Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

48 minut temu, stach_s napisał:

Rafale, ja absolutnie nie uwazam Carin za jasne, wrecz przeciwnie - z Naimem Uniti srodek wycofany, a gora bardzo subtelna ale jednoczesnie rozdzielcza. Zdecydowanie jasniejsze (bardziej wyeksponowany srodek) sa moje, rzekomo bardzo cieple/analogowe Guru Juniory. 

Zas co do trudnosci z wysterowaniem AP C3, to u mnie z Unitiqute Naima (2x30W) hulalo az milo, tyle ze takie zbyt rozrywkowe, "mlodziezowe" granie jak dla mnie. IMHO AP C3 tez wyraznie jasniejsze od Carin sa... 

Może używam złych słów. Dla mnie jasne kolumny to właśnie takie, które mają wycofany środek. Albo inaczej:  bogatszą górę od środka. Tak odbierałem podstawkowe Cariny z CXA81. Zagrały u mnie jaśniej niż MA Silver 100. Mało kto mi w to wierzy, ale tak było. Słuchaliśmy z żoną i mieliśmy dość po dwu godzinach. Z kolei AP C3 zagrały ciemniej, ale bardzo niemrawo (obwiniam wzmacniacz). W każdym razie - ani jedno ani drugie połączenie nie wypadło dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ''doświadczenie" z lampą zaczyna się i kończy na sprzęcie Tomka z poprzedniego zlotu. Wba zapamiętałem jako grające dość mocno basem, z lekko ,,rozmytymi" krawędziami. Tutaj panował spokój i pełna kultura. Być może to tylko kwestia doboru lamp. Nie znam się. Przy swojej cenie Fezz jest jak dla mnie ciekawą propozycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Rafał S napisał:

Może używam złych słów. Dla mnie jasne kolumny to właśnie takie, które mają wycofany środek. 

Możliwe , ale bardziej irytowala mnie wyższa średnica w posiadanych MA.Albo inaczej: bogatszą górę od środka. 

Nabyłem też kiedyś Ca651a bez odsłuchu że względu na posiadanie SM6 i to nie było dobre połączenie z MA.

Ale już Advance Acoustic+ MA to było już coś i podobało mi się bardzo . Pzdr 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są znacznie ciekawsze spożycie od Fezza warto posłuchać chociażby Sinusa, Haiku z tych popularnych z polskich mniej znanych bardzo dobre wzmacniacze robi JAG, Pan Marków, Feliks Audio jest jeszcze kilku. 

WBA robi brzmieniowo wyśmienite konstrukcje ale nie do przypadkowych zestawień w przypadkowych pomieszczeniach. Trzeba deko czasu poświęcić doborowi lamp, kolumn (tak tu kolumny do pieca bym dobrał) i źródła. WBA potrafi i metal zagrać jak niejeden tranzystor w podobnej a nawet wyższej cenie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to żaden z systemów nie zagrał w pełni swoich możliwości lub po prostu jestem przyzwyczajony do swojego małego pokoiku. Wszystko poza Fyne Audio zagrało sucho, ostro i bez fajnego basu. Mogła to być wina źródła lub ustawienia kolumn. Słuchaliśmy dość głośno i był straszny jazgot. Przez jakiś czas po cichu grały kolumny aktywne i wówczas brzmiało to najciekawiej. Konstrukcja wydaje się ciekawa ale w tej cenie ? O nie. 

Moje Xaviany grały z lampą i mi się zwyczaje nie podobało. 

Teraz w domu dzięki uprzejmości koelgi @seba3002mam Kefy LS50 i sobie na nich słucham, ale o tym kiedyś skrobnę w innym wątku. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to Atoll in200se, źródło rpi4 z nakładką digione 1.2 i dac Mytek stereo 192 dsd. Jak będę u Seby sprawdzę jak grają na jego Marantz. Wiem, że nie jest to optymalny wzmacniacz pod te kolumny, muzykalne kolumny i muzykalny wzmacniacz nawet przeźroczyste źródło nie jest w stanie odmulić. Plus tego jest taki, że głowa nie boli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviany mają to do siebie że dobrze grają z tranzystorami tzn większość modeli, lampy jednak im nie służą no może jakie mocniejsze na KT. Perły ogólnie są stworzone do delektowania się dźwiękiem nie do wyczynów, ale z dobrą końcówka i pazura pokażą. A Atoll nie jesteś zły nie ma co przesadzać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

