Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Do wszystkiego tez.

to całkowicie zrozumiałe

tyle że to ty piszesz ze nie nadają się do niczego  choć chwile przedtem napisałeś że fajne rzeczy usłyszaleś z nich

17 minut temu, Dedal75 napisał:

Proszę Cię chyba nie będziemy się licytować na stan zdrowia

nie - napisałem to w kontekście "mogliście przyjechać" - niestety nie mogłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, seba3002 napisał:

Mnie tuż przed zlotem też dopadł ból kręgosłupa, mam między innymi przepuklinę i kilka innych problemów z odcinkiem lędźwiowym. 

No popatrz, to na najważniejsze tematy zabrakło nam czasu 😜

A tak na poważnie, to mam podobne problemy z plecami i na serio lubię wymieniać się metodami radzenia sobie z nimi.
Ćwiczenia, akcesoria, terapeuci.
Takie drugie hobby, zaraz po audio...

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrót myślowy z powiedzenia., odnośnie fachowców że jak ktoś jest od wszystkiego to jest od niczego . 

Menuety nie zagrają wszystkiego ale są dobre w pewnych gatunkach .  Ale ty manipulujesz tylko tym "do niczego "

Nie zrozumiałeś . Bo może nie doprecyzowalem  że bardziej o składowe utworu mi chodziło że fajne rzeczy się zadziały barsziej słyszalne niż w domu.

Widzę też że juz ok wszystko, do formy wracasz 😉 Pzdr

 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie Aro ogarnęło mnie zdziwienie choć w sumie potwierdziło się to co słyszałem i ja kiedyś. Lampa szczególnie el34 powinna grać inaczej niż to jest opisane wyżej. Może Kolega Fafniak coś by skrobnął o swoim Haiku chyba masz na el34 jak on gra? 

Tu się potwierdza że tania lampa ma problem z ukazaniem dobrze muzyki nie ejstvto zasadą ale brzmienie lampowe niestety wymaga deko nakładu. Opis Aro brzmi jak opis taniego tranzystora, a nie lampy na dość ciepłych bankach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe to one były ale nie dźwięk, który się z nich wydobywał. Mam na myśli bańki Luny.

Dla mnie Menuety zagrały bardzo czysto i rozrywkowo. Podkręcona gałka głośności również wcale im nie sprzyjała. Według mnie znalazły się w złym miejscu i złym towarzystwie. Na pewno znacznie lepiej by zagrały w moim domu :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wing0 napisał:

Po opisie Aro ogarnęło mnie zdziwienie choć w sumie potwierdziło się to co słyszałem i ja kiedyś. Lampa szczególnie el34 powinna grać inaczej niż to jest opisane wyżej.

I tak i nie... nie znoszę uogólnień (tak wiem - sam nie jestem od nich wolny) bo wprowadzają one nieprawdziwy obraz.

Haiku na firmowych lampach (później sprawdzę jakich) to granie dość bogate "barwowo" z niezłym basem i ładnie podanymi wysokimi tonami. To nie jest granie które charakteryzuje się możliwością bardzo szybkich zmian głośności, uderzeń itp. TO JEST ZŁAGODZONE ale są takze ludzie którzy wkładają w tą sferę kwestię niskich tonów.

A to jest jednak inna bajka. Na firmowych lampach masz całkiem ładnie kontrolowane niskie tony "mięsiste" , ale jednak nie tak super kontrolowane. Chodzi mi o to że bas jest zróżnicowany i głęboki ale nie szybki. Jednak nei można napisac ze przeciągnięty.

Po wlożeniu EH - dostajesz trochę "brudu" ale i drajwu na tych niskich tonach.

Za to wysokie ... no traca po prostu. Nie mam już od dłuższego czasu tych lamp, więc nie pamiętam dokładnie

W obydwu przypadkach średnica jest dość podobna, ale nie specjalnie jest co o niej pisać. 

W przypadku firmowo zakładanych lamp ilość "powietrza" i sceny jest dla mnie na bardzo przyzwoitym poziomie.

