! :)
 

- Największe rozczarowanie (kolumny) -

Fyne Audio F501 i Monitor Audio Silver 300.

Pamiętam jak testowałem u siebie monitory Fyne Audio F500. Spodobały mi się strasznie. Takie dojrzałe granie za 2000zł, szok. Podłogówki F501 które usłyszałem na zlocie okazały się być zupełnie inną parą kaloszy. Ja wiem, że inne pomieszczenie, inna elektronika. To wszystko ma ogromny wpływ na to co słyszymy. Ale nie było w nich prawie nic z tego co pamiętałem z brzmienia mniejszych podstawek. F501 były jakoś dziwnie przyduszone, dźwięk siedział gdzieś w środku, pomiędzy kolumnami, nie chciał się oderwać ani do przodu, ani na boki. Monitor Audio zawiodły mnie przede wszystkim strasznie słabą separacją dołu pasma i nadmiernym efekciarstwem, a czasami i nawet jazgotem jak trafnie określił to @Markcox. Po tym, co usłyszałem, widziałbym je bardziej w kinie domowym.
 

- Największe rozczarowanie (wzmacniacze) -

Cambridge Audio CXA81

Oj słabo zagrał ten piecyk. Lekko, nijako, strasznie szczupło, jakoś bez wyrazu. Jakby grał troszkę od niechcenia. Po podłączeniu nowej serii Evo coś się ruszyło, ale nadal nie było to moje granie. Chyba po prostu Cambridge jako marka mi nie podszedł.
 

- Największa ciekawostka -

Kolumny Prometheus Acoustics

Ich prezentacja to niespodzianka jaką zaserwował nam salon na samym początku zlotu. Aktywna konstrukcja z czterema midwooferami i głośnikiem wysokotonowym. Posiadają możliwość ich dostrojenia do konkretnego pomieszczenia, mają wbudowane trzy filtry/sygnatury brzmienia. W niedalekiej przyszłości mają otrzymać także wbudowany streamer, dzięki któremu staną się w zasadzie sprzętem all-in-one.
 

- Ach ten HI END -

Franco Serblin Accordo Essence

To już nie przelewki. No czuć było od razu różnicę klas między pozostałymi zawodnikami. Moją największą uwagę nie zwróciło jednak to jak zagrały te niezwykle ciekawe kolumny, a to jak bardzo wrażliwe są na podłączany pod nie sprzęt. Tu nie ma żartów. One nie dość, że potrzebują mocarnej elektroniki, to jeszcze jej dobór musi być odpowiedni. I przykro mi to stwierdzić, ale obawiam się, że chyba nie dysponowaliśmy takim sprzętem na zlocie.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w październiku słuchałem CXA81 z MA Silver (tyle, że 100) jako swego domowego systemu. Po tej zlotowej relacji wygląda na to, że to znienawidzone połączenie forum. A jednak wspominam je z pewnym sentymentem. Po ogarnięciu kwestii kabli całkiem fajnie mi to grało. Wyłącznie chciwość wrażeń popchnęła mnie dalej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Po tej zlotowej relacji wygląda na to, że to znienawidzone połączenie forum.

Aj, to nie jest tak. Jak wspominałem już wyżej - zmienisz elektronikę, akustykę, pomieszczenie, samo ustawienie sprzętu i już będzie inaczej! MA na zlocie wypadły nie najlepiej, ale nie oznacza to wcale że to jakieś złe kolumny. Najważniejsze żeby mieć wybór. No i trzeba słuchać, duuużo słuchać (najlepiej u siebie) przed zakupem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lpomis napisał:

Cambridge Audio CXA81

Oj słabo zagrał ten piecyk. Lekko, nijako, strasznie szczupło, jakoś bez wyrazu. Jakby grał troszkę od niechcenia.

CXA81 ostatnio ciągle obrywa na forum. Dobrze, że już udało mi się go sprzedać, bo po tych wpisach byłoby trudniej. :)

A serio, zastanawiałem się jakiś czas temu, na czym polega problem. Piecyk gra V-ką, ale przecież nie on jeden. Teoretycznie wystarczy go podpiąć do ciemno brzmiących kolumn, prawda? Otóż niezupełnie. CXA81 ma dość specyficzny bas. Niby spory, ale trochę oszukany - jakby rozmyty albo pustawy w środku. W każdym razie stawia to dodatkowe wymagania kolumnom. Ich bas powinien być dla odmiany skupiony, dobrze wypełniony i precyzyjny. Czyli np. Diamondy Pylona się tu nie sprawdzą (próbowałem).  W ogóle nie tak łatwo o tego typu bas w kolumnach z tej półki. A jak już się trafi, to albo kolumny za jasne (Elac Carina) albo trochę trudniejsze do wysterowania (AP Classic 3). Podsumowując - wzmacniacz chyba niezły w swojej cenie (przestrzenny i precyzyjny), ale mało uniwersalny - strasznie wybredny, jeśli chodzi o kolumny.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rafał S napisał:

Kolumny za jasne (Elac Carina) albo trochę trudniejsze do wysterowania (AP Classic 3)

Rafale, ja absolutnie nie uwazam Carin za jasne, wrecz przeciwnie - z Naimem Uniti srodek wycofany, a gora bardzo subtelna ale jednoczesnie rozdzielcza. Zdecydowanie jasniejsze (bardziej wyeksponowany srodek) sa moje, rzekomo bardzo cieple/analogowe Guru Juniory. 

Zas co do trudnosci z wysterowaniem AP C3, to u mnie z Unitiqute Naima (2x30W) hulalo az milo, tyle ze takie zbyt rozrywkowe, "mlodziezowe" granie jak dla mnie. IMHO AP C3 tez wyraznie jasniejsze od Carin sa... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...