WBA potrafi i metal zagrać jak niejeden tranzystor w podobnej a nawet wyższej cenie ;)

O, kurna , nie wiedziałem :) no , dobra , wiedziałem tylko mam kolumny NIE DO METALU :( 

Zazdroszczę Wam odsłuchu kolumn aktywnych. Przyznam , że w życiu nie słuchałem takich kolumn i ciekawość mnie zżera. 

Piszcie chłonę każde słowo.

@lpomis Wojtek , jak to Fyne 501 nie zagrały ? Wszak to nadal sztandarowy produkt Forum :) Choć przyznam , że się już trochę wycisza. O jak ja lubię te fale , zaczęło się chyba od kolumn Melodiki . Grały ze wszystkim i to JAK , a teraz pies z kulawą nogą o nich nie wspomni ,a trochę ludków je nabyło , bo nagonka była straszna :) W napięciu śledzę co będzie hitem tego roku :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

To Menuety też się okażą na końcu kiepskie? Cholera. Idę szybko słuchać, póki jeszcze "grają";)

Tak się zastanawiam:  Menuety są uwielbiane na forum, ale dlaczego nie mówi się więcej o Rubicon 2? Teoretycznie powinien być postęp wraz z ceną, a cena wciąż nie jest jakaś zaporowa. Szczególnie dla tych, których stać na kilka par kolumn i mają w razie czego co sprzedać, żeby dołożyć do droższego modelu. Nie kusiły Was Rubicony? Słuchaliście?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie wszyscy lubią Menuety i nie wszyscy piszą na forum co naprawdę myślą 🤭 o nich  i innych sprzętach nie daj Boże Kolegi 😜 od tego zacznijmy . 

Tak uważam , chociaż to jest dziwne bo ja jeśli miałbym coś takiego pisać to wolę się nie odzywać  wcale.

Wracając do Menuetow naprawdę fajne rzeczy z nich usłyszałem w znanych kawałkach ,i uważam że to przyzwoite granie , ale nie oszukujmy się, jak coś jest od wszystkiego to jest od niczego .Pzdr 

Ps.

Kiedyś @Rega je miał i chciał na odsłuchy pożyczać ,niestety nie było chętnych ,do czasu bodajże kiedy @Kraftje przetestował i co dalej jest sami wiecie ...🤣 

Tak to juz jest .

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dedal75 napisał:

Wracając do Menuetow naprawdę fajne rzeczy z nich usłyszałem w znanych kawałkach ,i uważam że to przyzwoite granie , ale nie oszukujmy się, jak coś jest od wszystkiego to jest od niczego

i podkreślmy to co "troszkę" się kłóci ze sobą

20 minut temu, Dedal75 napisał:

naprawdę fajne rzeczy z nich usłyszałem w znanych kawałkach

 

20 minut temu, Dedal75 napisał:

ale nie oszukujmy się, jak coś jest od wszystkiego to jest od niczego

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prometheusacoustics - zagrały całkiem nieźle, jak wspominałem wcześniej dosyć potężny tłusty nisko schodzący basior, średnica nienachalna spokojna, gorzej z wysokimi, może nie tyle że słabe jakościowo a nie do końca te kopułki są w moim guście, może nieco zalatywało cykającym Focalem.

Franco Sebrlin plus Sony STR V5 - to połączenie było bardzo dobre, te kolumny jak mogłem się spodziewać zagrały wielką ładnie rozbudowaną sceną, obiekty na scenie były monstrualne i nie było uczucia, że pomieszczenie było zbyt duże na kolumny, bas głęboki, bardzo ładnie wypełniony, obszerny, średnica i górka lekko matowa, gdzieś na samych wysokich czasem mogło zalatywać piaskiem jak to Koledzy zauważyli albo takimi szpilkami, nie wiem co było winowajcą.