W przypadku EH - mniejsza była scena (o ile pamiętam)

KT77 - mam wrażenie ze zmieniły się w czasie produkcji. Pierwsze które do mnie dotarły były wręcz cudownie gładkie . Te obecne które mam mają pięknie błyszczące wysokie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu dyskusja na całego! I piszcie śmiało nawet jeśli coś się nie spodobało, każde wrażenia mile widziane :)

Swoją drogą, dostałem właśnie wiadomość z ciepłymi słowami od chłopaków z AudioMagic. Chyba zbytnio nie narozrabialiśmy i dostaliśmy zaproszenie na ponowną organizację zlotu w ich salonie. Także jakby co to mamy już sprawdzoną miejscówkę na przyszłość w Warszawie. Super!

6 godzin temu, soberowy napisał:

Wzmacniacz to Atoll in200se

A z ciekawości - ten Atoll co był w salonie i co tak się upierałem żeby go nie podłączać to mam nadzieję, że nie była to "dwusetka" tylko coś niżej? 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten Fezz Audio miał mocy? 

Pamiętam jak mój Feliks 2A3 wogole nie umiał rozruszać kolumn chyba 85 skuteczności, stąd lampy mogą mieć po górkę, mi ten lampiak grał nieco za jasno z Dali Minuet stąd moje zachwyty z Str V5 bo barwa była ciekawsza, do tego źle spasowana lampa z MA silver i Franco Sebrlin trochę dały zaniżona ocenę. 

Po budżetowych lampach też nie spodziewał bym się Bóg wie czego, taka odskocznia od tranzystora a mogliśmy posłuchać IN200 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in200 to buła na basie, wypchana srednica i trochę błyszcząca góra, nie jest to jakiś super wzmacniacz ale mocy mu nie brakuje. 

Ja tam się nie znam ale niech się ktoś bardziej kumaty wypowie czemu lampy zazwyczaj łączy się z kolumnami +90dB. 

Może branża się wypowie czy klientom podłączają slabe wmacniacze pod trudne do wysterowania kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Arko55 napisał:

Ile ten Fezz Audio miał mocy? 

Pamiętam jak mój Feliks 2A3 wogole nie umiał rozruszać kolumn chyba 85 skuteczności, stąd lampy mogą mieć po górkę, mi ten lampiak grał nieco za jasno z Dali Minuet stąd moje zachwyty z Str V5 bo barwa była ciekawsza, do tego źle spasowana lampa z MA silver i Franco Sebrlin trochę dały zaniżona ocenę. 

Po budżetowych lampach też nie spodziewał bym się Bóg wie czego, taka odskocznia od tranzystora a mogliśmy posłuchać IN200 ;)

Fezz ma chyba 35 W. W lampach na WATy nie ma co patrzeć tu bardziej kwestia jakość samej konstrukcji się liczy. Oczywiście do lamp małej mocy 2-8 W dobrze dać 93db+ ale nie powiedziane że z kolumnami o dość niskiej skuteczności dobrze nie zagrają. Wiele jest informacji od użytkowników np SunAudio na wspomnianych 2a3 gdzie łączono go z kolumnami poniżej 90 db i bardzo chwalono takie połączenia. Ale tu już nie oszczędzano na budowie wzmacniacza. 

Z takich tanich to bezapelacyjnie chińczyki obecnie wiodą prym, ale do pewnego pułapu tranzystor chyba jest jednak bezpieczniejszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dedal75 napisał:

Myślę że nie wszyscy lubią Menuety i nie wszyscy piszą na forum co naprawdę myślą 🤭 o nich  i innych sprzętach nie daj Boże Kolegi 😜 od tego zacznijmy . 

Tak uważam , chociaż to jest dziwne bo ja jeśli miałbym coś takiego pisać to wolę się nie odzywać  wcale.

Wracając do Menuetow naprawdę fajne rzeczy z nich usłyszałem w znanych kawałkach ,i uważam że to przyzwoite granie , ale nie oszukujmy się, jak coś jest od wszystkiego to jest od niczego .Pzdr 

Ps.

Kiedyś @Rega je miał i chciał na odsłuchy pożyczać ,niestety nie było chętnych ,do czasu bodajże kiedy @Kraftje przetestował i co dalej jest sami wiecie ...🤣 

Tak to juz jest .

Właśnie to jest ciekawe. Co innego pisze się oficjalnie na forum, a co innego mówi się prywatnie.

Kurtuazja zabiją dobry dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...