KEF (model?)plus Sony STR V5 - bardzo wyraźnie słychać jak te kolumny to kilka poziomów niżej, nie specjalnie nadawały się do słuchania muzyki, sztywne, sztuczne, monotonne, mało wyrafinowane, może jakieś wypełnienie kolumny miały ale ogółem beznamiętne i nudne.

Klipsh (model?)plus Sony STR V5 - kolumny zaskakująco nie były ostre, chaotyczne na górze a całkiem przyjemne, ogólnie bas monotonny, nie było taki sprężysty jak z Franco Sebrlin, ogólnie nie specjalnie dobre do muzyki, nie mój typ grania.

Xavian perla esclusiva plus Fezz Audio - dźwięk bardzo łagodny, zaokrąglony, spokojny, w szybkiej muzyce mogą się pogubić i nie wyrobić z rytmem, brakowało mi w nich więcej przestrzeni nośności w średnicy i wysokich, przynajmniej tak to zapamiętałem przy porównaniu z Dali Minuet, barwa Xaviana kremowa, ocieplona i stonowana na górze, ogólnie to kolumny do lekkiej muzyki nie robiące efektownego wow na początku, ich trzeba dłużej posłuchać i lepiej poznać a pokażą więcej zalet niż chwilowy odsłuch.

Dali Minuet plus Fezz Audio - tym razem te kolumny nieco gorzej wypadły niż na 1 zlocie łączone np z Heglem H95, wydaje mi się że ta lampa gdzieś wprowadzała chaos na górze pasma i zdarzały się niepotrzebne wyostrzenia lub zbyt jasny nalot, jest tez możliwe że dla takich kolumn to zwyczajnie za duże poziomy głośności, nie wiem do końca, barwa nieco za jasna ale i tak bardziej wyrafinowana i ułożona niż z Klipsh czy KEFa.

Dali Minuet plus Sony STR V5 - według mnie było lepiej niż na Fezz Audio, kolumny stały się cieplejsze, mniej jasne ale bardziej nośnym dźwiękiem, wokale się dodatkowo otworzyły, były bardziej swobodne co robiło na mnie efekt wow.
Z tego co pamiętam Minuety są zdecydowanie twardsze, zarysowane od łagodnych miękkich Xavian perla esclusiva.
Przy dużych głośnościach Dali łatwiej wpadały w granie tzw "budą" co jest w sumie normalne.

Fyne audio f502 plus Fezz Audio - dosyć specyficzny dźwięk, za bardzo podbita średnica w jakimś miejscu, wysokie potrafiły dać się we znaki, może to lampa nie do końca umie wysterować te kolumny, możliwe.. Nie mój gust i przy większej głośności czuć jak dźwięk tłoczy się w budzie i pamiętam że nie grały stosunkowo niewielkim dźwiekiem jak na podłogowe.

Monitor Audio Silver 300 plus Fezz Audio - szkoda cokolwiek pisać, metalicznie, wokale nastawione na wysoką średnicę i górę, jasno, brak basu i sporo chaosu.

Na tym zlocie wzmacniacz Fezz Audio nie wypadł dobrze, miał sporo problemów wysterować kilka par kolumn, wolę swojego Soniaka.
Z kolumn które już pokazały jakiś potencjał były to Dali Minuet, Franco Serblin, Xavian Perla i Prometeusze.
Raczej na 100% nie mogło żadne zestawienie zagrać nie wiadomo jaką synergią, bo to takie podpinanie na ślepo zamiast odsłuch u ludzi w domach.
Na pewno też Sony i Fezz nie były odpowiednio klasowymi kompanami do Franco Serblin, tam chyba trzeba już iść w jakaś fajną końcówkę mocy i pre.

Pozdr :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dedal75 napisał:

a teraz nawet osobiste opinie uczestnika wam nie pasują

liczę jednak na to że jeszcze raz przeczytasz to co sam napisales a ja wypunktowałem

Teraz doprecyzuję "do niczego" tu nie pasuje

4 minuty temu, Dedal75 napisał:

mogliscie  przyjechać

zamienisz się - chętnie ci oddam moją usterkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...